yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  14 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  if diyeti yapmayı neden bıraktım?

  merhaba kızlar. 3 hafta boyunca yapmış olduğum if diyetini dün sonlandırdım. ilk iki hafta iki kg vermeme yardımcı oldu, sayesinde 56 kiloya indim ancak son hafta vücudum direnç oluşturdu. tartıda 55.9 u bile göremedim. üstelik normal şartlarda bu kadar uzun süreli açlık sonucu midenin küçülmesi gerekir ama ben açlık krizleri geçirir oldum. kaldı ki çok iştahlı bir kadın da değilim. regl döneminde de değilim. önüme geleni yer oldum. bu diyet sizde de birkaç hafta sonra kendinizi taniyamamaniza sebep oldu mu? sıkıntı yaşayan veya çok iyi gidiyor diyen var mı?

  1. ben sevmiyorum if beslenme düzenini. beni strese sokuyor. denedim ama tercih etemm bi daha asla.

  22 mart 15:34

  2. Merhaba süslü,

  Önceden yeme bozukluğu geçirenlere önerilmiyor diye biliyorum.yeme ataklarını tetikliyormuş.eğer önceden böyle bir probleminiz varda o nedenle olmuş olabilir ya da aşırı kısıtlamaya bağlı olarak yeme atakları geçirmiş olabilirsiniz.kalori açığı oluşturacak şekilde daha sürdürebilir bir diyet yapmanızı öneririm.az ve sık ya da 3 ana 1 ara öğün gibi...tabi siz kendinizi daha iyi tanıyorsunuz size neyin iyi geleceğini ve uzun süre sürdürebilir olacağını kendiniz karar verseniz daha iyi olur.if popüler olmadan bende diyetimde akşam 5 ten diğer gün sabah 7 ye kadar bişey yemiyordum.bu şekilde diyet uyguluyordum sadece 5 ten sonra su içiyordum ve çoğu zaman aşırı zorlanıyordum.o zamanlar yeme atakları geçirdiğimde oluyordu ama dediğim gibi o zaman ben bunun if olduğunu bilmiyordum ve bu nedenle bu atakları kendi iradesizliğim olarak adlandırıyordum.daha sonradan atak geçirdiğimin farkına vardım.bu ataklar verdiğim çoğu kiloyu almama neden oldu ve hala kilo vermekle uğraşıyorum maalesef:(

  22 mart 15:37

  3. Yeme bozukluğum hiç olmadı ama 13 yıllık bir düzeni hesaba katarsak 67 kilo olduğum da oldu 52 kiloya düştüğüm de. Bence anormal değil bu ya, herkesin çok şişman veya çok zayıf olduğu bir dönem mutlaka olmuştur. Hızlı bir metabolizmaya sahip değilim. Ama sporsuz bir diyetin çok işe yaramayacağını düşünüyorum. İf surecimde hiç spor yapmadım. Buraya kadar kabul, sporsuz insan bir yere kadar kilo verebiliyor. Ama vucudumun artık bunu kabul etmediğini sinyallerle bana ifade ettiğini düşünüyorum. Hem if yapıp hem myfitnesspal kullanarak günlük kalori hesaplamasi yaptıgım halde bahsettiğim hale geldim. Sanırım artık yola sadece myfitnesspal ile devam edeceğim. Yakın zamanda da yeniden spora başlamayı düşünüyorum. İf bana uymadı arkadaşlar.

  22 mart 15:44

  4. ben de yaklaşık 2 aydır yapıyordum. sporsuz. kilo verdirmedi, 4.5 kilo kadar ancak verdim ama son 2 haftadır sürekli deprem oluyor hissi yaşıyorum. hatta geçen gece uykumdan uyandım, eşimi deprem oluyor uyan diye uyandırdım :s alakası var mı bu beslenme biçimiyle bilmiyorum. bir de dediğiniz gibi iştahım arttı, midem küçüklmedi. hatta porsiyonlarım büyüdü..

  22 mart 15:49

  5. Evet @arinovski beni anladınız. Benim de porsiyonlarım normalden fazla hale geldi ve aşırı susama ve ağız kuruluğu başladı. Diyete başlamadan önce günde maksimum 7 8 bardak su içen ben şimdi günde 10 bardağı geçtim ve sanki günlerce susuz kalmışım gibi kana kana içiyorum her bardağı.

  22 mart 15:54

  6. süslü ben 6 aydır yapıyorum. aralarda yani 3 4 gün bozsam da hemen devam ettim bu bir iki kere oldu onun dışında %95 uydum diyebilirim. benim midem küçüldü ve canım öyle her şeyi istemiyor hatta hiçbir şeyi istemiyor diyebilirim. iştahımı tamamen götürdü. spora da gidiyorumbu 6 ayda. 85den 70e düştüm.

  bir ara bir hafta kadar artık kilom yerinde saydığında farklı diyete geçmek istemiştim kilom kırılsın diye. karatay denedim bir hafta ve if yaparken bile ekmek, patates yemezdim ama karatayı devam ettiremedim. tekrar if'e geri döndüm. 2 ya da 3 günlük detoks yaptım ve kilom kırıldı ve if ile devam ettim hala ediyorum.

  22 mart 15:56

  7. Pişmanım ben de anonim 5 ve umarım o verdiğim 2 uyduruk kiloyu geri almam. 3 5 kilo için değmez bu sıkıntıyı çekmeye, paşa paşa sporumu yaparım. 10+ kilo vermek isteyenler için belki uygundur ben bilemedim.

  22 mart 16:16

  8. Haklısınız anonim 6. Ama bu beslenme biçimi bana hiç uygun değilmiş onu anladım. Yollarımızı ayırdık if ile.

  22 mart 16:17

  9. Her diyet herkese uymuyor. Ben çocukluğumdan beri akşam 5 te bitiririm yemek yemeyi, genelde de 8 saate tekabül eder beslenme sürem. Hayatımın yarısı ifle geçti rahat hissettiğim için. Ama ben obez de oldum zayıf da oldum hiiiiç alakası olmadı kaç saat yemek yediğim, kaç saat aç kaldığımla. Ben de ifle kilo verenlere şaşıyorum mesela :d yaramadıysa hiç eski düzeninizi bozmayın, kalorilerinize makrolarınıza bakın.

  22 mart 17:03

  10. Ben de aynı sonuca vardım anonim 7, eski duzenime döneceğim yavaşça.

  22 mart 17:10