12 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

kışın her gün güneş kremi kullanıyor musunuz?

süslüler ben kışın aklıma geldikçe çok güneşli olduğunda sürüyordum ama her gün mü sürmek lazım bilemedim bu sefer de d vitamini eksikliğinden kuruyup gitmeyeyim :d

1. Güneş kremi değil ama bu dönem bb, CC kremler kullanıyorum içindeki spf ne kadarsa onunla yetiniyorum açıkçası.

12 ocak 01:07

2. yaz kış her dışarı çıktığımda sürüyorum. ama benim cildim on dk dursam lekeleniyor o yüzden el mahkum :(

12 ocak 01:14

3. Sürüyorum. Bazen “eeeh yeter yauv nenem zamanı güneş kremi mi vardı” diyorum sürmemeye yelteniyorum, sonra güneş kremi başlığını güzelinden moduna alıp ilk iki girdiyi okuyorum ve gidip paşa paşa kremimi sürüyorum. Çok bilgi sahibi olmadığım için bir şey demeyeyim, süslüler başlıkta çok güzel anlatmışlar zaten. Ben sadece gitmeyen, rengi de açılmayan sivilce lekelerimden ve çillerimden şikayetçiyim, kullandığım sürede sivilcelerimin leke bırakmadan iyileştiğini fark ettim. Ayrıca bu aralar bir glikolik asit serumu kullanıyorum, güneş kremi kullanmam şart (serumu kullanmasam da sürüyorum tabii)

12 ocak 02:48

4. kullanmıyorum

12 ocak 07:32


5. Hava kapali ustune kapali olmazsa suruyorum. Yilladir gunes almam bu arada, hem yaz hem kis onceden kisin surmezdim. Gunese karsi garip bi alerjim var ve duramiyorum altinda hemen grip oluyorum o gun alerjimsi. Goz yanmalari falan. Hem gunesten kacip hem full gunes kremi geziyorum hep kollar dahil yazin. Sonuc: kisin her viruste hastalanmak ve d vit eksikligi :(( napicam bilmiyorum ama en azindan kollarinizdan falan almaya calisin kizlar.

12 ocak 08:14

6. Gunesi gectim azicik isik gorsek de kullansak keske. Sabah evden cikiyorum gokte gunes degil ay oluyor. Aksam donerken ha keza. D vitamini kullanmayi daha mantikli buluyorum gun yuzu gormeye baslayana kadar.

12 ocak 08:17

7. cildim çabuk lekelendiği için evet kullanıyorum ama spf si düşük oluyor.

12 ocak 09:37

8. 20 spfli nemlendirici kullanıyorum

12 ocak 09:40

9. güneş kremi güneşli olan her gün kullanılmalı bence yaz kış ayırt etmeden tıpkı güneş gözlüğü gibi. yaşlı insanların ellerindeki ve yüzlerindeki lekelerin çoğu güneş yüzünden oluyor yani bugün aa beni etkilemiyor bile deseniz ileriki yaşlarınızda yerleşmiş lekeleriniz olabilir.

12 ocak 11:24

10. Yaz kis aksatmam. Kisin ozellikle retinol, cilt soyucu asit falan kullandigim icin gunes kremi sart benim icin. D vitamini eksikligi icin takviye aliyorum ben. Yaz kis korunuyorum cunku gunesten. Vitiligom da var zaten...

12 ocak 17:26