12 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

ikili ilişkilerde ve evlilikte yaş farkı?

merhabalar. kadının erkekten 11 yaş daha küçük olduğu bir ilişkiye nasıl bakıyorsunuz? 25ine yaklaşmış bir kadınla 35'ine gelmiş bir adamın evliliğinin ileriki yıllarda yaştan kaynaklı sorun yaratabileceğini düşünür müsünüz? kadın 11 yaş kuçuk olmasına rağmen olgun ama sonuçta kafa olarak olgun olmakla bazı şeyler çözülmüyor. kadın 30una gelecek belki en dinamik dönemlerini yaşayacak, erkek 40ına gelip kendini bitkin hissedecek bir döneme girecek belki. o dinamikliğe yetişemeyecek, daha düz bir hayat yaşamak isteyecek gibi geliyor. sizin fikirleriniz neler?

1. Annemle babam arasında 10 yaş fark var. Yaş farkı hiçbir zaman problem olmadı ikisi için de, aralarında iletişim sorunu da olmadı. Sadece ben ufakken hatırlıyorum da herkesin babası babamdan ortalama 10 yaş ufak olduğundan babam için 'deden mi' diyen gerzekler vardı. Pehh. Neyse süslücüğüm, erkek kendini güncel medyadan konulardan carttan curttan soyutlamadikca, yeniliklere açık oldukça ikisi için de güzel bir evlilik veya ilişki olur.

5 aralık 2017 19:24

2. 40 yaş bir erkeğin bitkin hissedeceği bir yaş değil. İşini gücünü düzenini oturtup, belli bir birikime sahip olacağı, hayattan ne istediğini bileceği, kadınını her anlamda mutlu edebileceği bir yaş. Tabi erkenden götü göbeği salıp "mehh bizden geçti artık" kafasına girecek biriyse zor olur belki, ama 30 yaşındaki kadınla 40 yaşındaki erkeğin ilişkisi normal şartlarda gayet iyi yürüyebilmeli. 

5 aralık 2017 19:24

3. İki tarafta reşit olduğu için sert çıkmak gereksiz olur fakat kendi açımdan bu tarz 20-30lu yaşlardaki insanların arasındaki 6+ yaş farkı olan ilişkileri tuhaf karşılıyorum. hayata bakışta dev farklılıklar olacağını düşünüyorum. Büyük olan kişi hakkında pek olumlu da düşünemiyorum. Bu kadar büyük, zihinsel ve bedensel gelişimini tamamlamış birinin neden kendiyle yaşıt aynı gelişimi göstermiş biriyle olmaz diye soru işaretlerim var. Tabi ki bu kişisel yaklaşımım. Kriminalize etmemek lazım ama ben 11 yaş büyük biriyle olmazdım açıkçası.

5 aralık 2017 19:28


4. Bir tanıdığın kocası kendisinden 10 yaş büyük ben direkt onun ağzından duymuştum "o kadar yaş farkı olan biriyle evlenmeyin şu an benim heves ettiğim ne varsa adama çok saçma geliyor."gibi bir şey demiştim kendim hiç tecrübe etmedim.

5 aralık 2017 19:51

5. Bir kaç haftadır ufak ufak flort ettiğim birinin benden 11 yas büyük olduğunu ogrendim bugün. İnanmadım, kimliğini gösterdi falan.

Ben en fazla 5 yas vardır aramızda diye tahmin ediyordum. İlişkilerde de en fazla 5 yaşı normal goruyorum zaten ben. Elbette siz normal karsiliyo olabilirsiniz ama ben yapamiyorum. Adam gayet fit, dinamik, kültürlü vs ve pek cok konuda konusabiliyoruz ama ufak tefek şeylerde de olsa o nesil farklılığını hissettim ben. Bazı şeyleri cok demode geliyor mesela, yaşını ogrenmeden önce bunu yüzüne soylemistim hatta.

Deneyin isterseniz, her iliskinin dinamiği farklıdır.

5 aralık 2017 20:08

6. Hepinize cevaplarınızdan dolayı teşekkür ederiiim süslüler

5 aralık 2017 22:35

7. benim tek dert edeceğim konu burada adamın erkenden gitmesi olurdu.allah gecinden versin de insan düşünmeden edemiyor.

5 aralık 2017 23:00


8. Sizden 10 yas buyuk insanlar garanti bir sekilde erken olmuyor.Iliski dinamigi bir cok seye baglidir illa ayy sence de ck degil mi yha demekle olmaz.Kafalar ve hayat sartlari uyusuyorsa pek ala olabilir.Bunun bir 'normal'i yok bence,tercih meselesidir anlarim ama kisiler yetiskin ve akli basinda bireylerse,iliski yasalarca da uygunsa tamamdir.

6 aralık 2017 00:19

9. Düşünsene, hayat arkadaşını 11 yıl geriden takip ediyorsun, fiziksel olarak o da senin 11 yıl sonraki enerjine sahip. 

Bi düşündüm de, benden 11 yas büyük bir adamla evlenmezdim sanirim... Ya da evlenmem icin on yıl sonrasını göremeyecek kadar deli aşık olmam lazım ki işte anca o zaman evlenirdim herhalde.

Bana göre büyük bi yaş farkı.

6 aralık 2017 01:18

10. erkeklerin ömrü kadınlardan ortalama 5 yaş kısa. benim eşim benden iki yaş büyük onu bile dert ediyorum doğrusu. bence erkek küçük olabilir biraz ama kadın olmasın :D şaka bir yana tabii ki herkesin hayatına kimse karışamaz.

bu arada kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/832617/Turkiye_de_beklenen_yasam_suresi_78_yil_olarak_hesaplandi.html

6 aralık 2017 13:07