sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  63 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  kızlar eşim durduk yere çok sinirlendi ve tepki verdi sizce kim haklı?

  detay şöyle , eşim evlenmeden önce merkeze 1 saat uzaklıkta ki bir ilçe de yaşıyordu benim işim nedeniyle evlenince merkezde yaşamaya karar verdik. onun bütün arkadaşları ailesi vs. orda yaşıyor tabii. yazın her hafta sonu giderdik normalde ama kışın maddi sıkıntılardan dolayı falan gidemedik ( yaklaşık 2 aydır ). bugün iş çıkışı gitmeye karar vermiştik. eşim dün akşam benimle pazarlık yapmaya başladı. uzun zamandır gitmiyorum artık arkadaşlarımla dışarda olmama bir şey demezsin sınır koymazsın gibi şeyler söyledi. bende oraya misafirliğe gittiğimizi beni orda bırakıp arkadaşlarıyla gece yarılarına kadar eğlenmesinin yanlış olacağını söyledim. birden sinirlendi ve bağırmaya başladı tamam ya gitmiyoruz hiç bir yere falan dedi. benim için arkadaşlarıyla çıkması problem değil ama biz oraya misafirliğe gidiyoruz ve beni evde bırakıp çıkmasının yanlış olduğunu düşünüyorum. kendi evimizde olsak asla problem değil bende ona göre bir plan yaparım. yine oraya gittiğimizde de hiç çıkmıyor değil çıkıyor ama 1-2 saat oturup geliyor. bu arada arkadaşlarının hepsi evli ailecekte görüşüyoruz normalde, yani isterlerse ailecek de görüşebiliriz eşleriyle de aramız çok iyi. ben mi abartmışım sizce yoksa benim de düşündüğüm gibi eşimin tepkisi mi fazla olmuş ?

  1. Benim aklıma gece dışarı arkadaşları ile çıkmayacağı geldi. Belki başka biri bilmiyorum bu kadar ısrarcı olması saçma

  22 şubat 08:26

  2. 2 ayda bir gitmişsiniz zaten. Gece 10da değil de 12de dönsün ne olacak ki. Bi saatlik mesafeye misafir olarak gitmek de biraz ilginç geldi açıkçası. Yani insanlar o yolu her gün gidip geliyor 

  22 şubat 08:28

  3. bir de soruyor ya yuh 

  22 şubat 08:29


  4. 1. Süslü zaten normalde gittiğimizde gece 12 ye kadar müsade ediyorum bu sefer daha abartmak istiyor. Başka bir şey olduğunu düşünmüyorum arkadaşlarını tanıyorum. 2. Süslü 1 saatlik mesafeye misafirliğe mi gidiyorsunuz derken yollar kötü büyük şehir değil, yol ücretleri pahalı ve 5 dklık mesafeye de gitsem kendi evim değilse misafirliktir benim için. 3. Süslü anlamadım ne demek istediğini 

  22 şubat 08:34

  5. Anonim 1 felaket tellalı mısın bacikom 

  22 şubat 08:38

  6. Cidden felaket tellallığı yapmak istemezdim. Ama bu tam bana üste çıkmaya çalışan erkek tavrı gibi geliyor. Direkt bağırma, o zaman gitmiyoruz deme filan bildiğiniz kendi içten gelen suçu örtme çabası. 30 küsür yaşındayım ve çok erkek tanıdım. O gece için her zamandan farklı bir plan olduğu belli ama karısına şu nedenle daha fazla kalacağım demiyor. Bir de şunu merak ettim küçük şehir, yol bozuk filan diyorsunuz da o küçük yerde gece eğlenebileceği yer mi var bu adamın?

  22 şubat 08:43

  7. Anonim 6 sevgilimden bahsetmiyorum eşimden bahsediyorum. Hayatı paylaştığım adamdan. Tabii ki plan yaparken bir birimize sorup fikir alacacağız müsade isteyeceğiz. Sizler nasıl aile olacaksınız nasıl çocuklar yetiştireceksiniz merak ediyorum. Sizden evden çıkarken ailenizden müsade istemiyor musunuz ? Aa o benim kocam ipleri benim elimde modunda değilim. Evli bir birey ne kadar özgür olabilirse o kadar özgür zaten. Anonim 1 çıkmak istediği arkadaşlarını biliyorum muhtemelen 12 ye kadar okey oynayıp 12 den sonra alkol almaya gidecekler. Evet küçük ama en çokta böyle mekanlar var başka bir şey yok. O anlamda gerçekten güveniyorum öyle bir karakter değil. Ama ben başka bir evde misafir olarak otururken onun da gece yarıları dışarda alkol alması normal değil. Birde annesinin evine gidiyoruz ben arkadaşlarının eşiyle plan yaparsam trip atar bana. 

  22 şubat 08:51

  8. Benim orda iş imkanım olmadığı için mecburiyetten yaptı o fedakarlığı.

  22 şubat 08:53

  9. Uzaklıktaki* ilçede*

  Evet fazla tepki. 

  22 şubat 08:55

  10. Anladım süslü. Ben olsam ben de rahatsız olurdum, haklısın. Sen annesiyle otur o gezsin. Gitmiyorsa da gitmeyin onun ailesi zaten.

  Ya gerçekten siz aile ortamı filan hiç görmediniz mi? Bu cevapları verenler 18 yaşında başka şehire okumaya gidince ben özgürüm havalarına girenler oluyor genelde. Eşler birbirine haber verir. Ortak karar verilir. Neden bu kadın kaynanası ile otururken kocası gezsin? İstemiyorsa o da evde oturacak bu kadar net.

  22 şubat 08:56