yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  14 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  ilişkim konusunda sizlere danışacağım şeyler var, yardımcı olur musunuz?

  soruyu uzunca yoruma yazacağım 

  1. merhaba kızlar, 5 yıldır devam eden bir ilişkim var. erkek arkadaşımda öfke problemi var fakat bunu son zamanlarda en aza indirgedik.

  birlikte yaşıyoruz. 1 aydır mutsuz olduğumuzu farkettik.

  fakat bu 5 yıldır biriken şeylerin patlaması sanırım ben öyle düşünüyorum.

  ben daha çok nasıl mutluysam öyle davranan bir insanım, erkek arkadaşım mutlaka hareketlerime kararlarıma giyimime çoğu şeyime bi laf eder.

  işe gelirken elbise altına normal siyah çorap giyip geleceğim mesela, kısıtlıyor, giydirmiyor.

  ilerde de yemeğe falan gidersek arabamızla giyinirmişim elbisemi hevesimi öyle alabileceğimi düşünüyor.

  ve hayatındaki kadın yani eşi onun sözünü dinlemeliymiş öyle dedi son tartışmamızda.evlenmem öyle biri olmazsa diyor. bunlar bana çok saçma geliyor.

  biz babamın vefatı olsun bi çok zor şeyi beraber atlattık daima yanımda durdu.

  o yüzden birden kesip atamıyorum.

  şuan 23-24 yaşlarımız, ben hayatında olduğum için geleceği düşünerek adımlar atıyormuş erasmua kayıt olmamış, veya ben olmasam gezip eğlenip herkesle takılırmış. ilişkimize bağlı kalıyormuş, herşey benim içinmiş.

  ben bazı konularda rahat düşünen bir insanım din konusunda bile körü körüne bir şeye bağlanmaktansa araştırırım didinirim öyle karar veririm. ama o bu konudan bile rahatsız sanki müslüman olmasam ayrılacak benden o kafa yapısında.

  anne olacak kriterleri daha yoğun daha fazla hissettirmem gerekiyormuş. şuan o yapıda değilmişim.

  hep sakinleştiren hep çabalayan hep bi şeyler yoluna girsin iyi olalım diye çok çabaladım artık yoruldum çabalamıyorum kendi düşüncem neyse öyle davranıyorum bunlardan çok rahatsız olduğu için tartışmalar çıkmaya başladı artık. benimle çok mutluymuş seni çok seviyorum hareketlerini sevmiyorum diyor, kafam allak bullak. aklıma geldikçe buraya yazacağım. tek başımayım danışıp konuşacağım kimse yok dışarıdan önerilere ihtiyacım var.

  24 nisan 11:02

  2. Benim ilişki anlayışım bu değil. Şahsım adına ilk baş madem o kadar hatrı var bir şeylerin oturur konuşurdum. Anlamak istemiyorsa devam ettiremem. Ben uzaktan kumandalı araba değilim. Bir bireyim. Sağlıklı bir ilişkide bunlara yer yok benim için. Şahsi görüşüm bunlar. 

  24 nisan 11:09

  3. ay bunların çok benzerlerini duymuştum ben de. ben erasmusa gitmiştim, seni oraya gönderdiğime şükret demişti bana ahahahah ay aklıma geldi. yaşın çok genç çekmeye değmez.

  24 nisan 11:11

  4. tam ayrılmalık

  24 nisan 11:11

  5. "sen" bir bütündür. seni seviyorum hareketlerini sevmiyorum diye bir şey yok. bu resmen dışını beğeniyorum içini kafama göre düzeltirim demek, ki bu da seni sevdiğini göstermez. her insan ilişki de fikir belirtebilir ama yapılmama durumunda saygı duyulmasını bilmesi gerek. insanlar artık kendilerine eş değil köle arıyor resmen

  24 nisan 11:12

  6. süslü öncelikle allah sabır versin. Yani Türkiye'de yaşıyoruz, din tercihine göre kişi seçildiği doğru ve popüler. Herhangi biri doğru olduğu için demiyorum amam inananla inanmayanınn evliliği çok azdır. Hele ki çocuk olduğunda iş çığrından çıkar, çünkü herkes çocuğunu kendi inandığı şekilde yetiştirir. Etek kısıtlama filan çok geri kafalılık gibi geliyor bana, ileri de muhtemelen, bitek kadın günlerinde makyaj yaparsın ben seni alır götürürüm getiririm de gelecektir arkasından.

  Her şeyin günah olması ama birlikte yaşamanın sebest olması da bir garip. Senin bacaklarının kimsenin görmemesini istiyorsa, yani bunu dindarlık sanıyorsa ve sayıyorsa birlikte yaşamak neyin nesi? Bu değil mi günah? Kendini kullandırtma süslü. Kafalarınızın uyuşmadığı aşikar.

  24 nisan 11:14

  7. ayrıl...................... cidden ayrıl

  24 nisan 11:21

  8. İliskinizin tum detaylarini, iyi ve kotu yonlerini bilemem sizin anlattığınız kadarıyla söylüyorum:

  Yuh!

  Bu nasıl bir ilişki ya. Sizinki iliski degil. İliski karşılıklı bir şeydir, sizinki daha çok onun istediği şekilde yaşamaya dönüşmüs. Bir insan bunu kendine yapmamalı. Siz bir bireysiniz, yaşayacağınız belki 50 yılınızı var ya da yok, neden çorabınıza bile karışan bir erkek ile hayatınızı çürütüyorsunuz. Dunyada milyarlarca insan var, kimse eşsiz veya vazgeçilmez değil. Sizi istedigi gibi sekillendirmek istiyor. Madem oyle birini ariyor, madem erasmusa, gezip tozmaya vs gitmek istiyor ya gitsin ya da bunları bir lutufmus

  Gibi sunmasın. 

  Kendinize biraz saygınız varsa, bu ilişkiyi bitirip kendi yolunuza bakın. Böyle ilişkilde bunları yapandan çok maruz kalmayi kabul edip yıllarını harcayan insanlara kızıyorum ve uzuluyorum.

  24 nisan 11:27

  9. bakış açım şuan bile ona göre çok farklıyken bi yardım alsam kimbilir hakkımda neler düşünecek.

  dünyayı gezmek istediğimi söylediğimde artık bu düşüncemden bıktığını falan söylüyor hayallerimin sınırı olmadığından bahsettim. mutlaka yurt dışına çıkmak istiyorum çıksam o da rahatlayacakmış 

  24 nisan 11:49

  10. Başka bir soruya daha yazdığım cevabı tekrarlıyorum: böyle medeniyetsiz ayılara prim vermeyin, tekmeyi basın, kendinize steril bir dünya kurun.

  24 nisan 12:49