sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
15 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

kayınvalidem sürekli beni sorguluyor. başlarda anlayış gösterdim yemek yapmayı sever misin vb. sorular sorardı hadi derdim gelin olacağım?

ama artık ben tepki göstermedikçe işi abarttı. mesela bi şey oluyor gözümün içine bakıyor ki anne baba diyecek miyim diye. elime bir şey veriyor eşime uzat diyor ama gözümün içine bakıyor ne diyerek uzatacağım diye. ya da biri neyiniz oluyor diye sorduğunda tepkimi ölçüyor. kendisi sürekli annesiyim der bir yandan bana bakar ki ben tepki gösterecek miyim diye. geçen bir konu oldu babalar gününde hediye almakla ilgili ki annelr gününde hediye aldım ona. babalar günü hediyemi de aldım şimdiden. diyor ki durub bakalım belki hediye almayacak bir bekleyelim. gerçekten sabrım taştı. nişanlım bana hak veriyor uyardı da annesni ama benim de bir şeylet yapmam lazım sanki anlaması için. bayram için elbise aldı bana hediye diyor ki bayramda gelince veririm ben de size geleceğim ama önce sen geleceksin bize biliyosun değil mi? artık iyi niyetlidir diye bakamıyorum. tek pazar günün tatil genelde de onlara gidiyorum ama takdir etmek yerine sürekli aöa gelmiyorsun deyip durur. ki kaynımı biri pazar bir yere davet etse gitme bir gün tatilin var yat dinlen diyor. sizce ne yapmam lazım ?

1. İşte bu tarz ilişkilerde yüz vermeyen taraf her zaman kazanır.

12 haziran 2018 19:41

2. Çok yüz vermeyin, terslemeden mesafe koyun bence. Dur bakalım hediye alacak mı dediğinde sizin söylemenizle olacak şeyler değil bunlar, ben çoktan düşünüp aldım zaten annecim :))))) diyin anlar o.

12 haziran 2018 19:43

3. Yani anladığım kadarıyla diyorsunuz ki mesafeli olun öyle mi sevgili 1. Anonim?

12 haziran 2018 19:43

4. Ben size de aldım tabi ki ona da alırım dedim sevgili 2. Anonim

12 haziran 2018 19:44

5. Uzak mesafe ilişkisi bizimki o nedenle haftasonları onlara gidiyorum. Hem hoşuma gidiyor büyüdüğü evde olmak hem de kayınvalidem hariç herkesi çok seviyorum ve hepsi de bana karşı çok anlayışlı ve nazik sevgili anonim. Ama haklısınız mesafeli olmak en iyis artık. Belli ki iyiliğe geçmeyecek 

12 haziran 2018 19:55

6. Haklısınız ne kayımvalideler var ama korkum ben tepki vermedikçe benimkinin de abartması. Yani gelecekte çocuğumun adına okulunu ne bileyim bu tarz şeylere karışmasından korkuyorum. Şimdiden önlem alırsam yapamaz diye düşünüyorum. Tecrübesiz bir insanım. Annemin kayınvalidesi olmamış. Evin tek kızı olunca bilemiyo insan haliyle. Teşekkürler kafama takmamaya çalışıyorum 

12 haziran 2018 19:58

7. Mesafe koyun kesinlikle. Siz tepki vermedikce daha cok yüz bulma durumu olur yoksa ki olmakta olan sey de bu muhtemelen. Kibarliginizi hicbir zaman bozmadan mesafeyi hissettirin. Cok sık gitmek hic iyi bir fikir degil bence. Cok sık görüşülüp samimiyet arttikca kendi yakinlarina, ogluna vs soyleyebildigi seyleri size de söyleyebilir hale gelecek ve bu sizin uzun vadede sabrinizin tasmasina, tatsizlik cikmasina sebep olur. En iyisi simdiden mesafeyi korumak ki uzun vadede tatsizlik olmadan saygi çerçevesinde ilerletebilesiniz aranizdaki iliskiyi.

12 haziran 2018 20:14

8. sizin sert, nişanlınızın daha sert bir çizgi çekmesi gerekiyor bu kadar net, resmen hadsizlik yani artık iyilikle bakılacak bir yönü yok. sizi doldurmak da asla istemem ama diğer süslünün de dediği gibi evlenince daha beter olacak. gerekirse rest çekin nişanlınız olayın ciddiyetini kavrasın, siz de biz dışarıda olacağız bu hafta sonu diyin öyle her seferinde evlerine gitmenizden yüz bulmuşlar belli.

12 haziran 2018 20:21

9. Süslücüm işin özü özlet kendini. Sürekli onlarda veya sizde olmanız saçmalık. Gereksizde ayrıca. Çünkü yüz göz olmak çok kötüdür inan ki. Saygı yavaşça erir. Bu da büyük problem yaratır. Sana laubali olmakta bir beis görmez. Bir kere uzakta otur. Aramadan asla gitme ki oda sana öyle davranacağını öğrensin. Çat kapı olaylarını sevmediğini belirt. Yani sen eşeğin kulağına kar suyunu kaçır. Ayrıca emin ol evlenince daha az vakit geçirebileceksin eşinle. Kendinize vakit ayırın. Anne babaya da 3haftada bir git mesela. Ağırlığını koy, nazikliğini bozma, bakışlarınla anlatmayı dene. :)

12 haziran 2018 20:31

10. Bayramda ziyarete gider gibi gidin yani sizi köle gelinlerden biri olarak görmesinler.annem bir giderdi saatlerce bulaşık,yemek,çay vs. Ve bence artık her pazar ona gitmeyin.sınırlarınızı çizin yoksa onlar sizi çizer ajsj

12 haziran 2018 21:24