sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
10 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

kayınpederimin borçları ve bizim nişanımız?

merhaba süslüler. kayınpederim önceden eve icra getirmiş iyice kumarda falan yemiş resmen parayı. şimdi ödüyor ama sevgilim ve ailesi çok zorlu yollardan geçmişler bu süreçte. aylık 100tl ödüyor sadece adam. şimdi borcu 10.000 tl kalmış. sevgilimede bu borcu sen kenarda olan paralardan öde. bende kredi çekerim nişanı düğünü öyle yaparız demiş. ama bu adam bankalardan batmış durumda zaten. ona kredi çıkar mı? yoksa sevgilimin bizim için biriktirdiği paradan 10.000tl borcuna verecek kredi çekmeyi deneyecek. birde çekemezse sevgilim çok sıkışacak çok yakında nişanımız var. eylül sonu sözümüz yapıldı. bu sefer para sıkıntısından dolayı bizim nişanımız düğünümüz ertelenebilir. sizce ne yapmalı? parayı babasına verip borcu ödese kredi çıkar mı kayınpederime aacaba? yoksa hiç ödenmemeli, sevgilim kenara ayırdığı para ile nişan mı yapmalı. öderse birde üstüne kredi çıkmazsa diye korkuyoruz açıkçası. fikirlerinizi bekliyorum. daha önce böyle bir olay yaşamış olan varsa aydınlatırsanız çok sevinirim..

1. sevgilimin kenarda birikmiş 50.000 tl parası var. babası buradan 10.000 tl istiyor. sevgilim önceleri hiç yanaşmazdı. kendisi nasıl o borçları sardıysa başına kendi kendine ödesin derdi. adam hem emekli hem çalışıyor. emekli maaşının hepside borca gidiyor. sevgilim para tutan birisi yani. babası istiyor ödeyelim şunu ben sana hemen kredi çekeyim gene benim emekli maaşımdan kesilsin diyor. ama benim içimde 500 tl kredi kartı bile vermezler kayınpederime ben böyle düşünüyorum yani.

10 ekim 2018 12:58

2. O ZAman sevgilim kredi çıkar babasına umuduyla hiç 10.000 tl parayı gidip yatırmasın. kayınpederimin maaşından kesilsin o halde. hiç bulaşmasın. sevgilimde bana sordu ne yapayım falan diye bende yapma dedim ama sizdende böyle cevaplar alınca kesin oldu. hiç bulaşmaması daha iyi

10 ekim 2018 13:03

3. o parayı verince üzerine bir bardak soğuk su içersiniz.

ayrıca merakımdan soruyorum. eğer maddi olarak sizi zorlayacaksa neden nişan yapmayı düşünüyorsunuz? zaten söz yapmışsınız. daha düğün filan da yapacakmışsınız. bu devirde sizce nişan için para harcamaya değer mi? onun yerine kenardaki paranızı ev döşemeye kullansanız daha iyi olur sanki. benimki bir tavsiye tabii ki yanlış anlamayın sakın.

10 ekim 2018 13:42


4. Nişanı kız tarafı yapmıyor mu?

10 ekim 2018 14:05

5. sağolun süslüler. anlattım sevgilimede. oda bende bulaşmak istemiyorum o zaman dedi. kendi borcunu kayınpederim kendisi ödeyecek. en mantıklısı bu. ailemiz kalabalık olduğundan dışarıda nişan yapıcaz süslü, tabiki yanlış anlamam. evimiz hazır, 50.000 kenarda var daha da düğüne kadar birikecek. altınları alıp evin içini düzmeyi düşünüyoruz birlikte. o para ve üstüne daha ekleyeceğimiz bize yetecek. hiç 10.000 tl zarara girmeye gerek yok o halde. çünkü bende bir bankadan batık dahi olsan bırak krediyi, kredi kartı bile vermeyeceklerini biliyorum. hepinize çok teşekkür ederim.

10 ekim 2018 14:07

6. 8. anonim evet kız tarafı yapıyor. o takıları almak için ve evin kendi tarafına düşen içini düzmek için para koyuyor kenara.

10 ekim 2018 14:08

7. annesinin kardeşinin rahatı için harcayalir bu parayı. sizin değil sonuçta nişanlınızın parası.

onlar da onun ailesi

10 ekim 2018 14:27

8. ONUN ailesi demedim ki zaten. sadece sormak istedim, kredi çıkar mı diye. oda illa harcayacağım demiyor zaten

10 ekim 2018 14:57

9. Aynen eşim babasına 30bin civarında para vermişti. Hala borçları kapanmadı bizim para da gitti üstüne soğuk su içtik

Bizim ayrıca kredi borcumuz var ödediğimiz.

10 ekim 2018 19:59

10. süslüm kumar için bir liranızı vermeyin (gizlinot: ki bence gene kumara gider). sağlık için değil sonuçta.

10 ekim 2018 21:50