6 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

jinekolojiyle ilgili yardımcı olabilirseniz çok sevinirim?

iğrenecek olanlar okumasın lütfen. reglimin 3. günündeyim. sabahtan beri sol iç dudakta az bir acı vardı. baktığımda iç dudağın ucunda hafif şişkinlik ve iç tarafta sivilce gibi az nokta gibi beyazlık var. nedendir ki bu? şüpheli bir ilişkim olmadı cinsel yolla bulaşan hastalık olduğunu düşünmüyorum ama ped yüzünden tahriş olabilir mi? doktora gideceğim ama reglim bitene kadar beklemeli miyim? korkuyorum süslülerim yaa.

1. reglin bitene kadar beklemeye gerek yok. şüpheli ve rahatsız edici durumlarda regl döneminde de jinekoloğa gidebilirsin. korkmadan en kısa zamanda doktora git süslücüm görüp muayene etmeden bir şey demek zor çünkü.

12 şubat 12:49

2. korkutmak istemem ama o beyaz noktalar dediğin hpv olabilir. Tek yaşamlı cinsellikte bile bulaşabilir. Sana doktorun mutlaka açıklayacaktır. O yüzden hemen doktora git. Reglyim diye ihmal etme.

12 şubat 15:30

3. Hpv değil ama herpes olma ihtimali geldi aklıma. Sivilcemsi bir şey çünkü.

Çok teşekkür ederim sevgili süslülerim. Utanmamı aşıp gideyim.

12 şubat 15:54


4. Bazen benimde oralarda sivilce cikardi aklima kotu bir sey getirmedim doktora da gitmemistim cunku bakireydim jilet kullandigim icin sivilcelenme oluyor

12 şubat 17:08

5. benim de çok olur aynı durum korkmayın, imkanınız varsa sıcak bir banyo yapın veya sıcak suyla ıslattığınız havluyu altınıza tutun. dönem dönem şişkinlikler olup 1 hafta içinde iniyor. sebebi jilet.

13 şubat 14:45

6. Jiletle alıyorum lazere gittiğim için ama bu hiç kıl olmayan yerde, iç dudağın uç tarafında 😞 geçmeye başladı bile doktordan yer bulamadan. 😞

13 şubat 15:10