8 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

kedim 24 saat evde tek kalacak?

iyi geceler kızlar :( kedim şu anda yazlık evde. seçim nedeniyle cumartesi akşamı babaannem, dedem ve kardeşim oy kullanmak için kışlık eve gidecekler. yani kızım bir gece boyunca yalnız kalacak. yazlığın bekçisine evin anahtarını bırakacaklar mama vermesi için. içim çok huzursuz :( ya bekçi mama vermek için geldiğinde kaçar giderse ya evde tek başına çok mutsuz olursa ben de pazar günü seçimden sonra yazlığa gideceğim ve gittiğimde kızımı bulamazsam diye çok endişeleniyorum. başkasına bırakmak istemiyorum çünkü zaten bir haftadır yazlık evde ve daha yeni yeni alışıyor. böyle bir durumda ne yapmalıyım? bekçinin mama vermesi mantıklı gibi ama ya unutursa? fazladan başka kaplara su ve mama koymak daha mı akıllıca olur biz dönene kadar? zaten evde kimse olmayınca sürekli uyuyor. çok endişeliyim süslüler önerilerinizi bekliyorum :(

1. Başkasına anahtar vermenize bile gerek yok süslüm. 2-3 hatta daha faxla su koun bir de 2-3 kap mama gelince de bol bol oynayıp gonlünü alın yeter <3 kediler köpekler gibi değil biz de zorunlu durumlarda bazen 1 gun yalniz birakiyoruz gelince bir sorun olmuyor. Guvenlik korkar vs ya da kapiyi kapatamaz ne olur ne olmaz bence birakmayin anahtar.

23 haziran 01:45

2. Süslüm 24 saat yalnız kalması emin ol sıkıntı olmaz. Bekçiye anahtar vermenize hiç gerek yok evin farklı yerlerine 3er tane mama su kabı koymanız yeterli. İçiniz huzursuz olmasın endişelenmenize gerek yok bence ^^

23 haziran 01:50

3. kendiniz farklı yerlere mama ve su koyun dökerse falan sıkıntı olmasın. başkasına emanet etmeyin bence

23 haziran 01:59


4. Süslü bekçinin mama vermesine bile gerek yok. Siz mamasını suyunu bolca koyun o zaten doyduğu kadar yer. Güvenlik önlemlerinizi de alın, bıçakdır, prizdir, üstüne düşebilecek şudur budur gibi onları ortadan kaldırın yeter.

23 haziran 02:12

5. Dediğiniz gibi fazladan mama ve su kabı koyucam kızlar🤗çok teşekkür ederim cevaplarınız için☺️☺️☺️

23 haziran 02:57

6. Süslüm sakin ol ya bi kere anahtarı 1 gece için kimseye vermeye gerek yok ama yine de içiniz rahat etsin diye verebilirsiniz. Boool mama boool şu koyun ayrı ayrı yerlere. Zaten hayvancağız siz yoksunuz diye hepsini yiyip içmiçek. Önemli olan kumunu temiz bırakın, sularını mamalarını birbirinden uzak yerlere bırakın. İçiniz rahat etmiyosa (ki bence çokta gerek yok çünkü kediler karanlıkta da rahatlıkla görebiliyorlar) koridorun ışığını açık bırakabilirsiniz. Zaten 1 güncük evde tek kalçak, kediniz tek kalmanın zevkini (gizlinot: Yalnızlığın ilk zamanlarında yapılan yaramazlıklardan sanki çok hoşlanıyorlarmış gibime gelio <3)çıkarmadan siz gelmiş olcaksınız. Geldiğinizde sizi özlemiş olcağından o ana odaklanın. Kedi tek basina yasamayi seven ve basarabilecek bi hayvan oldugundan suresi cok uzun olmadikca boyle kisacik ayriliklar aranizdaki aski da taze tutuyo:)

Ps:12 yildir kedi bakan bi insancik :)

23 haziran 09:22

7. Bol mama ve su koyup bırakmışlar🤗zaten yarın oyları kullanıp hemen dönücez teşekkürler kızlar yazdıklarınız için☺️

23 haziran 23:23


8. Denilenlere +1. 

Ayrıca ortada kendine zarar verebileceği bir şey bırakmayın. Storların iplerini kollara sarın. Kulak çubuğu yer, bırakmayın. Kablo yeme alışkanlığı varsa toplayın, üzülürsünüz. Vs vs. Benim yanımdayken başıma gelenler bunlar. Bir de yanımda olmasaydı... kafayı yerdim. Bunlara dikkat etseniz yeter süslü. 

24 haziran 00:16