9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

kedi tırmığının yüzde iz bırakmaması için?

arkadaşlar merhaba, az önce kedim yüzümü tırmaladı, sol göz kapağım ve gözümün altından yanağıma doğru tırmık izi var şu an. iz kalmaması için ne yapabilirim? ne sürmeliyim ya da ne yapmamalıyım?

1. Yanağım boydan boya çizmişti benimki, belli belirsiz bir iz kaldı öncelikle onu söyleyeyim. İlk günler fucidin sürdüm hani şu sarı merhem 

Kabuk olunca hiç dokunmadım makyaj yapsam bile üstüne sürmüyordum çıkartırken kabuğu soymayayım diye. Bir süre sonra geçti fakat dediğim gibi dikkatli bakılınca gözüküyor maalesef 

10 ekim 23:11

2. sağ olun cevabınız için süslü, iz kalması kötü olmuş ya benimki de derin epey kanadı, kollarımda da var jiletlemiş gibi geziyorum da yüz kötü oldu tabi. bepanthen pişik kremi vardı evde, dövme sonrası vermişlerdi, onu sürdüm şimdilik bakalım.

10 ekim 23:13

3. benimki gözümün etrafını birkaç kez tırmaladı oralarda kalmadı iz ancak dudağımın kenarını tırmalamıştı bir kere ve orada koyu renkli bir iz kaldı. ne yapabilirsiniz bilmiyorum dikkat edin demek için geldim her yerde aynı etki olmuyor.

10 ekim 23:24


4. teşekkür ederim süslü. şansıma artık, umarım temiz iyileşir. makyaj vs. yapmayayım değil mi yaranın üstüne?

10 ekim 23:40

5. Süslüm madecassol sür bence bı arastır kremi eczaneye de sor iiyi gelır bence inşallah iz kalmaz :(

10 ekim 23:43

6. Fucidin ve madecassol ü karıştırıp sür süslü makyaj yapmamanı öneririm. Kedinin tırnakları da ucundan birazcık kısalt :)

11 ekim 01:16

7. aloe vera jeli sür. yara izlerini izsiz geçirme özelliği var.tırnak izlerinde yüzde 100 yarıyor. ama iz tazeyken sürmekte fayda var. evde bitkisi var ise yaprağını kır içindeki jeli sür. bitkiyi bulamazsan yüzde 99 saf olan eczanelerde satılan versiyonu var onu edin.

11 ekim 03:43


8. Tesekkur ederim arkadaslar cevaplar icin, fucidin vardi evde, medacassol bakayim, annemde de aloe vera var allahtan. Ise gitmeden oraya ugrayayim. Suslu kedim zaman zaman bahceye cikiyor bir iki saat gozetimimizde, agaca vs. Tirmaniyor. O yuzden kesmiyorum evdeki esyalar da perisan bu karardan zaten : )

11 ekim 06:46

9. Benimde geçen hafta yanağım ve burnum çizildi. Makyaj yapmadım ve krem kullanmadım. Tamamen geçti hiç belli olmuyor. Krem bulma imkanınız yoksa kendinizi üzmeyin , geçiyor :)

11 ekim 23:04