sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  7 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  ingilizce öğrenmek için yardımınıza ve önerilerinize ihtiyacım var?

  merhabalar ben lise öğrencisiyim ve ingilizceyi iyi bir şekilde konuşmak ve öğrenmek istiyorum. seviyem a2. maddi imkansızlıktan dolayı ailem kurslara gönderemiyor. evde kendi başıma ingilizcemi geliştirebileceğim kitaplar, siteler, uygulamalar, taktikler önermenize çok ihtiyacım var. araştırma yapıyorum bulduğum her şeyi yapacağım. siz ingilizcenizi nasıl geliştirdiniz? kendi başıma nasıl geliştirebilirim? ayrıca ingilizce altyazılı dizi izlemek istiyorum fakat ingilizce altyazılı dizi bulamıyorum. hangi siteden bulabilirim?

  1. O kursa gidememeyi iyi biliyorum. Ortaokuldan sonra kafaya yabancı dili takmıştım. Ne bilgisayarım ne başka birşeyim vardı. Redhouse sözlüğüm ve dergilerin verdiği yabancı şarkı sözleri vardı. Oturur önce kelimeleri çıkartırdım. Sonra ne anlama geldiklerini çözerdim. Ben o sözlüğü parçalanana kadar kullandım. Tek tek kelime okudum. Yıllar Sonra msn varken yurtdışından arkadaşlar edindim ki hala görüşürüm. Sonra çeviri yapar hale geldim.

  Yanlış anlamayın fakir edebiyatı yapmıyorum. Ama şimdi diziler, internet, ücretsiz uygulamalar var. Azminiz varsa yaparsınız illaki demek istedim.

  13 mart 20:19

  2. Busuu.com buraya da bakabilirsin süslüm.

  13 mart 20:22

  3. teşekkür ederim ikinize de.

  busuu.com a üye oldum bile:)

  13 mart 20:42


  4. İnternet varken kursa hiç gerek yok açıkçası, engvid var YouTube'da. Gramer konularını vs dinleyebilirsiniz oradan. Sevdiğiniz şarkıları Türkçeye çevirebilirsiniz. Mesela haftalık kendinize 30-35 kelimelik bir liste çıkarın. O haftada bu kelimelerin anlamlarını ezberleyin. Cümle içinde kullanımına bakın. Bu kelimeleri de şöyle çıkarabilirsiniz: YouTube'dan birkaç video açın İngilizce altyazılı. (Videoların günlük konuşma dilini içermesi gerekli) Ve bu videolarda İngilizce altyazı seçeneğini açıp bilmediğiniz kelimeleri not alın. Temel bazı gramer konuları var. Bu gramer konularını öğrendikten sonra, yani konuşma dilinde sık kullanılanları, geriye kalan gramer konuları biraz kasıntı ve gereksiz oluyor. Önemli olan kelime bilgisi ve speaking bence. Bir de direkt İngilizce altyazılı dizi izlemek yerine YouTube'da ilginiz olan bir konudaki ingilizce konuşulan videoyu (makyaj moda veya başka bir şey) Türkçe altyazılı izleyin birkaç kez. Sonrasında İngilizce altyazılı izleyin. Daha rahat kavradığınızı göreceksiniz. Başarılar dilerim 🌼🌼

  13 mart 20:54

  5. süslü ing altyazılı dizi en rahat netflix'te izleyebilirsiniz. ha ona para veremem diyorsanız europix diye bir site var ona da bakın.

  13 mart 21:29

  6. çoookkk teşekkür ederim <3

  13 mart 22:11

  7. BBC learning english, sitesini ziyaret edip zaten orada course dedikleri bölüm var sıfırdan başlatıyor ve baya dolu dolu. Kurslara bin basar. Oradan başla süslüm, aynı zamanda kendi instagram hesaplarını takip et her gün bir şey paylaşıyorlar. Sitesindeki 6 minute English kısmı özellikçe çok faydalı. Site zaten bir derya, adamlar devlet eliyle millete ingilizce öğretmek için muhteşem bir kaynak hazırlamışlar. Buna ek olarak, reader at work 1/2 kitaplarını tavsiye ederim hem sesli okuyarak tellafuzunu geliştirirsin, anlama kabileyetini, kelime haznenini de genişletebilirsin. Her gün bir parça çok faydalı olur. sözlük olarak eng-eng kullanmanı tavsiye ederim. "dictionary.com" app olarak çok iyi özellikle thesaurus bölümünü kullanmanı tavsiye ederim. Zaten orada learners bölümünde en basit ingilizceyle çevirileri var. Bir sürü faydalı instagram sayfaları var, türklerin açtıklarını değil de ingilizce bilenlerin açtığı sayfaları öneririm "english with nab" sayfası dolu dolu mesela. Onun dışında, netflix üyeliğin yoksa videoseyredin.com'da friends ingilizce altyazılı olarak var.

  14 mart 13:00