3 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

kedi neden böyle yapıyor bi fikri olan var mı?

mesela bu sabah kalktık, eşim kahvaltı yaptı ben yanında oturdum, sonra o çıktı. kahvaltı sırasında kedimiz de oynayıp duruyordu, arada masaya çıkıyordu ellerimizle oynuyordu, peynir verdik yedi falan klasik böyle geçiyor zaten. herkesten önce kalkıp kendi mamasını suyunu yer içer karnı tok yani. neyse efendim eşim çıktıktan sonra ben geçtim yatağıma uzandım tekrar. bu bızdık da ortalarda dolanıyor. ben öyle takılıyorum o da kah koşturuyor kah yatıyor vs. yarım saat bi saat sonra mırrrr mırrrr miyaaavvv miyaavvvvv mıııırrrr diye diye gezinip koridordaki portmanto kapaklarını,  gardrop kapaklarını falan tırmalamaya başlıyor pat pat pat. bi derdi mi var anlamadım. 3 aydır kısır hanfendi kızgınken bile yapmıyordu böyle. bir aydır böyle bi adet çıkardı. eskiden ya kendi kendine oyalanır ya da ayak ucuma gelir yatar beraber uyuklardık. kakasına kadar kontrol ettim her şey normal bi sağlık sorunu var gibi görünmüyor. ama çıkardığı ses çok rahatsız edici ve dolaplara da zarar veriyor. tam dalacak gibi oluyorum o patırtıya yerimden sıçrıyorum kapaklar çarpışınca. anlam verebilen var mı? 1 yaşını geçti.

1. Kısırlaştıktan sonra veterinerde mi kaldı? Belki evden uzak kaldığı için özlemiş ya da üzülmüş onun tepkisini gösteriyor olabilir. Bazen kısırlaşmaya olumsuz tepki gösterebiliyor kediler. Zaman içinde hafifliyor ama...

O dolapta onu çeken kokulu vs bi şey olabilir mi? Kokulu derken kastettiğim şey yemek değil, mesela benim küçük kedim lastik tokalarıma çıldırıyor. Saçımı da yemeğe çalışıyor. Sanırım saçımın kokusu sindiği için yapıyor bunu. Toka dolaptaysa açmaya çalışıyor, çantadaysa çantayı kemiriyor vs... belki dolabın altına bi oyuncağı falan kaçırmıştır onu almaya çalışıyordur.

Aklıma başka bir şey gelmedi :)

8 kasım 09:50

2. Ya süslü 3 ay oldu kısırlaşalı ama maksimum 1 aydır böyle. Hatta bir kaç haftadır. Başka da bi sıkıntısı yok normal oynuyoruz ilgileniyoruz falan. Dolap da ayakkabı dolabı içinde onun ilgilendiği bişey yok, altına bişey kaçamaz da dolap yere basıyor direkt, yok. Valla ben bişey anlamadım cinler periler mi rahatsız ediyor bizim şapşalı nedir :d

8 kasım 10:14

3. Ya arada oluyor böyle benim de anlayamadığım huyları... büyük kedim de mesela normalde sizin anlattığınız gibi akşam ben yatınca gelir ayak ucuma ya da yanıma yatar uyurdu, şimdi ben yatana kadar salonda uyuyor, ben yatağa geçtiğim anda deli gibi evin içinde koşturmaya ve kavga ediyor gibi sesler çıkarmaya başlıyor. Son 2 haftadır her gece böyle. Bi de saatle bağlantısı yok. Akşam 9’da da yatağa gitsem, 1’de de gitsem aynı şeyi yapıyor... ben de korkmadım değil başta ama altında paranormal şeyler aramaya gerek yok :d kedi işte :) hepsi ayrı deli :)

8 kasım 10:23