yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  11 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  intihar eden bir yakınınız oldu mu? nasıl devam etti hayat sonrasında?

  geride kalanlar nasıl atlatır bunu? ailesi, dostları...

  1. ben de düşünüyorum belki okursam bunları vazgeçerim.d

  21 mayıs 23:44

  2. Son anonim, sanırım link sıkıntılılı. Çok merak ettim ne attığınızı. 

  21 mayıs 23:57

  3. anonim 5 başınız sağolsun, boğazım düğümlendi.

  22 mayıs 00:01

  4. Önce babaannem sonra kuzenim intihar etti. Babaannem öldüğünde 10 yaşındaydım. 10 yaşımı hiç hatırlamam tek şey hariç o da babaannemin intihar haberinden sonra yaşadıklarım. O an inanamadım o küçücük aklıma mıh gibi kazındı o ölüm. Bana traktörden düşüp öldü dediler deliler gibi ağladım kendimi parçaladım. Tam alıştım derken Yaklaşık 2 ay sonra babaannemin aslında kenini asarak öldürdüğünü köylülerden öğrendim tekrar bir yıkım benim için. Kazayla ölmesi ve intihar etmesi gerçekten çok farklı. Kazaya kader deyip geçebiliyorsun ama intihar edebileceğini nasıl fark edemedik ne sıkıntısı vardı da göremedik diye hep kendini suçluyor insan. Ben bile 10 yaşımda bu kadar etkilendim babamı halalarımı anlatamam size.

  Şu an 22 yaşındayım ve geçen sene halamın kızı intihar etti. Halam perişan oldu bir yanda geçmişte intihar etmiş annesi, bir yanda da kendini avm den atan kızı. Halamın kızının zaten şizofrenik bir durumu vardı. Çocuk yapacağim diye ilaclarını bırakınca olanlar oldu. Avm nin 4. Katından atmış kendini. Duyunca yine bir yıkım yaşadım. Insan inanamıyor gerçekten. Videosunu izleyene kadar ben de inanamadım. Avm kamera kayıtları internete düşmüş oradan izledim. O kadar kötü oldum ki. Kuzenim kprkulukların öbür tarafına tırmanmaya çalışırken 2 m sağında bir kaç kişi var ve öylece izliyorlar kızı. Asla engel olmaya kalkmıyorlar. Gördükleri bariz ama müdahale etmiyorlar. Kuzenim korkulukların öbür tarafına geçip bir kaç dakika duruyor öyle. Bir sürü kişi fark ediyor ama kimse bir şwy yapmıyor. Biri müdahale etse belki kuzenim şu an yaşıyor olurdu insanlardan nefret ediyorum.

  Sigarayı bırakalı 10 yıl olan babam yeniden başladı . Halamın kızı öleli 1 yıl oluyor babam asla eskisi gibi değil annesinin ölümünden bile daha çok etkilendi yeğenine.

  22 mayıs 00:04

  5. Ama insan alışıyor ve gerçekten geride kalanlar hayatına devam ediyor.

  22 mayıs 00:06

  6. Anonim 5 ve anonim 9, başınız sağ olsun. Ne diyeceğimi bilemedim gerçekten. Bu soruyu açıp hatırlattığım için de ayrıca üzüldüm şu anda. 

  22 mayıs 00:25

  7. Alışmıyor, hayat da eskisi gibi devam etmiyor asla eski insan olarak kalmıyorsun, hep bir vicdan azabı çekiyorsun. Keşke o gün öyle demeseydim, keşke fark edebilseydim, keşke daha çok yanında olsaydım diye... çok büyük bir travma kalanlat için, normal ölümün acısı ile asla karşılaştırılamaz. Normal ölümde kader diyorsun , üzülüyorsun ama anlıyorsun, intiharda anlamlandıramıyorsun. Nasıl anlamadım, bizi nasıl bırakıp gider , neden böylr yaptı, nasıl yardım edemedim, o gün orda olsaydım herşey farklı olur muydu? Yıllar geçse bile aklında hep soru işaretleri kalıyor

  22 mayıs 00:28

  8. kuzenim, intihar etme olasılığı yüksek ama ailesi hiç kabullenemedi.

  10 saatlik yol gidip memleketinde trafik kazası geçiren bir akrabaya taziyeye gidiyor. dönüşte bomboş, sessiz yolda kameradan gördüğümüz kadarı ile arabayı görmesine rağmen çekilmiyor. arabayı görmemesinin imkanı yok, hele sesini duymamasının hiç yok. unutamıyorum arabaya o umutsuz bakışını. kırılmadık tek bir kemiği kalmamıştı, belki de kalbi daha kırıktı bunu hiç bilemeyeceğiz. yıllar geçse de atlatamadık hiçbirimiz.

  22 mayıs 01:01

  9. annemin kuzenleri kendilerini astilar. zaten intiharin genetiksel tarafi da var. intihar geni denilen bir gen var. yukarida verilen sizofreni ornekleri de kalitsal. bir ailede birden fazla olmadi normal. neyse, annemin kuzenleri kendilerini astilar. ikisi de madde kullaniyormus. ben cok dahil olmadim surece, ama cocugu olen her anne gibi anneleri de icten ice biraz oldu. bunu yuzlerine bakinca gorebilirsiniz. bence anneler disinda herkes hayatina devam ediyor. anneler biraz akillarini kaciriyorlar. sonrasinda zombi gibi gezdikleri bir hayatlari oluyor.

  22 mayıs 03:33

  10. Anonim 11. Halamin intihar eden kizina yani kuzenime teshis konmustu ama intihar eden babaannem malum köy hayatinda yasadigi icin teshis konmamisyi. Dusununce normal degildi zaten hareketleri . Hayatta kalmak icin programlanmis bedende intihar eden insanin psikolojisi zaten normal degildir. Baba tarafimda 2 intihar vakasindan sonra incelemeye basladim. Babam da zaten fevri bir insandir normal degildir. Kendi kendine konusur uykuda tuhaf seyler sayiklar gereksiz parlar tabi bunlar psikolojisi bozuk demek degil. Halam kizi olmeden once de haci hoca cinlerle kafayi bozmustu zaten. Genetik bi sıkıntı olduğu bariz teshis konmasa da.

  22 mayıs 14:20