9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

küçükken şiddet ve işkence görmüş flört?

kızlar biriyle konuşuyorum, buraya yazamayacağım kadar çok kötü şeyler yaşamış çocukluğunda çok büyük ailevi problemleri var yaşadığı bu şeyler onu çok etkilemiş hem olumlu yönde hem olumsuz yönde. insanlarin kalbini kırmamaya üzmemeye çalışan çok merhametli biri. kendi işini yapıyor ve çok büyük sorumlulukları var ve bu onu çok stresin altına sokuyor.buluştuk bir kaç defa ve birbirimizle ciddi düşünüyoruz ama aklımda soru işaretleri var.çok zor stresli bir hayati var onun yerinde ben olsam 1 gün dayanamazdim.her şeyi bırakıp gitmek istiyorum dayanamiyorum,hep bir yanim eksik hep içim yarali tarzinda cümleler kurdu onun bu durumuna ayak uydurabilirmiyim bilmiyorum.psikolojik yardim almasi için konuşacagim onunla ama sizin tavsiyelerinize de cok ihtiyacim var.ona nasıl yaklaşmalıyım? nasıl davranmalıyım? açıkçası bu ilişkiden korkuyorum ne yapacağımı bilmiyorum.siz olsanız ne yapardınız?

1. Korktuğunuz bir ilişkiye başlamayın.

11 temmuz 11:40

2. Şahsen hiç bulaşmazdım

11 temmuz 11:51

3. Ben senin yerinde olsam bir ilişkiye başlamazdım. Stresli biriyle bir ilişki yaşanmaz, bir ömür geçmez. Çocukluğunda yaşadığı şeyler beni daha çok ürkütürdü açıkçası. Şiddetli eğilimli bile olabilir.

11 temmuz 12:01


4. yaşlar kaç bilemeyeceğim ayrıca herkes sorunlarla aynı şekilde başa çıkamıyor. ama zamanla atlatır. 

benim eşim de babasından çok şiddet görmüş küçükken.. o yüzden şimdi halden anlayan merhametli biri aynen. ben de babamdan dayak yemedim ama ilgi de görmedim. ha ruhen yaralamışlar ha fiziki bir fark olmuyor. 

sevgilinde sinirli, ters hallerini iyi gözlemle. sana kızdığı zaman yumruğunu falan sıkıyor ya da evurmasa bile elini kaldırıyor mu? böyle şeyler önemli. öfke kontrol sorunu olabilir, başa çıkmasını biliyor ya da istiyorsa bir problem olmaz...

11 temmuz 12:05

5. yaşadıkları flörtünüzün suçu değil. zaten yeterince sıkıntı çekmiş, bir de vebalıymış gibi ondan kaçmayın lütfen. psikolojisini bilemeyiz. belki kendini suçlu hissediyor bile olabilir. son süslünün dediği gibi hareketlerini iyice gözlemleyin. olumsuz yönde etkilediğini söylemişsiniz. bu olumsuz yönleri neler, size zarar verecek mi diye iyice bir analiz edin. eğer tek savaşı kendi içindeyse belki de onu iyileştirecek kişi sizsinizdir. 

11 temmuz 12:12

6. verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler kızlar o 25 yaşında ben 23. yaşadığı şeyler çok acı ve tamamen bitmesi 1 sene önceye dayanıyor.24 yaşındayken dayak yememiş ama ailedeki şiddetler bitmemiş.bana karşı sinirli değil bir kere tartıştık ben bu olayları bilmezken ve çok yükseldi bir anda . bende bu kadar sinirlenmemesi gerektiğini bundan rahatsız olduğumu söyledim çok pişman olduğunu söyledi sonra anlattı olayları.ondan sonra hiç öyle bir şey olmadı bana karşı çok dikkatli

11 temmuz 12:41

7. Buradaki cevapları okuyunca kendimi kötü hissettim. Aman uzak durun yazanlar olmuş. Siz de kendinize göre haklısınız tabi. Ben de çocukken çok şiddet gördüm. Böyle şeyler okuyunca asla ciddi bir ilişkim olamayacak gibi geliyor.

11 temmuz 12:56


8. 7.anonim ben öyle düşünmüyorum.benim çekincelerim onun hal ve hareketlerinden değil,onun bir ilişki yaşayamacağındanda değil.sadece ben ona ayak uydurabilirmiyim onu anlayabilirmiyim,nasıl onu mutlu ederim gibi çekincelerim var.onun aklına kötü günleri geldiğinde nasıl unutturabilirim onu daha çok üzermiyim sizin suçunuz değil bu yaşadıklarınız lütfen böyle düşünmeyin

11 temmuz 13:16

9. 7. anonim +1

bazi cevaplara uzuldum. ailemizi secemiyoruz vebali gibi davranislari hakettigimizi dusunmuyorum. 

11 temmuz 14:23