10 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

ikili ilişkilerde ve evlilikte yaş farkı?

merhabalar. kadının erkekten 11 yaş daha küçük olduğu bir ilişkiye nasıl bakıyorsunuz? 25ine yaklaşmış bir kadınla 35'ine gelmiş bir adamın evliliğinin ileriki yıllarda yaştan kaynaklı sorun yaratabileceğini düşünür müsünüz? kadın 11 yaş kuçuk olmasına rağmen olgun ama sonuçta kafa olarak olgun olmakla bazı şeyler çözülmüyor. kadın 30una gelecek belki en dinamik dönemlerini yaşayacak, erkek 40ına gelip kendini bitkin hissedecek bir döneme girecek belki. o dinamikliğe yetişemeyecek, daha düz bir hayat yaşamak isteyecek gibi geliyor. sizin fikirleriniz neler?

1. Annemle babam arasında 10 yaş fark var. Yaş farkı hiçbir zaman problem olmadı ikisi için de, aralarında iletişim sorunu da olmadı. Sadece ben ufakken hatırlıyorum da herkesin babası babamdan ortalama 10 yaş ufak olduğundan babam için 'deden mi' diyen gerzekler vardı. Pehh. Neyse süslücüğüm, erkek kendini güncel medyadan konulardan carttan curttan soyutlamadikca, yeniliklere açık oldukça ikisi için de güzel bir evlilik veya ilişki olur.

5 aralık 2017 19:24

2. İki tarafta reşit olduğu için sert çıkmak gereksiz olur fakat kendi açımdan bu tarz 20-30lu yaşlardaki insanların arasındaki 6+ yaş farkı olan ilişkileri tuhaf karşılıyorum. hayata bakışta dev farklılıklar olacağını düşünüyorum. Büyük olan kişi hakkında pek olumlu da düşünemiyorum. Bu kadar büyük, zihinsel ve bedensel gelişimini tamamlamış birinin neden kendiyle yaşıt aynı gelişimi göstermiş biriyle olmaz diye soru işaretlerim var. Tabi ki bu kişisel yaklaşımım. Kriminalize etmemek lazım ama ben 11 yaş büyük biriyle olmazdım açıkçası.

5 aralık 2017 19:28

3. Bir tanıdığın kocası kendisinden 10 yaş büyük ben direkt onun ağzından duymuştum "o kadar yaş farkı olan biriyle evlenmeyin şu an benim heves ettiğim ne varsa adama çok saçma geliyor."gibi bir şey demiştim kendim hiç tecrübe etmedim.

5 aralık 2017 19:51


4. erkek arkadasım 38 yasında benden tam 11 yaş büyük ve benden genç diyebilirim. Sporcu olduğu için de olabilir ama 40 yas inzivaya çekilme yaşı değil zaten.

5 aralık 2017 20:29

5. Hepinize cevaplarınızdan dolayı teşekkür ederiiim süslüler

5 aralık 2017 22:35

6. benim tek dert edeceğim konu burada adamın erkenden gitmesi olurdu.allah gecinden versin de insan düşünmeden edemiyor.

5 aralık 2017 23:00

7. Sizden 10 yas buyuk insanlar garanti bir sekilde erken olmuyor.Iliski dinamigi bir cok seye baglidir illa ayy sence de ck degil mi yha demekle olmaz.Kafalar ve hayat sartlari uyusuyorsa pek ala olabilir.Bunun bir 'normal'i yok bence,tercih meselesidir anlarim ama kisiler yetiskin ve akli basinda bireylerse,iliski yasalarca da uygunsa tamamdir.

6 aralık 2017 00:19


8. Düşünsene, hayat arkadaşını 11 yıl geriden takip ediyorsun, fiziksel olarak o da senin 11 yıl sonraki enerjine sahip. 

Bi düşündüm de, benden 11 yas büyük bir adamla evlenmezdim sanirim... Ya da evlenmem icin on yıl sonrasını göremeyecek kadar deli aşık olmam lazım ki işte anca o zaman evlenirdim herhalde.

Bana göre büyük bi yaş farkı.

6 aralık 2017 01:18

9. en yakın arkadaşlarımdan biri kendinden 20 yaş büyük biriyle evlendi. aslında kocası çok iyidir, yaşına göre kafa dengidir ama yine de bir fark oluyor ve bunu kendi de diyor.

arkadaşım 26 yaşında kocası 46. hep kocasının arkadaşlarıyla çift buluşuyorlar ama arkadaşım tek gidiyor. çünkü adam o ortam ve muhabbette sıkılıyor. ilk zamanlar geliyordu mesela ama sohbete çok zor dahil oluyor. üstte de yazılmış. bizim yaşlarda - ki ben de arkadaşımdan 4 yaş büyüğüm- sevilen, zevk alınan şeyler biraz ona boş geliyor. bundan şikayetçi sadece. sosyal hayatlarında çift olarak artık sadece onun arkadaşlarıyla buluyor bizimle tek.

bunun dışında hiç problemleri yok ama. hem maddi hem de manevi olarak desteğinden ve yönlendirmesinden akıl vermesindne çok mutlu. anlayışı vs. bizim yaşımıza göre çok daha iyi açıdan diyor. tabi daha detaylı bilemiyorum.

6 aralık 2017 13:44

10. Iyi ki varsınız süslüler, bunu tüm içtenliğimle yazıyorum. Cevaplarınızın her biri farklı bir açıdan düşünmeye sevk etti beni. Sağolun tüm cevaplar için

6 aralık 2017 14:50