14 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

jilet gibi görünüp, her daim bakımlı ve mis kokan, kıyafetleri dolapta bile mis gibi kokan eyyy insanlar :(?

bunu nasıl yapıyorsunuz ? özsaygimi kaybedicem neredeyse. bütün kıyafetlerin hemen eskiyor ve hiç bir zaman mis gibi kokmuyor makineden çıkınca. ayrıca her zaman bakımlı olmak mevzusu da kafamı kurcalıyor. ay soramadim soruyu tam ama bu işin sırrı nedir, jilet gibi olmanın, her açıdan ?

1. Ne kadar guzel giyinirsem giyineyim 1 saat sonra tiftik tiftik oluyorum.hayir sadece elbiselerim değil komple ben. Cidden ben de merakla bekliyorum cevaplari. :D

11 ocak 18:21

2. aslında tam olarak jilet gibi olmayı bende yapamıyorum. önemli olan ve dikkat ettiğim noktalar şunlar. Dolabımda ki her şey yumoşla yıkanıp güzelce yerleştirilir. parfümümü bir fıs giydiklerime de sıkarım ve kalıcı olduğu için tekrar giydiğimde bile kokar. hatta dolabı açınca kokusu da gelir. ter kokmamak ve giydiğin giysiyi hırpalamamak çok önemli ki giysileri sürekli makineye atmak çabuk eskitiyor. Artı olarak birde ütülemesi mümkün olanlar ütülenirse alın size cillop gibi açıp açıp izlenesi bir dolap.

Kapsül gardropda bence bu konuda önemli olabilir gereksiz kalabalıktan uzak düzenli bir dolap bana huzur verir.

Her hafta kendinize bakım günü ayarlayın ve yüz maskesi, banyo, vucuda peeling, arada bir keselenmek, sac bakımı, tırnak bakımı vs odayı temizlemek ve yatak örtülerini değiştirmek bile bunların içinde olabilir. Çok yazdım alakasız yazmış da olabilirim ama bakımlı hissetmek diyince aklıma bunlar geliyor.

sevgiler

11 ocak 18:27

3. benim dolabim kara delik gibidir ama ablam ayni dedigin gibi. dolabi her zaman ama her zaman katli ve duzenlidir, kiyafetlerinin ev kiyafeti-esofman ve kot disinda hepsi askilarda durur, bir de dolap kokusu gibi bi sey almis asiyor askiya cok guzel kokusu. buyuk cay posetine benziyor boyle swh. guzel koku icin deneyebilirsin.

11 ocak 18:40


4. Çok sık yıkamamaya ben de katılıyorum. Zaten kazak dediğin yıkadıkça sünen, eskiyen bir şey. Ter kokmaması için ben içimden yarım kollu çıtçıtlı body giyiyorum böylece kazağımı 2-3 kere daha giyiyorum sonra yıkıyorum ve yumuşatıcı kullanıyorum. Bir de kazağı ipe sererken ortasından tutturun çamaşır maşasını. Ucundan tutturunca ıslaklığın da verdiği ağırlıkla sünüyor kazaklar. 

11 ocak 18:49

5. Jilet gibi mi görünüyorum bilmiyorum ama dikkat ettiğim noktalar sunlar. En fazla 2 gunde bir dus aliyorum.

Haftada 1 büyük banyo. Yani kesedir kıl tüy isidir vs. Özellikle bikini bölgesi ve kol altı kısmına dikkat ediyorum. Her gün roll on kullanıyorum.

Biten parfüm şişelerimi atmıyorum hemen çekmecelerin ve dolapların köşesine koyuyorum baya koku veriyor. Arada kullandığım parfumden dolabima bir fis sıkıyorum.

Yani genel olarak temizliğe dikkat ediyorum. Utu gerektirenlerden ütüyü ihmal etmiyorum.

11 ocak 19:14

6. Bence onlar donlarını ütüleyen tayfadan 😂

11 ocak 19:22

7. Kızlar coookk teşekkür ederim hepsini dikkate alicam sizi seviyorum ❤

Anonim 2 tam da merak ettiklerimi yazmışsıniz çok mutlu oldum :)

11 ocak 19:33


8. @erleichda yumuşatıcınizin markasını sorsam çok mu olurim ?

11 ocak 19:34

9. Yok canım ne çok olması :d En son vernel aldım ama bittikçe kokusunu beğendiğim başka bir şey alıyorum. Hepsi birbirinin aynı bence :d

11 ocak 19:45

10. dolaba giren her şeyim ütülü oluyor. anneme göre dolabım dağınık bile. valla ben de donlarını bile ütüleyen tayfadanım evet, annem ve ananemden alışkanlık. temizlik takıntım da var biraz. ütü dışında tüylenme vs sıkıntısı olan kıyafetlerimin üstünü rollonlarla ya da jiletle temizliyorum. haftada 3 gün yıkanıyorum, sadece beyaz sabun kullanıyorum vücudum için. ayda bir de hamam. boş parfüm şişelerini ben de çekmecelerime koyuyorum çünkü güzel kokuları seviyorum. her zaman temizliği çağırıştıran çiçeksi ve pudramsı kokular tercih ediyorum.

11 ocak 19:47