7 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

kedi kuru mama yemiyor ne yapabiliriz?

kokluyor yemiyor, tüm kediler bayılıyor mamaya 10 kedi besledik hepsi bayıla bayıla yedi bir kedi var o yemedi. anne kedi bir de, o yüzden aç kalmasına razı olamayıp et verdik. kuru mamaya mı alıştırmaya çalışsak yoksa tavuk haşlayıp mama olarak mı versek? hiç böyle bir şey başınıza geldi mi? ev kedimiz değil sokaktaki kedilerden o yüzden çok ayrıntılı huy su bilmiyorum :) 

1. toktur süslü :) hamile olduğunu görüp başkası beslemiştir. ama yine de hamilelik/emzirme süresince ona bir kıyak yapıp yumurta, yoğurt ve tavuk ciğeri verebilirsiniz. 

16 nisan 00:10

2. Yok hayır tok değildi, et verince bayağı çok yedi. Ben bile o kadar yiyemem :d yumurtayı yarın vermeyi düşünüyorum, sever inşallah :)

16 nisan 00:13

3. Yumurtanın sadece sarısını verin lütfen.

Etle kuru mamayı karışık verin zamanla etin oranını düşürüp tamamen kuru mamaya alıştırın. Et yerine yaş mama da olur çok masraflı oluyosa. Yoğurt da bazı kedileri öğürtüyor ben öyle bi deli tanıyorum :d meöövk yapıyor koklayınca, ağzına da sürmüyor :d

16 nisan 00:28


4. Beyazı da proteinli değil mi neden sadece beyaz? ilk defa duyduğumdan soruyorum :) yan apartmanda bir teyze yoğurt yedirmiş, yiyor dedi :d her gün yaş mama sindirimi için zor olur et daha mantıklı diye düşündük. 

16 nisan 10:10

5.  yumurtanın beyazında b vitaminini nötralize eden bi madde bulunuyormuş bana da veteriner söylemişti ben de beyazını kendim yiyorum sarısını ona veriyorum.

Et verseniz tabi daha iyi yaş mama işlenmiş bişey sonuçta ama belki her gün ete gücünüz yetmezse arada yaş mama da olur demek istedim

16 nisan 13:16

6. ya şu yumurta meselesini ben de duydum ama genel kanaat çiğ vermek zararlı yönünde gibi geldi. Haşlayıp tümünü veriyorum ben kedime. İnsanlar içinde yıllarca yumurtanın şusu zararlı busu zararlı şu kadar yemek zararlı zırt pırt görüş değiştirdiler :/

16 nisan 14:20

7. Çiğ parazit falan yapıyor sanırım, ben zaten pişmiş vermeyi düşünüyordum :) kesin bir şey öğrenene kadar beyazını vermeyeyim o zaman. Çok teşekkürler :) 

16 nisan 18:09