sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
22 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

işsizlikten daha doğrusu doğru işi bulamamktan artık yoruldum. biraz dertleşmeye ihtiyacım var. aynı durumda olanlar konuşmak ister misiniz?

1. iibf fakültesini bitirdim. Herkesin bildiği gibi doğru dürüst bir iş bulamadım. Çağrı merkezine girdim fakat daha önce çalışan bilir . Hiçbir geleceği yok. Daha sonra özel bir firmaya tanıdık vasıtasıyla girdim . şu anda çalışırkende sürekli' iş yapacaksın daha çok iş yapacaksın tabii, zaten personele de ihtiyacımız yoktu cevapları aldım.

Yıkıldım. Ben işe girerken böyle bir durum konuşulmamıştı...

İhtiyaç üzerine geldiğim söylenmişti oysaki öyle değilmiş...

Defolup gitmek istiyorum. Ama hem bir işe hemde paraya ihtiyacım var.

Öyle bunaldım ki gururum ezilmiş durumda

16 nisan 2018 17:00

2. Hem iibf mezunu hem de 2 yıllık evli ve işsizim ben de. İş tecrübem de yok süslü, yalnız değilsin demeye geldim.

16 nisan 2018 17:03

3. Bakıyorum başkaları bir şekilde işe giriyor. Ben kamuya girmek içinde iki sene üç sene çaba harcadım. Olmadı. belki kısmet değildi ne bileyim. Banka desen almıyor. Sınavını kazandım. Olumlusunuz ama yer yok diye dönüş yaptılar e o zaman ilanı neden açtın be kardeşim...

Sürekli olumsuzluklar. Nefes alırken daralıyorum . Çevremdekiler biryerlere girdiğinde özeniyorum.

Belki bir gün bizde iibfli olarak güzel bir yerlerde istihdam ediliriz ne diyeyim

16 nisan 2018 17:06

4. Su an ilk günümden mobbinge ugrayan bir ben... basima agrilar giriyor. Öğlen agri kesici aldim simdi tekrar basladi tekrar içeceğim.

Nefret ediyorum kendimden de basaramadigimi dusunecek olanlardan da .

16 nisan 2018 17:08

5. yahu iktisadı benim anlattığım çocuk geldi gelir uzman yardımcısı oldu. Dediğin gibi iki lafı bileştiremeyen adam nasıl giriyor...

16 nisan 2018 17:10

6. bende iktisat mezunuyum ve işsizim. maalesef bu işler kişilerin donanımına çok bakmıyor tabiki etkili ama aynı sınıfta olduğun kişiler senden çok iyi yerlerde olabiliyor. bu durum beni de çıldırtıyor benim neyim eksik neyi yanlış yapıyorum diyorum. ama olmuyor işte.. şans kader kısmet ne dersek artık.

16 nisan 2018 17:32

7. İibf mezunuyum ve yaklaşık 3 yıldır işsizim. Umutlarım tükeniyor. Çalışma hayatım olmayacak sanırım.

16 nisan 2018 17:52

8. Halkla ilişkiler ve reklamcılık mezunuyum. Yeni mezun halimle 2 sayfa dolu dolu cv var. Öğrenciliğim boyunca stajdan staja koştum. Nasıl daha fazla kendimi geliştiririm diye kendimi yedim. 

Sonuç 1 temmuzdan beri işsizim. Teşekkürler türkiye teşekkürler işsizlik yok diyen akpliler. 

16 nisan 2018 17:54

9. Merhaba. Ben 3 sene önce mezun oldum, 1 sene iş aradım bir yere girdim ufak bi yerdi yalnızca 2 ay kaldım çıkardılar beni yetersiz gördükleri için. Tecrübesiz olduğumu biliyolardı halbuki :d allahtan 1 maaş alabilmiştim allah razı olsun. Daha sonra 6 ay iş aradım artık umutlarım tükenmişti, yine aynı meslek ama hiç çalışmayı düşünmediğim bi alanında işe girdim, ofis değil de saha işi diyelim. Ofisten başka yerde yapamam diyodum ama hiç öyle olmadı. Burda 1 senemi geçirdim gerçekten mutluyum. Demem o ki okul zamanı bile hayatta orda çalışamam yapamam dediğiniz yerler olduysa tekrar düşünün. Ve her şeyi deneyin her şeyi. Neler yaşayacağınızı bilemiyorsunuz. İlham veren başarılı olmuş kişilerin hikayelerini okuyun. Üstteki yazara kısmen katılıyorum, kendi işinizi kuramayabilirsiniz ama elinizden hangi iş geliyorsa o alana yönelin. İletişiminiz mi kuvvetli, sosyal biri misiniz, kalabalıkla ve takımla çalışmayı daha mı çok seviyorsunuz, yoksa belki de evde tek başınıza daha iyi çalışıyorsunuz. Bunlara dikkat edin önce kendinizi tanıyın. Freelance bile bulup geliştirebilirsiniz kendinizi

16 nisan 2018 18:38

10. süslü sözlük iş ağı aktif olsun. indirimler gibi sayfanın en üstünde yer alsın. işsizliği yaşayan bilir,tam bir kan emici. tez vakit hayırlı bir iş buluruz umarım.

16 nisan 2018 19:13