sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
14 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

kızlar bebeğim 10 kg. otokoltuk almak istiyorum. bugüne dek araç kullanmadığımız için almaya gerek duymamıştım ama artık hem istanbul’da şe?

şehir içi güvenli gitmek için hem de çevre illere seyahat edebileceğimiz için almak istiyorum. alırken hangi kilo aralığında almalıyım ve hangi marka tavsiye edersiniz?  bebeğim 17 aylık bu arada.

1. İki tip koltuk var sanırım 9-18 bir de 9-36. 9-36da çok kaybolmuştu bizim çocuk o yüzden 9-18 kg aldık biz chicco’dan. Sanırım 3 yaşa kadar idare edecek bu, sonra yine chicco alırım sanırım, kalitesinden memnunum ve piyasada fiyatlar gitgide uçuyor anlamsızca. En azından chicco da kampanya falan oluyor.

14 nisan 17:44

2. 9 36 koltukları güvenli bulmuyorum. 0 18 diye geçen isize recaro zero 1  kullanıyoruz. İlk 15 ay arkası dönük seyahat etmesi öneriliyor. Sizin bebeğiniz 17 aylık olduğu için direkt 9 18 koltuklara bakabilirsiniz.  Bizim alırken birinci kriterimiz ters dönebilmesiydi ve ikinci kriterimiz adac Testiydi. Kesinlikle kullanacağınız koltuğun testten geçip geçmediğini kontrol edin derim. En önemli şeyin o olduğunu düşünüyorum.  Ben koltuğumuzdan memnunum fakat çok uzun seyahatler yapıyorsanız  Besafe öneririm.

14 nisan 18:01

3. Çok teşekkür ederim cevabınız için. Zaten 36 kg olana dek ilkokul çağında olacak, sanırım o dönem için gereksiz olur. 18 kg ise muhtemelen 3/4 yaşa kadar götürür. Gerçi bunlar hep tahmin üzerinden yapılan hesaplamalar. Yine de 18 kg seçimi daha mantıklı.

14 nisan 18:01


4. Anonim 2, uzun seyahatleri yazdan yaza yaparız sanırım. Chicco nun ürünlerini severek kullanıyorum ona bakacağım, bir de sizin bahsettiğiniz markayı ilk kez duydum. Onu araştıracağım. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

14 nisan 18:04

5. Bu arada kraft gibi markalar ece testinden geçti diye adacmışcasına reklam yapıyorlar. Ece tüm koltukların geçmesi gereken test. Adac özel ve daha kapsamlı bir test. 

Fiyat çok artıyor ama bir yerde bebeğim koltuğu test etsin istemem yazmıştı biri. O laf aklımda kalmıştı ve kesinlikle adac testlerine bakmıştım alırken

14 nisan 18:07

6. Benim dediğim markayı türkiyeye ebebek getiriyor sadece. Besafe, maxi cossi, recaro, cybex, römer dışında almanızı Önermem açıkcası. Genelde de bu markalar adac testlerine sokarlar koltuklarını. Youtubedan birkaç adac çarpışma testi izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Sorunuz olursa sorabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.

14 nisan 18:13

7. Ne kadar ayrıntılı cevap vermişsiniz çok mutlu oldum. Dediklerinize kesinlikle dikkat edeceğim. Daha araştırmaya başlamadığım için yazdığınız şeylerin hiçbirinden haberdar değildim. Tekrar teşekkür ederim.

14 nisan 19:44

8. Süslü isofix bağlantılı ve rear özelliği yani arkaya dönük oturabilme özelliği olan bir koltuk al. İkinci olarak döküm kalıpla çalışan markalardan kaç kraft, chicco, baby&plus vs gibi. Adac test sonuçlarını mutlaka kontrol et. Joie, cybex, recaro, britax römer markalarına bakabilirsin ama koltukları tek tek incele. Ayrıca elbette ilkokula başlayan bir çocuk da oto koltuğunda oturmalı. Direkt bir model istersen de joie bold isofix oto koltuğunu inceleyebilirsin. Çok uzun yazmıştım ama tel kapandı ve silindi tekrar yazamadım.

14 nisan 19:51

9. Rica ederim:) zamanında o kadar çok araştırmıştım ki. Aklımda kalanları yazdım, anonim 4e katılıyorum ama bebeğiniz büyük olduğu için arkaya dönen model size uymaz ama ikinci bebekte kullanırım diye düşünürseniz, kullanım ömürleri 6 yıl iç materyalleri eskiyor deniliyor. Siz yine de bunu sorun alırken.

Bir de ek bilgi, ceket, yelek, montla oturtmayın bebeğinizi olası bir kaza anında bebeğin kayma ihtimali oluyormuş.

14 nisan 20:12

10. Anonim 4 hepsine tek tek dikkat edeceğim. Hepiniz sayesinde sayfalarca blog okumaktan kurtuldum. Püf noktaları yazmasaydınız kim bilir kaç saat uğraşacaktım. Çok teşekkür ederim.

14 nisan 20:31