sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  27 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  kızlar yardımınıza ihtiyacım var, nişanlım konusunda annemin gazına mı geliyorum yoksa annem mi çok pimpirikli bi bakar mısınız?

  7 8 ay sonra düğünümüz olacak, nişanlım işkolik bir oğlak burcu. bu süreçte para biriktirmeye çalışıyor biliyorum. bir havayolu şirketinde çalışıyor ve çok nadir olarak yurtdışına uçması gerekiyor, 6 ayda 1 gibi. bu gittiği gezilerde günlük olarak maaşına ek para alıyor. para biriktirmeye çalıştığı bir dönemde de bu iyi olur tabi. nişanlımın aylardır uğraştığı bir müşterisi var, bana ‘onun yanına gitsem iyi olacak ama şirket masraflar yüzünden göndermek istemiyor’ diyordu bir kaç kere. geçenlerde beni aradı x tarihinde müşterinin ülkesine gidiyorum sonunda dedi. şimdi ben öğretmenim ve özel bir anaokulu olduğu için tatilim sadece 1 hafta. nişanlımın gideceği x tarihi tam benim tatilimden 2 gün önceye denk geliyor. yani tatilimde, belki tatilimin yarısında o başka ülkede olacak. nişanlım tatilimi tam olarak bilmiyordu. bu tatilimin içinde aynı zamanda dayımın düğünü var ve beraber katılacağımız ilk düğündü ona da katılmamış olacak. ben tabiki bunlara üzüldüm, özellikle uzun zamandır ikimizde işlerden çok yıpranmışken benim bu tatil gözüme o kadar güzel geliyordu ki. telefonda ona sordum bu tarihi kim belirledi diye, müşteri belirledi ona uymam gerekti dedi. ‘ama tam tatilime denk geldi düğüne de gelemiyorsun vs vs’ dedim. ‘yani yapacak bişey yok, iş bu ne yapayım’ dedi. ne bileyim çok üzüldüm sen üzülmedin mi yani dedim ‘yani napıyım ben bunları göze aldım önümüzde daha uzun zamanlar var o zaman yaparız’ dedi. tamam da insan bi üzülür bişey der diyince de yani tabi üzüldüm falan dedi. düğün hakkında da hiç bişey söylemedi. tamam artık ne yapalım dedim ve geçtim bu konuyu. neyse bi kaç gün sonra anneme söyledim bu durumu, katılamayacak dedim. bana bir başladı ki ‘bunlar beni çok düşündürüyor, senin tatilin olduğunu biliyor o günlere birşey koymasaydı aylardır gitmiyor şimdi mi gidecek, o bence gayet normal karşılıyor bu durumu, bu düğün sonuçta yani bi açıklama yapmalı en azından, bizi ve seni biraz daha önemsemeli işinin önüne koymalı vs vs’ epey konuştu. şimdi kızlar kusura bakmayın şişirdim başınızı ama, annem haklı mı? ben mi çok düz düşünüyorum, rahatsız olmalı mıyım gerçekten, siz ne düşünüyorsunuz bana destek olursanız çok sevinirim :(

  1. anneler nevrotikleşir, annelerin gazıyla küstürmeyin insanları, önemli kararlar almayın...

  16 ocak 21:36

  2. Ben de havayolu firmasında çalışıyorum ve o görevler, harcırah tam bir nimet. Evlilik aşamasındaysanız bence göreve gitmek isteyerek mantıgını düşünüyor nişanlınız. Çok üstüne gitmeyin derim. Sizin hayal kırıklıgınızı da anlıyorum ama nişanlınız da kötü niyetli değil. Fazla tepki göstermeyin ve gelecek güzel günlerinizi düşünün derim <3

  16 ocak 21:38

  3. Yani allah nişanlınıza sabır versin ne diyim..

  16 ocak 21:40


  4. Yani kendi düğününüzde işe gitmiş gibi davranmış anneniz. Iş daha önemli şu aşamada çünkü düğün. Tatiliniz ise evet can sıkıcı doğru ama o da para kazanacak birlikteliğiniz için.

  Üzülürsünüz anlıyorum ben de bi yaa tüh keşke olsaydı derim çünkü hayal edilen bir durum var ama annenizin yaptığı hiç normal değil.

  Sevgiliniz ise dayınızın düğününe gitmedim diye tabii ki üzülmeyecek :D ne bileyim. Ama keşke seninle görüşseydim diyebilirdi. Yine de abartmayın derim.

