sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  33 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  ilişkilerde maddiyat ne kadar önemli?

  merhaba süslüler, sevgilimle aramızda maddi anlamda oldukça fark var. o 2000 lira maaş alırken ben 6000 lira alıyorum, o lise mezunuyken ben doktora yapıyorum. yaşlarımız da hiç küçük değil, 26 yaşındayım o da 30 yaşında. yani öğrenci vs değiliz, ikimiz de hayatta gelebileceğimiz ortalama konuma gelmiş durumdayız. bir yere gittiğimizde o da elinden geleni yapıyor ama maddi yükün çoğu bende yarın öbür gün böyle bir evlilik olursa da eve bakan kişi ben olacağım. bana hiç olmayacak bir şeymiş gibi geliyor. bir de ben çok rasyonel bir insanım şu an bir aşk var ama bunun bir yerde biteceğinden eminim. bu ilişkiye devam edersem 30'uma geldiğimde boşanmış ve maddi manevi yıpranmış bir kadın olarak görüyorum kendimi. sizce abartıyor muyum? benzer tecrübeleri olanlar var mı aranızda?

  1. ablamda kariyer sahibi bir kadın ve lise mezunu biriyle evlendi ve boşandı onun yaşadıklarından ve anlattıklarından yola çıkarak size hak veriyorum malesef siz problem etmeseniz bile ileride o sizin daha çok kazanmanızı ve eğitim seviyenizi problem edicek. etmeyeni var mıdır bilmiyorum istisnalar kaideyi bozmuyor. sizin bu kadar mantıklı düşünüyor olmanızda bana çok aşık değilmişsiniz gibi geldi. Ama haklısınız düşünceleriniz de.

  21 mart 11:36

  2. Royal yalnız erkek ezik hissetmiyor bu soruda. kadın onu ezik görüyor. Türkiye ile alakası olduğu doğru çünkü Türk kadınları da erkeğin üstte olmasını istiyor.

  21 mart 11:40

  3. bence sorun maaş değil sorun lise mezunu olması. kendini geliştirmiş olabilir bilemiyorum ama ben ilişkilerde tahsil durumuna önem veriyorum, üniversite okumak insana çok fazla şey katıyor çünkü. asla lise mezunu biriyle ilişki yaşamam demiyorum olabilir elbette ama genel olarak tercih etmem. burada önemli olan ilişkinizin nasıl olduğu bunu da en iyi siz bilirsiniz.

  21 mart 11:42


  4. Bence şimdiden böyle düşünüyorsaniz, ilerde çok sorun yaşarsınız. Sizi yargılamayı asla istemem ama zaten bu sorun beyninize girmişse ileride de artarak devam edecektir. Eğer önemli olduğunu düşünüyorsanız denginiz biriyle birlikte olun

  21 mart 11:44

  5. Ben yüksek mühendisim, eşim önlisans mezunu. Bizde de durum aşağı yukarı böyleyken ben işsiz kaldım, eşim kariyer basamaklarını koşarak tırmandı müdür oldu. Şimdi ben işe girsem bile kendisine yaklaşmam mümkün değil. Sevgilinizin işi önemli, yükselebileceği bir iş mi? Zamanla maaşı sizinkine yaklaşabilir mi? İleride doğum vs yaptığınızda maaş alamadığınız dönemde sizi geçindirebilecek mi? Oldu ya işsiz kaldınız (ben doğum izninden sonra işten çıkarıldım örneğin) o standart size yetecek mi? Sevgiliniz aşağılık kompleksi yapar mı? Bunları iyice düşünmeniz gerek..

  21 mart 11:48

  6. Gübümüzde ki boşanmaların bence ana noktası bu. Herkes her şeyim olsun istiyor. Çabasız olsun istiyor. Bir kadın olarak evde ki maddi sorumluluğun siz de olması neden zor geldi? Erkeklere yapılan bu baskı da eşitliğe aykırı. Her şeyleri olup iki sene de boşanan tonlarca insan var. Çünkü herkes maddiyatçı. Kimse gerçekten mutlu olmanın huzurlu olmanın derdinde değil. Gösterişin derdinde. Karşınızda ki insanın kişiliğini hiç anlatmamışsınız mesela. Size nasıl davranıyor, aranızda ki iletişim nasıl? Bunlar önemli. Bunlara kafa yorun biraz aldığı maaşa değil de. Kafa yapınız uymuyorsa ondan bahsedin mesela. Direk maaştan girince ne aşkınıza inanası geliyor insanın ne de o insanla bir gelecek istediğinize. Hiç yorulmadan bitirebilirsiniz ilişkiyi.

  21 mart 12:06

  7. evlendikten sonra "eve ben bakacağım" anlayışı çok yanlış geliyor bana. bütçe ortak oluyor çünkü. ama herkes farklı düşünüyor elbette ve bu düşüncelerle evlenirseniz mutlu olamazsınız gibi geliyor bana. kendinize uygun gördüğünüz bir eş adayıyla bu yola girin derim ben.

  21 mart 12:11

  8. Denklik önemli, ama bu illa maddi anlamda olacak değil. Kafa dengi olmalı, düşünceleriniz uymalı, huylarınız belki benzer olmalı, ailelerin uyumu olmalı. Maddi anlamda eşitlik şart değil, ancak azimli, kendini geliştirmeye açık birisi olsa fena olmaz. 

  21 mart 12:12

  9. Anonim 7 ye inanamıyorum. Doktora yapıp eşine şiddet uygalayan, öğrencisine tecavüz eden bir sürü örnek var. Okul cehaleti alır eşşeklik baki kalır. Çok basit herkesin verdiği bir örnek vardır Hitler’e çalışan onlarca eğitimli insan vardı. Sizin eğitim seviyenizi bilmiyorum tabi ama sığ ve insanları sınıflandıran kafa yapınızdan kurtulamamışsınız mesela.

  21 mart 12:30

  10. valla ben de doktora yapiyorum. bir erkekten beklentim yakisikli olmasi xDagsgd ben okudum zaten. parayi da ben  kazanirim. saka bir yana ( cok da saka degil gerci), bence buradaki en buyuk problem asagilik kompleksi yapip yapmamasi olur. ben mesela artik asagilik kompleksini iliskimin bir parcasi olarak goruyorum. 

  21 mart 12:35