yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  19 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  ilişkide diğer çiftlerle görüşmeye tek başına gitmek hakkında?

  süslüler merhaba. benim sorum şu, erkek arkadaşınızın diğer çiftlerle görüşürken sizi programa dahil etmemesi normal bir durum mu size göre? ben bunu üç kere yaşadım yakın zamanda. birinde kız, sevgilisini ve benim sevgilimi oturmaya çağırdı evine gitti erkek arkadaşım. beni neden çağırmadı diye sorduğumda evet ya çok saçma dedi ama gene de gitti, kız arkadaşım yoksa gelemem demedi. diğerinde başka bir yakın arkadaşı (evli) aramış ve evden almışlar sanırım onu. gene ben yokum. bilerek davet etmemek değil ama nedense beni dahil etmediler ve gene erkek arkadaşım bunun saçma bir durum olduğunu kabullenmedi gitti. sonra tartışınca hak verdi. son olarak da daha önceden erkek arkadaşıma asılır gibi davranan kız, erkek arkadaşımın en yakın arkadaşıyla sevgili oldu. ben de kızın arkasından çok konuşmuştum ve kulağına gitmişti o yüzden çocukla da kızla da aram iyi değildi. bu olayda haklı olarak beni davet etmediler. ama haklı olunmayan kısım şu, erkek arkadaşım sadece çocukla görüşebilirdi. bunun yerine çift olarak aradıklarında tamam deyip gitti ve görüştü. şimdi bu 3 olay sebebiyle kavga etmeye başladık, sizce tepkilerim fazla mı? evli değilken çiftler diğer çiftlerle tek başına program yapabilmeli mi? ben "sen bilirsin" deyip kendi iradesiyle yok ben gitmem demesini bekliyorum, bakıyorum ki koşarak gidiyor o zaman çıldırıyorum. bunun için de gerekçe olarak benim evden kolay çıkamadığımı, işlerimin olduğunu ve vaktimi ona uyduramadığımı gerekçe gösteriyor. ancak genellikle çoğu programa dahil oluyorum öyle gitmem görüşmem triplerine girmiyorum. fakat eve çok geç dönmemem gerekiyor, gidersek de en kötü 1'de evde olacak gibi ayarlıyorum kendimi. şikayet edip haklı çıkmaya çalıştığı nokta da bu.

  1. Haklısın. Gitmemeli.

  21 mart 20:28

  2. o kadar çok abartıyormuşum, evli olmayanlar tek başına da program yapılabilmeli, o zaman ben her söylenen programı hemen ayarlamalıyım izlenimiyle baskı altında bırakılıyorum ki içim daraldı artık.

  21 mart 20:32

  3. Erkek erkeğe olsa sorun yok zaten. Ama burada siz yok sayılmış oluyorsunuz bana göre. Düşünemiyorsa da sevgiliniz bir şekilde anlatın bunu ona.

  21 mart 20:36

  4. ben anlatınca anlıyor. eğer onu kendi haline bırakırsam bunda sakınca görmüyor. problem de bu. arıyor mesela arkadaşı, ona asla hayır diyemiyor tamam diyor. ben olsam kalkıp gitmem bile ama onun umrunda değil. bu akşam da konusu açıldı, sen diğer insanlara karşı dik duramıyorsun ki, biz de sonra onları suçluyoruz çağırmadılar beni diye dedim. olay buradan patlak verdi.

  21 mart 20:42

  5. yalan söylemediği kesin. bizimki 6.5 yıllık bir ilişki ama hiç yalan yüzünden kavga çıkmadı bu sürede. doğruyu söyler yapar ve kavga ederiz. yalan söyleyeyim yakalanırsam kavga çıkar diye düşünmez hiç.

  görüştüğü insanlarla daha önce defalarla görüştüm. mesela ilk çift için çok kez birlikte bir şeyler yapalım dedik ama kız da çocuk da pek sallamadı. ve benden önce de çok samimilermiş.

  ikinci çiftteki erkeği sevmiyorum bunu da bariz belli ettiğim anlar oldu. onlar neden beni de davet etmediler anlamadım ki daha önce birlikte çokça şey yaptık.

  son çift zaten malum.

  yalan söylediğini düşünmüyorum o yüzden :/ bu aralar işim dolayısıyla yoğun günler geçiriyorum, herkesin her çağırmasına gidemiyorum ama bu geçici bir durum. yani hep böyle devam etmeyecek. e çoğunluk da evli, evli olanlar asla eşlerini bırakmıyor. her çiftle her hafta sonu görüşemem ki yani.