  16 ocak 21:41

  5. teşekkür ederim kızlar haklısınız, hani ben dediğiniz gibi sadece bi ‘görüşsek iyi olurdu üzüldüm tabi’ demesini beklemiştim galiba.

  3.anonim, kesinlikle şikayet eder gibi değildi. tam tersi zaten her zaman onu koruduğumu söylüyorlar o yüzden de büyütmüş olabilir annem

  16 ocak 21:44

  6. ben de oğlak burcuyum. burç belirttiniz diye bunu belirtmek istedim. neyse. bu süreçte beni en son düşündürecek şey düğün olurdu. anneniz biraz fazla detaycı. öküz altında buzağı arıyor gibi. tabi nişanlınızın bu ilk ertelemesi veya sizi yarıda bırakması ise. ben de üzülmezdim açıkçası düğün çok çok çok önemli gelmezdi. evine ziyaret ile ev hediyemle durumu kapatırdım. tatilin yanması da kötü olmamış ona da üzülmezdim. çok duygusal bakamıyorum daha öncelikli işler olduğunda. nasılsa bir ömür var hep tatil yaparız daha iyisini de yaparız gibi gelir. evli olsam takılacağım bir durum olurdu ama nişanlı iken hayır. sonuçta hala sizden bağımsız bir hayatı var. aynı evde yaşayıp sizi yapayalnız bırakmıyor. ki bıraksa dahi tutarlı sebepleri var. büyütmeyin.

  16 ocak 21:45

  7. Yani nişanlımın dayısının düğünü çok da umursamazdım ben de diye düşünüyorum. Gerçekten ciddi harcırah alıyordur, muhtemelen ekstra para rahatlatacaktır onu diye seviniyordur. Bir de iş yani, kusura bakmayın kaçımız iş yerine hayır bu tarihte gidemem diyebiliriz ki, hele ki müşteri belirlemişken tarihi. 

  Bir de benden size abla tavsiyesi, asla ailenize kötü olayları aksettirmeyin. Siz unutursunuz ama anneniz unutmayacak bu olayı. En ufak olayda zaten gelmemişti diye önünüze sürecek. 

  16 ocak 21:45

  8. 2.anonimcim, düğüne gelmeyeceği işin değil tabiki, ona ben de gitmek istemiyorum 😅 ben tatilime denk geldiği için üzülmüyo musun falan dedim o konunun devamında yani

  16 ocak 21:46

  9. Bana sizin sen üzülmedin mi yani demeniz bile saçma geldi. İş bu, kendi keyfiyetinde de değilmiş. Boş yere mod düşürüp moral bozmuşsunuz. Sizi işinizden önceye koysun o zaman kazanacağı parayı kazanamasın. O zamanda az para kazanıyor diye söylensinler. Bu tam tamına bir dolduruş.

  16 ocak 21:52

  10. Sevgili süslü anlattığınız olay farkındasınızdır küçük çaplı bir şey. Eğer annenizle konuştuktan sonra nişanlınıza işkolik gözüyle bakmaya başlamışsanız yani size göre işinde gücündeyken bu olayla beraber fazla iş odaklı biri olarak görünmeye başladıysa bir durun derim. Tatilinizi iple çekmişsiniz hayal kırıklığı yaşıyormuşsunuz gibi anladım ve bu durumda insan kendi kendini bile gazlayabilir :) Nişanlınızın işine saygısı ve güçlü bir sorumluluk duygusu olduğu açık. Çalışkan bir insan size güzel bir hayat arkadaşı olabilir. Ama öte yandan annenizin endişelerini paylaşmamak mümkün değil. Sizi en çok o tanır( tabi ki sizden sonra) benim size naçizane önerim bu ve benzeri durumların ileride tekrarlanma olasılığını göz önünde bulundurmanız. Nişanlınız size önceliğini açıkça belirtmiş. Uzun vadede bunun sizin için bir sorun haline gelip gelmeyeceğini anlamalısınız. Bu açıdan baktığınızda bence abartmış değilsiniz, nişanlınızla konuşmayı deneyebilirsiniz ki konuşmanız gerekir aslında çünkü evliyken doğal olarak bu tarz şeyler ciddi anlamda sorun yaratıyor. 

  Umarım gönlünüzce olur her şey sevgilerle :)

  16 ocak 21:56