7 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

kahveden anlayanlar; americano ve filtre kahve?

starbucks tarzı yerlerden americano ve filtre kahve alırken nasıl sipariş veriyorsunuz? normalde bunların şekersiz, şurupsuz, kremasız olması gerekmiyor mu? en son filtre kahve aldım, tadı bal gibiydi içemedim. geri dönüp değiştirmeye de zamanım yoktu sinir oldum. french vanilla falan diyince vanilya şurubu ekleniyor diye biliyorum. yanılıyor muyum? düz filtre kahve veya americano'ya da tatlandırıcı mı ekliyorlar?

1. eklenmiyo süslü, yanlışlıkla kasada sordukları şeye evet demediğinize emin misiniz

7 kasım 23:31

2. evet bu ikisine şeker veya şurup vs girmiyor normalde sizin siparişinizi başka bir siparişle karıştırmış olmasın? yanlış vermiştir belki 

7 kasım 23:32

3. b nim son içtiğim filtre kahve zehir gibiydi. ilk anonime katılıyorum o tarz bir şey olabilir yada baristanın dalgınlığına gelmiş olabilir

7 kasım 23:32


4. starbucks'a gidip dümdüz filtre kahve isterseniz zift gibi apacı klasik starbucks kahvesi verilir. içinde ne süt ne krema ne de şeker bulunur. hiç tavsiye etmem çünkü starbucks'ın filtre kahvesi çok kavrulmuş olduğundan (uzun süre bozulmasın diye aşırı kavuruyorlar) leş gibi apacıdır. bunun yerine misto söyleyebilirsiniz. sütlü filtre kahveye misto deniyor. yağsız istiyorsanız non fat demeniz yeterli mistoya ek olarak. vanilya-fındık-irish kreması gibi kremalar ekstra ücretlendirilir ve üç pump yani üç sıkım atılır kahveye, ki genellikle aşırı şekerli olur bu krema/şuruplar. 

cappucino da yine içilebilir kahvelerdendir. 

yine de ağır kahve severim derseniz filtre kahve demeniz yeterli :)

7 kasım 23:35

5. Bir filtre kahve istiyorum sütsüz ve şekersiz derseniz sorun cozülür bence.Arslan ibrahimoğlu was here. 

7 kasım 23:39

6. Kızlar toffy nut latte çıktı mı bilen var mı? 

8 kasım 14:28

7. Americanoya 1 fis irish cream aromasi filtre kahveye de bir fıs şekersiz vanilya surubi ekletirseniz çok güzel oluyor. Americanoda sürüp o kadar gelmiyor filtre kahveden daha sert diye. Yumuşak içimli kenya gibi bir kahveye sürüp konulunca gerçekten bal gibi oluyor içilmiyor. Sumatra ve espresso blend güzeldir. 

9 kasım 03:04