3 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

kızlar asitleri bir arada kullanma?

kızlar selam. ben kısa süre önce cilt bakımıma asitleri dahil ettim yalnız (link: http://eleganceist.com/4868/ şöyle bir şey) buldum. burada salisilik asit ve glikolik asit birlikte kullanılmamalı yazıyor, bana da mantıklı geldi hani sonuçta normal içeriklerden daha güçlü asitler, bir de yüzümde etkileşmesin? başka hangi asitleri aynı anda kullanmamalıyım, aha bha için de geçerli mi bunlar sizce? yardım ederseniz sevinirim.

1. Beraber kullanabilirsiniz ki bu iki maddenin beraber bulundugu urunler var piyasada the ordinary'nin maskesi gibi. Beraber kullanilmasinin onerilmemesi haddinden fazla eksfoliye etmemek icin. Ona cozum olarak da sabah bha, gece aha kullanabilirsiniz cildinizi yavas yavas alistirarak. Aha ve bha icin de gecerli mi diye sormussunuz ama zaten salisilik asit bha, glikolik asit de aha'dir. Sitenizdeki bilgiler pek dogru degil acikcasi, yabanci kaynaklari arastirirsaniz daha cok verim alirsiniz.

7 aralık 01:44

2. asitlerde en iyi sonuç önce bha sonra aha kullanarak alınıyor. kullanacağınız yüzdeler cildinizin asitleri nasıl tolere ettiğine göre değişir ancak ikisi beraber kullanılmaz diye bir şey yok. tam tersi birbirini tamamlayan içerikler.

7 aralık 11:29

3. yazılanlar doğru bence de. üstelik dermatolog bir arkadaşıma da sordum, hassas olmayan ciltlerde dahi asitleri bir arada kullanmanın cilt bariyerini inceltip zamanla cildi dayanıksız hale getirdiğini söyledi. benim cildim de hem yağlı hem lekeli, iki asidi de kullanıyorum ancak birarada değil. üstelik yağlı olmasına rağmen cildim gerim gerim geriliyordu salisilik asitli temizleyici ve nipfab glikolik asitli serumu kullanınca bir arada. şimdi farklı zamanlarda kullanıyorum, daha rahatım. cilde göre değişebilir belki ama hassas ciltlere bence de uygun değil.

7 aralık 16:58