9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

instagram kullanmıyorum ve kendimi diğerlerinden eksik hissediyorum?

süslüler ben uzun zamandır instagram kullanmıyorum. birkaç tane sosyal medya hesabım var ancak hepsi amaçla yönelik. bu hesaplar insta facebook tarzı sitelerde değil. çevremdeki herkes instagram kullanıyor ve hayatları instada anlattıkları kadar güzel olmasa da kendilerini iyi pazarlıyorlar. 600 aboneli bir blogum var, beğenilme arzumu yazılarıma gelen yorumlarla ve beğenilerle törpülüyorum. sorum şu: insta kullanmayan birine ne gözle bakarsınız? sizce çağımızda gerekli midir? insta bloğumun ilerlemesi bakımında ne derece etkili olur? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

1. Özene bözene kullandığım bir instagram hesabım vardı. Bi anda tamamen soğudum ben de 1 yıldır kullanmıyorum bir kaybım var gibi gelmiyor. Aynı taraftan bir göz olarak insanların hakkımızda bir şey düşündüğünü sanmıyorum.

15 nisan 00:21

2. Sürekli neden insta kullanmıyorsun sorusuna maruz kalıyorum süslüm bu da beni germeye başladı.

15 nisan 00:24

3. Story olayı geldikten sonra ani bir uyanışla napıyorum ben dedim ve uzun süre instagram’a girmedim. Sürekli selfy paylaşanlardan sonra neden selfy paylaşıyorum diye de sorgulamıştım ve şimdi bana komik geliyor, bıraktım. bence eksiklik değil. çevremde kimse neden kullanmıyorsun şeklinde sormaz ama soran olsa heralde uzun uzun açıklama yapmazdım. Kendi inandığımız değerlere onay almak zorunda değiliz sonuçta. Blogu olanlar genelde duyulmak için instagram kullanıyor. belki o kısım için gerekli olabilir size. Instagram kullanmayan insanı hayatını başkasına göre yaşamıyor diye takdir ederim. Karizmatik bir kişi olsa gerek hahah. 

15 nisan 00:31


4. Instagram kullanıp kendini diğerlerinden eksik hissetmenden iyidir bence , kafa dinle girme hiç o sulara :)

15 nisan 00:51

5. Neden diye soranlara gerek duymuyorum de. Ben öyle diyorum üstüne bir şey diyen olmadı :d 

15 nisan 01:50

6. açıkçası ben tanınabilirlik açısından kullanıyorum, genelde şu devirde yeni bir ortama girdiğinizde bu tarz sosyal medya hesaplarınız olduğunda daha çok akılda kalıcı oluyorsunuz. ve bunu popülerlik anlamında yapmıyorum yanlış anlaşılma olmasın, açıklayamayacağım şimdi ama birkaç şeyimde gerekli olduğu için yapıyorum. :D

ben de çok az fotoğraf paylaşırım aslında, her gün selfie paylaşanlardan inanın bana da gına geldi. ya da 100 tane story koyanlardan... ama önemli olan zaten sizin ne kadar kullanacağınız.

15 nisan 12:09

7. instagram'ım yok, eksikliğini duymadım açıkçası. çevremdeki herkesin en az bir kere bu durumu irdelemişliği var, "açmayacağım" deyip geçiyorum.

15 nisan 22:15


8. ama blogların genişlemesi için instagram bir yol olabilir, bu konuda bir şey diyemem. (cevap editleme özelliği ne zaman gelecek sevgili site sahibi?)

15 nisan 22:16

9. Bloğunuz için faydalı olabileceğini düşünüyorum büyük bir emekle fakat kişisel olarak hiç gerekli değil. Benim hayatımda hiç instagram hesabım olmadı ve gerçekten eksikliğini hiç hissetmedim. İnsanlara o kadar ulaşılabilir olup hayatı alelade sergilemek bana çok korkutucu geliyor. Ve bence şu anki tereddütünüz tamamen sürü psikolojisinden. 

16 nisan 01:06