sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
34 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

ilk buluşma gerginliği, saklanan gerçekler, çözümsüz sorular görüşme sonrası güncelleme?

merhaba süslüler, geçen hafta bir soru sormuştum görüştük, güncelleme ekledim soruya bakmak isteyenler olursa, yorumlara gerçekten ihtiyacım var. link de ekliyorum. (link: https://www.suslusozluk.com/soru/ilk-bulu%c5%9fma-gerginli%c4%9fi-saklanan-ger%c3%a7ekler-%c3%a7%c3%b6z%c3%bcms%c3%bcz-sorular?i=342703 link)

1. Ben size ilk başta kızmıştım hani kilolu vs diye bi soğumuştunuz sanki öğrenince. Ama vakit ayırıp özenmişsiniz iyi kötü taraflarını görmüşsünüz, haklısınız insan sevgili olmayı düşündüğü kişinin yanında elinden geldiğince dikkatli olmalı yediklerinde giydiklerinde. Çekim olmayacağını tahmin ediyordum ama kötü taraflar beni bile itti, dış görüntüsünden ziyade bu anlattıklarınızla böyle biriyle olmamalısınız bence de.

16 nisan 16:25

2. okudum da geldim. giyim meselesini düzeltebilirsiniz aslında benim erkek arkadaşım da hiç önemsemezdi ama zorla alışverişe çıkarta çıkarta düzgün giyinmeyi öğrettim. ama koku mevzusu sıkıntı. kilolu insanlar bir de daha çok terliyor maalesef daha çok koku oluyor bu yüzden, bu beni de aşırı rahatsız ederdi. bir de büyük kadın meselesinde insanın aklına hemen para yiyenler geliyor, askerlik yaptım gibi yalanlara başvurması da çok kötü. ben olsam bayağı uzaklaşırdım sanıyorum. yani yalan işi başlı başına soğuma sebebi zaten. ayrıca o kadar özensiz olup yönetici olması konusu da düşündürdü beni. bir ekibi var mı yoksa sadece düz zengin mi, zenginliği de sadece gösterişten mi ibaret? hep altında başka bir şey çıkabilir diye şüphe içinde kalırdım ben olsam. çünkü anlattığınız kadarıyla sosyal becerileri yönetici olmak için çok elverişli gelmedi bana.

16 nisan 16:26

3. süslü kariyeri kültürü size uyması çok iyi

ama fiziksel olarak bi çekim yok diyorsunuz o nasıl olcak ki? arkadaşlık aramıyor insan sadece sevgili olmak için kültür yeterli olmuyor siz bilirsiniz

16 nisan 16:28


4. Baya eğitimli bir insan, piyano çalmayı biliyor, yabancı bir ülkede yaşıyor yıllardır, iyi seviyede yabancı dili var, sürekli okuduğu kitaplardan, gördüğü ülkelerden, farklı hayat tecrübelerinden bahsediyor, kazandığı para kendi parası, çok iyi bir işi var, zamanla gelmiş bu yere, hepsini araştırdım doğru. Ama işte tarz, imaj yok, ben mi fazla önem veriyorum diyorum ama adam cidden hiç sallamıyor, gömlek giymiş mesela boynundan atlet görünüyor, çok zor değil ya, aynaya bakan insanın fark edeceği ayrıntılar, ciddi ciddi acaba beni mi deniyor diye bile düşündüm. Ben sürekli koku çok mühim, ben çok önem veririm diyorum mesela, önemsediğini gösteren en ufak bir işaret göremiyorum. Diyorum ya hep şunu düşündüm, tamam kilolu olabilir ama bana çekici gelmesi daha önemli, ne bileyim kokusu, duruşu, giyimi, yemek yeme şekli, bıçağı tutuşu bile kıymetli benim için. Çok ayrıntı diyeceksiniz belki ama bir insanın zaten böyle küçük ayrıntılarını beğenirsiniz. Bir kadının neyden rahatsız olup neyi seveceğini bilecek kadar tecrübe sahibi olduğunu düşünüyorum.

