sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
14 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

kayınpederimin borçları ve bizim nişanımız?

merhaba süslüler. kayınpederim önceden eve icra getirmiş iyice kumarda falan yemiş resmen parayı. şimdi ödüyor ama sevgilim ve ailesi çok zorlu yollardan geçmişler bu süreçte. aylık 100tl ödüyor sadece adam. şimdi borcu 10.000 tl kalmış. sevgilimede bu borcu sen kenarda olan paralardan öde. bende kredi çekerim nişanı düğünü öyle yaparız demiş. ama bu adam bankalardan batmış durumda zaten. ona kredi çıkar mı? yoksa sevgilimin bizim için biriktirdiği paradan 10.000tl borcuna verecek kredi çekmeyi deneyecek. birde çekemezse sevgilim çok sıkışacak çok yakında nişanımız var. eylül sonu sözümüz yapıldı. bu sefer para sıkıntısından dolayı bizim nişanımız düğünümüz ertelenebilir. sizce ne yapmalı? parayı babasına verip borcu ödese kredi çıkar mı kayınpederime aacaba? yoksa hiç ödenmemeli, sevgilim kenara ayırdığı para ile nişan mı yapmalı. öderse birde üstüne kredi çıkmazsa diye korkuyoruz açıkçası. fikirlerinizi bekliyorum. daha önce böyle bir olay yaşamış olan varsa aydınlatırsanız çok sevinirim..

1. bu tür hikayeleri çok yakın bir avukat tanıdığım anlatır arada. kayınpeder diye bahsettiğiniz kişiye limiti 2000 tl olan kredi kartı bile vermezler. böyle şeylere batmış, kenarda 10.000 lirası olmayan bir aileyle muhatap olmak istediğinizden emin misiniz? ne o kayınvalidenin psikolojisi yerindedir ne de o kayınpederin huyu değişir. insanların 1-2 tatilde harcadığı ufak bir meblağı ödeyemez hâle gelmişler, anlayış gösterilecek herhangi bir yoksulluk değil bu. durum buysa o paranın gelmeyeceği çok belli. kara koyunun ak kuzusu da oluyor tabii, deyimin tersine. sevgiliniz bu insanlarla ilişkisini keserse belki sağlıklı bir hayatınız olabilir.

10 ekim 12:55

2. sevgilimin kenarda birikmiş 50.000 tl parası var. babası buradan 10.000 tl istiyor. sevgilim önceleri hiç yanaşmazdı. kendisi nasıl o borçları sardıysa başına kendi kendine ödesin derdi. adam hem emekli hem çalışıyor. emekli maaşının hepside borca gidiyor. sevgilim para tutan birisi yani. babası istiyor ödeyelim şunu ben sana hemen kredi çekeyim gene benim emekli maaşımdan kesilsin diyor. ama benim içimde 500 tl kredi kartı bile vermezler kayınpederime ben böyle düşünüyorum yani.

10 ekim 12:58

3. O ZAman sevgilim kredi çıkar babasına umuduyla hiç 10.000 tl parayı gidip yatırmasın. kayınpederimin maaşından kesilsin o halde. hiç bulaşmasın. sevgilimde bana sordu ne yapayım falan diye bende yapma dedim ama sizdende böyle cevaplar alınca kesin oldu. hiç bulaşmaması daha iyi

10 ekim 13:03


4. o parayı verince üzerine bir bardak soğuk su içersiniz.

ayrıca merakımdan soruyorum. eğer maddi olarak sizi zorlayacaksa neden nişan yapmayı düşünüyorsunuz? zaten söz yapmışsınız. daha düğün filan da yapacakmışsınız. bu devirde sizce nişan için para harcamaya değer mi? onun yerine kenardaki paranızı ev döşemeye kullansanız daha iyi olur sanki. benimki bir tavsiye tabii ki yanlış anlamayın sakın.

10 ekim 13:42

5. Böyle çok hikaye duydum.Muhtemel senaryo : Borcunu ödetecek, kredi çekemeyeceği için geri ödemeyecek, düğün için elini cebine atmayacak , düğün altınlarını ben size masraf yaptım diye elinizden almaya çalışacak.

Çözüm şu sevgiliniz babasına desin ki sen kendi borcunu öde ben senden hiçbir şey istemiyorum kendim borçlanır düğün altınlarıyla da borcumu öderim desin.size kârı değil zararı olur malesef.50 bin de iyi para dikkatli harcarsanız işinizi görür.

10 ekim 13:43

6. Kredi vermiyorlar. Benim babamın gecikmiş kredi kartı borcu var diye düğünümde 10bin ₺ kredi alamadı. Amcam çekti babam ona ödedi.

10 ekim 13:49

7. Nişanı kız tarafı yapmıyor mu?

10 ekim 14:05


8. sağolun süslüler. anlattım sevgilimede. oda bende bulaşmak istemiyorum o zaman dedi. kendi borcunu kayınpederim kendisi ödeyecek. en mantıklısı bu. ailemiz kalabalık olduğundan dışarıda nişan yapıcaz süslü, tabiki yanlış anlamam. evimiz hazır, 50.000 kenarda var daha da düğüne kadar birikecek. altınları alıp evin içini düzmeyi düşünüyoruz birlikte. o para ve üstüne daha ekleyeceğimiz bize yetecek. hiç 10.000 tl zarara girmeye gerek yok o halde. çünkü bende bir bankadan batık dahi olsan bırak krediyi, kredi kartı bile vermeyeceklerini biliyorum. hepinize çok teşekkür ederim.

10 ekim 14:07

9. 8. anonim evet kız tarafı yapıyor. o takıları almak için ve evin kendi tarafına düşen içini düzmek için para koyuyor kenara.

10 ekim 14:08

10. annesinin kardeşinin rahatı için harcayalir bu parayı. sizin değil sonuçta nişanlınızın parası.

onlar da onun ailesi

10 ekim 14:27