  21 mart 20:53

  6. ki mesela şu anda da "seni çağırmazlarsa benim orada işim yok" diyor. ama bunu 3 kere yaşadık biz. veya "yakın zamanda kim çağırdı da sensiz gittim" diyor. iyi de bu fark etmez sonuçta insanlara "ben kız arkadaşım yoksa gelemem" demiyor. bahane uyduruyor. insanlar da sanıyor ki işi olduğu için gitmiyor. bu da benim sinirimi bozuyor.

  21 mart 20:55

  7. Süslü arkadaşları sizden hoşlanmıyor olabilir mi? Veya erkek arkadaşınız onun arkadaşlarının yanında yaptığınız bir hareketten rahatsız oluyor falan olabilir mi? Biraz gözlemleyin bence bunu fırsatınız olursa.

  21 mart 21:08

  8. Benim aklıma hiç iyi şeyler gelmedi doğrusu...

  21 mart 21:17

  9. Ben aldatılma vs düşünmedim daha çok uyuşmamazlık gib. Muhtemelen bir şeylerden dolayı sizi çağırmıyorlar ya ortamda hoşunuza gitmeyen bi durum oluyor ya da kişilerle ilgili. şu arkasından konuştuğunuz kızla ilgili olabilir mesela. Bu farklı çiftler birbirini tanıyor mu? Bir de bi kız bi erkekten bahsetmişsiniz sevmiyorum diye geriye çok da kişi kalmıyor. Bu insanlar da aptal değil sonuçta anlıyorlardır onalardan hoşlanmadığınızı.

  21 mart 21:24

  10. şimdi bana mesaj attı, mesajın genel içeriği "sen zaten hiçbir arkadaşımı sevmiyorsun ki" şeklinde.

  şimdi evet sevmiyorum ama geçerli sebeplerim var. benden önce 4lü takılıyolarmış biri çift diğer iki kişiden biri de kızın arkadaşıyla benim erkek arkadaşım, daha ilişkinin başındayken bi gün ben onların yanına gidemezken kız beni arayıp (çift olan) hoparlöre verip eğlencelerine dahil etmişti beni. çok sinir olmuştum zaten gidemiyorum bi de sanki erkek arkadaşım o kızla çiftmiş gibi orda 4lü eğlenmelerine. ama kıza bir kere bile surat asmadım kötü davranmadım.

  diğer çiftteki erkek, benden önce daha ergenlik döneminde kızlarla otelde kaldıkları hikayeyi benim yanımda sanki hayal ürünüymüş gibi makara yaparak anlattı. bunlar benim yanımda veya kızların yanında konuşulacak şeyler değil. ben sizin playboy maceralarınızı yani sevgilimin başrolde olduğu maceraları dinleyemem sonuçta. ona da o yüzden kızmıştım ve yanlarına kalmaya gitmiştik. huysuzluk yapıp erken dönmemizi sağladım. bi daha da o arkadaşına hiç sıcak bakamadım ama gene gittim görüştüm, saygıda kusur etmedim. zaten öyle fevri bi yapım yok, herkesi tersleyeyim laf sokayım surat asayım yapmam. görüşürken çok iyi davranırım ama içten içe nefret ederim.

  bilmiyorum. bundan sonra dikkat ederim ama sen de benim arkadaşlarımı sevmiyorsun muhabbeti oldu işte biraz önce. bundan sonra dikkat etme kısmı bana artık uymuyo çok sıkıldım. bir şey benim dememle olmasın ya. nefret ediyorum mantıklı düşünülmemesinden.

  21 mart 21:26