sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
9 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

işsizlik ile benim gibi mücadele eden var mı?

merhaba herkese, bir seneden fazla süredir iş arıyorum. evden çıkmıyorum, arkadaşlarımla görüşmüyorum. kendimi inanılmaz mutsuz hissediyorum. ailem başka şehirde. ben yurtdışındayım, burada iş bulmaya çalışıyorum çünkü çoktan burada bir hayata başladım. o yüzden bütün sevdiklerimi geride bıraktım. çok bunaldım ama şimdiye kadar da çok emek sarf ettim. ne yapsam ne etsem bilemiyorum. hasretim çok üst boyutlarda ama kariyerimi de yurtdışında büyütmek istiyorum. baş koydum bu yola, vazgeçersem emeklerim çöpe gitmiş olur. ama bir yandan da insan her allah ın günü değdi mi diye düşünüyor. bir de sorunlar küçülüyor gözünde tabii. meğer ne kadar önemsizmiş arkadaşlarla yapılan tartışmalar, aile sorunları. hayat kısa, kuşlar uçuyor. sevdiklerin yanında olmadıktan sonra amacını da gerçekleştiremiyorsan, diyorum kendi kendime ne diye duruyorum burada diye. netice olarak, sanırım sadece paylaşmak ve işsizlik konusunda yalnız olmadığımı hissedebilmek için yazdım. ama varsa benim gibi bu kahrı çekenler, benimle paylaşsa olur mu?

1. Her sonu güzel biten yolda ayağa batan dikenler vardır. Bunları aşarak ilerlersek o güzelliklere erişebileceğimize inanıyorum.  Günümüzde neyse ki kullanabileceğimiz internet mevcutta hasretliği azaltıyor. Canınızı sıkmayın. Aslında yurtdışında yaşıyorsanız daha kolay olmalı çalışma hayatı sizde nasıl bir durum oldu bilmiyorum tabi ama mutlaka karşınıza güzel bir şans çıkacaktır

13 eylül 2018 22:58

2. ben yazsam bu kadarını yazardım maddi manevi olarak bittim bittim

13 eylül 2018 23:00

3. 1.süslü çok teşekkürler cevabın için. Ben buraya mezun olur olmaz geldim aslında ama uluslararası firmalarda staj tecrübelerim vardı. Yine de yetmedi buraya, Türkiye kurtlar sofrasıysa avrupa daha beter. Türkiyede torpil varsa avrupada Allah ı var. Çalışma hayatı daha kolay, biz toplum olarak daha çalışkanız ve çalıştırılıyoruz orası kesin ama işe alım süreci türkler için böyle değil. Irkçılığın allah ına maruz kaldım, neler neler. Neyse, çok uzatmayayım cevabı uzun mevzu. :(

13 eylül 2018 23:06

4. Şu an işsizlikten intiharı bile düşünüyorum açıkçası, yaşamak bir şey ifade etmiyor. Olay sadece iş bulup bulmamak değil; ne umutlar ve hayallerle baş koyduğun bu yolun şu an hiçlikten ve mutsuzluktan başka getirisi olmaması, senden daha başarısız insanların senden daha iyi yerlere geldiğine şahit olmak, her geçen gün ‘keşke’lerin artması, bu süreçte yitirdiğin özdeğerlerin, kendini bir baltaya sap olamamış hissi. Bunlarla mücadele etmek şu an o kadar zor geliyor ki yaşadığım her gün bunlara katlanmakta güçlük çekiyorum. Ölürsem artık öldüğüme değil, bir gün bile mutlu olmadan öldüğüme üzülürüm. 

13 eylül 2018 23:13

5. 4.anonim ben de düşündüm zaman zaman ama sevdiklerim için yaşamaya değer bu hayat. Ne de olsa yüzümüzü en çok güldüren onlar. Yapmayalım böyle. 

14 eylül 2018 00:51

6. 6.anonim çok teşekkürler cevabın için. Yalnız olmadığımı bilmek bir nebze de olsa su serpiyor. İnsan artı eksi tablosu yapınca euroymuş dolarmış iş bulamadıktan sonra bal gibi güzel memleketim ağır basıyor ama ne yaparsın, oraya dönersen de vazgeçti beceremedi olur.

14 eylül 2018 00:53

7. Ben de böyle işsizim uzun süredir ancak benim başka sıkıntılarım da var. Bazı sebeplerden evde durmam gerekiyor bir süredir. Böyle eli kolu bağlı olmak daha da sinir ediyor beni. İşin kötüsü köreldim mesleki anlamda da köreldim. Bulunduğunuz ülkede nasıl bilmiyorum ama türkiyede 3 ay işsiz kalsan gittiğin iş görüşmesinde burun kıvıran biri mutlaka çıkıyor sanki bu ülkede işsizlik problemi yokmuş gibi. O yüzden umudum da yok. Çok mutsuzum.

14 eylül 2018 00:56

8. 9.anonim aynı, neden bu kadar süredir işsizsin diyorlar senin ülken bana iş vermediğinden diyemiyorsun. Yoksa başka bir etiket daha yapışır üstüne.

Umarım senin elini kolunu bağlayan durum da düzelir.

14 eylül 2018 01:14

9. İşsizlikle mücadele ediyorum. Üstelik deneyimliyim de. Her görüşmede çocuğum olduğunu duyup görüşmeyi noktalıyorlar veya daha telefonda suratıma telefon kapatıyorlar. En zor bölümlerden birini okudum mühendislikte. Bu şekilde işsiz kalmak canımı acıtıyor

14 eylül 2018 07:26