34 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

işsizlikten daha doğrusu doğru işi bulamamktan artık yoruldum. biraz dertleşmeye ihtiyacım var. aynı durumda olanlar konuşmak ister misiniz?

1. Geel konusalim suslu kronik issizim :dd

16 nisan 17:00

2. iibf fakültesini bitirdim. Herkesin bildiği gibi doğru dürüst bir iş bulamadım. Çağrı merkezine girdim fakat daha önce çalışan bilir . Hiçbir geleceği yok. Daha sonra özel bir firmaya tanıdık vasıtasıyla girdim . şu anda çalışırkende sürekli' iş yapacaksın daha çok iş yapacaksın tabii, zaten personele de ihtiyacımız yoktu cevapları aldım.

Yıkıldım. Ben işe girerken böyle bir durum konuşulmamıştı...

İhtiyaç üzerine geldiğim söylenmişti oysaki öyle değilmiş...

Defolup gitmek istiyorum. Ama hem bir işe hemde paraya ihtiyacım var.

Öyle bunaldım ki gururum ezilmiş durumda

16 nisan 17:00

3. Hem iibf mezunu hem de 2 yıllık evli ve işsizim ben de. İş tecrübem de yok süslü, yalnız değilsin demeye geldim.

16 nisan 17:03


4. Bakıyorum başkaları bir şekilde işe giriyor. Ben kamuya girmek içinde iki sene üç sene çaba harcadım. Olmadı. belki kısmet değildi ne bileyim. Banka desen almıyor. Sınavını kazandım. Olumlusunuz ama yer yok diye dönüş yaptılar e o zaman ilanı neden açtın be kardeşim...

Sürekli olumsuzluklar. Nefes alırken daralıyorum . Çevremdekiler biryerlere girdiğinde özeniyorum.

Belki bir gün bizde iibfli olarak güzel bir yerlerde istihdam ediliriz ne diyeyim

16 nisan 17:06

5. Su an ilk günümden mobbinge ugrayan bir ben... basima agrilar giriyor. Öğlen agri kesici aldim simdi tekrar basladi tekrar içeceğim.

Nefret ediyorum kendimden de basaramadigimi dusunecek olanlardan da .

16 nisan 17:08

6. Suslu otursan iki kelime edemeyecegin insanlar var cevremde. Gel gor ki “nasil yaa orda mi??” Diyebilecegim yerlerde calisiyorlar. Ustelik ayni anda ayni bolumden mezun olduk.

16 nisan 17:08

7. yahu iktisadı benim anlattığım çocuk geldi gelir uzman yardımcısı oldu. Dediğin gibi iki lafı bileştiremeyen adam nasıl giriyor...

16 nisan 17:10


8. bende iktisat mezunuyum ve işsizim. maalesef bu işler kişilerin donanımına çok bakmıyor tabiki etkili ama aynı sınıfta olduğun kişiler senden çok iyi yerlerde olabiliyor. bu durum beni de çıldırtıyor benim neyim eksik neyi yanlış yapıyorum diyorum. ama olmuyor işte.. şans kader kısmet ne dersek artık.

16 nisan 17:32

9. İibf mezunuyum ve yaklaşık 3 yıldır işsizim. Umutlarım tükeniyor. Çalışma hayatım olmayacak sanırım.

16 nisan 17:52

10. Halkla ilişkiler ve reklamcılık mezunuyum. Yeni mezun halimle 2 sayfa dolu dolu cv var. Öğrenciliğim boyunca stajdan staja koştum. Nasıl daha fazla kendimi geliştiririm diye kendimi yedim. 

Sonuç 1 temmuzdan beri işsizim. Teşekkürler türkiye teşekkürler işsizlik yok diyen akpliler. 

16 nisan 17:54