sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  17 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  ikinci çocuk ve doğru zaman??!?

  merhaba kızlar, benim bir çocuğum var 20 aylık. ikinciyi aslında düşünmüyordum yani benim için kendime, hobilerime zaman ayırmak çok önemli. biraz da titiz bir yapım var mesela çok zorlanıyorum ama acil durumlar ve çok yorgun olduğum günlerde annelere bırakıyorum bakıcı tutmadık geri kalan zamanda eşim ile bakıyoruz işe ara verdim yüksek düşünüyorum eğitimler alıyorum mesleğimle ilgili ama ikinci çocuk için araya çok zaman koyarsam istemezmişim gibi geliyor ve birbirleriyle zaman geçirmeleri açısından 3-4 yaş farkı ideal geliyor. fakat pişman olur muyum? kendime zaman ayıramadığım için çıldırır mıyım? çocuklarım arasında sevgi farkı olur mu? mesela bugün bir arkadaşım yenidoğan bebeğini 5 yaşındaki oğlundan daha çok sevdiğini söyledi biraz yadırgadım. sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? deneyimleriniz neler ? şimdiden çok teşekkür ederim. 

  1. doğru cevap veremeyeceğim ama 5 yaşındaki çocuğunu yeni doğandan az sevmek beni bile kırdı şu yaşımda. umarım çocuğuna yansıtmaz. hani korunmaya daha muhtaç olduğu için şu an biraz daha üzerine düşüyorum dersin de ne bileyim daha az sevmek korkunç.

  8 ocak 20:58

  2. Yaşın kaç süslü? Bence 4 yaş ara iyi gibi. Ayrıca sevgi farkı neden olsun? Ben şu an 8 aylık hamileyim ve yeğenimle bile ayıramam ikisini, yeğenim 3 yaşına girecek. Bu sizin karakterinizle alakalı. Ben asla ayıramam mesela. Arkadaşınız çok garipmiş.

  8 ocak 21:04

  3. Bende size katılıyorum ilk süslü, inanılmaz şaşırdım. Yenidoğan kız. Kız farklı oluyor dedi. Ben oğlumu çok seviyorum aslına bakarsanız cinsiyeti de önemsemiyorum. Keşke kız olsaydı demedim hiçbir zaman ama eşim çok istiyor ikinciyi onun kariyer derdi yok ekonomik olarak da şu an iyi durumdayız ikinci çocuk da pek sarsmaz gibi görünüyor tabii ileride okul durumları vs ne olur bilmiyorum. 

  İkinci süslü yaşım 28. 

  8 ocak 21:14


  4. İğrenç 

  8 ocak 21:36

  5. 20 aylık ne ya 1.5 yaşında deseniz nolcak

  8 ocak 22:03

  6. benim kardeşimle aramda 3,5 yaş var bence en ideali.ben lisedeyken o lise sınavlarına hazırlanoyordu mesela birbirmizi çalıştırabiliyrduk ayrıca rekabet oluyor biraz kardeşim daha başarı oldu mesela bundan dolayı.benim bildiğim arada az süre varsa hamileleiklerde 1 sene gibi ikinci çocuk için yeteri kadar beslenememiş yenilenememiş oluyırmuş kadın vucüdu gebelikte mineral vitamin vs eksiliyor çünkü biliyorsunuz.mantıken 2 yaşa kadar anne sütü verebileceğinizi için zaten çocuğa 3-4 yaş aranın iyi olduğunu düşünüyorum

  8 ocak 22:43

  7. Bence yaş farkı az olunca büyük çocuğa olan ilgi azalıyor, onun tam oyun oynama vaktinde diğeri bebek ve ilgiye muhtaç oluyor. büyük olan her zaman erkenden abisin sen ablasın moduna sokuluyor ister istemez ben biraz drama queen de olabilirim bilemedim. arkadaşınızın dediği gerçekten benim de içimi acıttı. bebeğinizle mutlu sağlıklı bir ömür geçirirsiniz umarıım :)

  8 ocak 23:11

  8. 6.anonim ne yersiz bir söylem. Gelişimsel süreç hamilelikten itibaren hafta bazında doğumdan sonra da ay bazında takip ediliyor tamamen dil alışkanlığı, takıldığınız şeye bakın ne diyeyim.

  8 ocak 23:56

  9. 8.anonim sizden farksız değilim drama queen’lik konusunda. Hatta bazen tek çocuğun daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum anne-babanın daha fazla ilgisini alması, kaliteli zaman geçirilmesi ve ekonomik olarak da var olan malın mülkün tek bir kişiye kalacak olması daha mantıklı geliyor. Yine de emin olamıyorum. 3-4 yaş literatüre göre de en ideali, çok araştırdım. Zaten planlarsam da oğlum 2-2.5 yaşındayken yaparım gibi geliyor. Bu arada kardeşimle aramda 3 yaş var ve güzel bir çocukluğum oldu kendisi sayesinde o yüzden kardeş fikrini bir türlü silip atamıyorum kafamdan.

  8 ocak 23:59

  10. Yorumunuz için teşekkür ederim son anonim, haklısınız. Biraz kendime zaman tanımak en doğrusu zaten kendimden emin olsam bu başlığı açmazdım.

  9 ocak 00:43