53 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

kızlar selam. terörle mücadelede komiser bir flört adayım var. bu tarz meslekteki bir sevgili ile ne gibi sorunlar yaşarım sizce?

sb

1. akademisyenleri ve gazetecileri terör bahanesiyle içeri atarken sorun yaşayabilirsiniz mesela.

10 haziran 22:34

2. sokak ortasında liseli çocuklara işkence yaparlarken de (link: https://www.evrensel.net/haber/354466/kadikoyde-darbedilerek-gozaltina-alinan-ogrenciler-serbest-birakildi sorun) yaşayabilirsiniz. eli yüzü 16 yaşında çocukların kanıyla kaplanmış biçimde gelirse, o lekelerin çıkması zor olur.

10 haziran 22:48

3. Kızlar ya biz böyle miyiz gerçekten? Hiç tanımadığımız bir insan hakkında bu kadar net mi konuşabiliyoruz? Ya öyle biri değilse, ya gerçekten kendi halinde sizler bizler gibiyse. 

Onlar gibi etiketçi olmayalım onlar gib insanları ayrıştırmayalım derken aynı onlar gibi olmuşuz. 

Soru sahibine gelince süslücüm bu tür şeyler ancak karakterle belli olur. Meslekle ilgili malesef yorum yapamam. 

10 haziran 22:49


4. Halkların kardeşliği, ayrımcılık yapmama tavrınız  sizin işinize geldigi kadarsa lütfen sorulan soruya provoke amaçlı alakasız cevaplar girmeyin.

Sorunun cevabına da gelirsek suslu, nerede çalıştığına göre baya fark eden yoğunlukta işleri oluyor. Veya memur olduklarından tayinleri oluyor. Karakterini bilmeden bu kadar cevap verebilirim 

10 haziran 22:56

5. söz konusu toplum polisi, trafik polisi falan olsaydı böyle bir cevap vermezdim. sözü edilen bir terörle mücadele polisiyse, o noktaya belli insanlar seçiliyor. (nasıl kriterlerle seçildiklerini de gayet iyi biliyorum şahsi deneyimlerimden, size de biraz araştırmanızı tavsiye ederim.) En basit biçimde tarif edersek bu insanlar mülakatla seçiliyor. mülakatlarda neler soruluyor, biraz bakın isterseniz. şu meselede "insanları ayrıştırmayalım" demek, zaten mülakatla seçilen, belli bir ideolojiye eğilim göstermezse bu meseleğe alınmayan insanlar için fazlasıyla naiflik olur. ha bu sizin için sorun olmayabilir, hatta bunu olumlu bir kriter olarak da görebilirsiniz. benim için değil. şurada bile "aman terörle mücadele evimizi basmasın" diye her şeyi anonim yazarken sevgi kelebekliği yapamayacağım.

10 haziran 22:56

6. Polis olması bir sorun değil neden hemen karalanmış tanımadığımız bir insan acaba..

karakterine bakıp karar verin soru sahibi.belki zor bi hayatı olduğu icin psikolojisi zayıf olabilir böyle yorumlar gelmesi daha normal olurdu.

10 haziran 23:03

7. Gercekten sizleri saskinlikla okuyorum. Kimsenin mutlu olmasini istemiyorsunuz, ne kadar nefret dolusunuz. Umarim tedaviniz vardir.

10 haziran 23:09


8. Yarın öbür gün sokakta bir teröristin koyduğu bombayla kolumuzu bacağımızı sağdan soldan toplamasınlar diye çalışan tonlarca insan var. Polis de asker de devletin memurudur iktidarın değil. Bunun bilince olan polis memurları da var olmayan da. Ayrıca internetten “denize atatürk mü düşse kurtarırsın hz muhammed mi?” Minvalinde mülakat soruları okumaya ihtiyacım yok, babam kurmay subay, az çok olanları biliyorum. 

Sizi korumaya çalışan insanlara karşı bu “hümanizminizi” aniden bir kenara bırakıp katil ilan etmenizi ikiyüzlü buluyorum. 

10 haziran 23:11

9. yani gerçekten mi? devlet/iktidar ayrımı mı kaldı? bu mudur?

10 haziran 23:12

10. Terörle mücadele ya da cinayet masası ne fark eder ki sonuçta insanın karakteri önemli olan. Isımız gereği hangimiz istemedigimiz ya da onaylamadigimiz şeyleri yapmak zorunda kalmıyor zaman zaman allah aşkına??? Insanlar bu kadar çabuk karalanmamali bence

Siz tanıyin karakterine bakin ve sonrasında işinin getireceği zorlukları düşünün derim ben süslücum.

10 haziran 23:12