16 nisan 16:36

5. süslü kilo konusunda haklı olabilirsiniz, benim de hoşuma gitmez aşırı derecede kilo ama karakteri uyumluysa es geçebilirim. bir diğer konu dış görünüş, telefon falan mevzusu. herkesin garibine gidecek belki ama ben çok zengin olmasına rağmen eski telefonla dolaşan, tişört giyip çıkan, umursamaz adamlardan hoşlanıyorum ya. sizin beklentilerinize tamamen saygım var ama bence bu uyuşmadığınızı gösteriyor, onu o şekilde beğenip kabul edecek kadınlar var çünkü. mesela benim erkek arkadaşım ciddi paralar kazanıyor, birlikte yaşıyoruz, ben almasam hala 8-9 senelik tişörtünü giyip müşterisiyle toplantısına gidecek. hatta biriyle tanıştı çok yakınlarda, girişimci bir adam. evsiz gibi giyiniyormuş resmen ama adamın milyon dolarları var. çok iyi anlaşmışlar, kafalar uyuşmuş böyle. hani çok anormal bir hali yok onu anlatmaya çalışıyorum, asla kabul edilemez bir şey değil. ama size uymuyorsa zorlamanın hiçbir alemi yok. bence siz zorla onu kabullenmeye çalışır gibisiniz biraz bu kadar şans verdiğinize göre.

koku konusu bence en önemli konu. siz onu uyarmanıza rağmen bunları yapması asla kabul edilemez. ayrıca iletişime ve sizin hassasiyetlerinize kapalı demektir. ben olsam açıkça söyler, ondan bir cevap beklerdim. hani sadece kibar bir dille mesaj verir gibi değil, "neden beni bu durumda bırakıyorsun?" diye sorardım.

16 nisan 16:40

6. Giyime kuşama gelene kadar yalancı bu kişi. Öyle bir iki şey de değil baya baya uydurmuş. A dediği b çıkıyor baksanıza. Ben olsam hayatta hayatımda tutmam.

16 nisan 16:46

7. suslu ben size o soruda eger cekici gelmediyse karsidakini de uzmeden vazgecin demistim. sizin yine de deneyip, ozenip gitmeniz gercekten guzel bir sey ama karsinizdaki resmen dag ayisi cikmis. giyim kusam bir sekilde halledilir ama ozenmek cok ayri. koku mevzusuna hic girmek istemiyorum, yok artik diye okudum oralari. niye bu kadar cok yalan soylemis ya, ben olsam asla guvenmez bir iliskiye de baslamazdim. daha bir seyler baslamadan kacinci yalani oldu bu. 

16 nisan 16:52


8. boyu konusunda yalan söylemesi hoş değil ama kız arkadaşlarının ondan büyük olmasına niçin taktınız onu anlamadım, burada birisi "erkek arkadaşım benden küçük olduğu için yargılanıyorum" dese herkes destek olur hani. askerliğimi yaptım demesi de hoş değil ama askerliği hallettim anlamında mı söyledi acaba, ne şekilde ifade etmiş onu bir tekrar görün isterseniz. durmadan yalanlar söylüyor gibi değil de, kompleksleri yüzünden birazcık çarpıtmış olabilir dediklerini.

koku ve dış görünüş mevzusu ise kırmızı alarm. üzgünüm ama bu insandan iyi bir dost olur, sevgili veya eş olmaz.

16 nisan 16:57

9. Boy ve askerlik konularında neden yalan söyledi acaba? Bu arada boyu gerçekten 1.90 olabilir kilodan belli olmuyordur belki. ama bu özensizlikle ilişki beklentisiyle gelmesi de saçma. Bu adamın yönetici olduğuna emin misiniz?  Öyleyse en basitinden bu insan sosyal olmalı ve koku olayı konusunda empati sahibi olmalı. Yönetici imajı çizmedi. Piyano çalıyorum demiş mesela, sonra minik çocuk oyuncağı falan çıkarıp aslında bunu çalıyordum bile diyebilir :d ya özgüveni yok ama öyleymiş gibi göstermeye çalışırken batırıyor ya da bu adam yalancının biri.

16 nisan 17:06

10. Küçük detaylara çok takılıyorsunuz siz başak burcu musunuz acaba ?? Meraktan soruyorum kötü niyetli değilim.😂😂. Önceki konunuzda sedef egzama konusuna takılmanızı çok saçma bulmuştum. Bu konuda da detaycısınız ben bu ilişkiyi sizin kriterlerinize uygun bulmuyorum. Siz daha farklı biriyle mutlu olursunuz sanki.

16 nisan 17:20