8 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

is gorusmesinde kisa sureli konu anlatimi?

soruda derdimi anlatamadim. firma bazi konu basliklari vermis onlardan birini anlatmamizi istiyor lakin 3 dakika vereceklermis sure olarak. kizlar bu dogru mudur yoksa 30 dakika mi demek istediler acaba? mail ile iletisim kurduk yarin aramayi dusunuyorum ama fikri ve yorumu olan var midir?

1. Yani 3 dakikalik sure verilmesi normal mi demek istedim. Cok cok az da...

8 kasım 03:38

2. 3 dakika olabilir. Başka sorularda vardır. Kusa ve öz anlatmanızı istiyorlardır. 

8 kasım 05:46

3. İş hayatında hiç Bir toplantıda hiçbir konuda kimse sizi 30 dakika dinlemez hatta 30 dakikadan uzun süren toplantılar verimsiz sayılır yani 30 dakikalık bir toplantıya on kişinin katıldığını varsayarsanız  kişi başı 3 dakika konuşma süreniz olur mülakatta böyle bir süre verilmesi çok normal eğer bunu teyid etmek için firmayı ararsanız ciddi anlamda kendinizi rezil edersiniz. Bunları eski bir ikcı olarak yazıyorum

8 kasım 07:17


4. 30 dakika da cok cok uzun bir sure bir konu hakkinda konusmak icin. Burada amac 3 dk icinde konunun ozunu gereksiz detaylara girmeden anlatip anlatamadiginizi gormek. Is hayatinda kimsenin kimseyi 30 dk boyunca dinlemeye veya uzun uzun mailler okumaya vakti ve istegi olmuyor. Pratik bir bicimde konuyu karsinizdaki insana aciklamaniz bekleniyor.

8 kasım 08:17

5. (yazar: paylasmazsamcatlarim) çok haklı. Ben de insan kaynaklarındayım. o 3 dk da kelime seçimleriniz ve kendinizi ifade etme tarzınızı da ölçüp biçecekler. konu ile ilgili anahtar kelimeleri kullanıyor musunuz , hakkında özet de olsa bilgi birikimi var mı buna bakıyorlar. Söyle soyleyeyim sizin gibi belki 10 kişi gelecek aynı gün, 10 kişi 30 dk konu anlatsa ne kadar uzun sürer düşünün o yüzden kendilerine de bu eziyeti yapmazlar. Mailde ne yazdınız bilmiyorum ama bence çevirmeye çalışın eğer zaman konusu geçiyorsa.

8 kasım 09:45

6. Kizlar cok ama cok tesekkur ederim. Sure konusunda hicbir sey demedim ve sormadim. Haklisiniz otuz dk. O kadar cok ki ama uc dakika da inanilmaz az diye kafam karisti. Cok sagolun.

8 kasım 12:27

7. sevindim yazmadığına süslü, o zaman konular hakkında ana hatları belirleyip istersen kronometre yardımı ile bak. kısmaya çalışırken çok da 2 cümle halinde kalmasın. insallah alırsın işi süslücüm, başarılar :)

8 kasım 12:40


8. Cook tesekkur ederim, insallah suslu♡

Calismalara basliyorum :)

8 kasım 13:26