sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  24 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  kedim ve psikopat ev arkadasim?

  kızlar daha önce bir soru sormuştum ev arkadasimla ilgili, benim arkadaşlarımı kabul etmeyip evde sürekli babası kalıyordu. neyse, ben bundan 2 hafta önce bi kedi sahiplendim. memleketindeydim dün de istanbula döndüm. kediyi getireceğimi ev arkadaşıma hiç soylemedim, çünkü istemeyeceğini biliyordum. kediyi odadan dışarı çıkartmıyorum zaten,hep benim odamda kalıyor. dün mamasını suyunu koyup arkadaşıma gittim. beni bir saat sonra arayıp kedinin her tarafı dağıttığını söyledi. ben de arabayla hemen bakmaya gittim. odamda yaklaşık 5 kilo bir ayna var, ayna yerde, yerler sırılsıklam olmuş. bak kedin böyle yaptı diyor. bir kere o ayna yere düşse kırılır kedi de boynunu kırar büyük ihtimalle. ayrıca kedim yavru kedi yani. bugün de gelmiş baksana kabardim her tarafım alerji oldu bunu götür diyor. birincisi ben kediyi odadan dışarı hic cikarmadim,yani öyle bir şey teknik olarak imkansız. derse gelirken de odamı kitleyip çıktım. sizce ben ne yapmalıyım ya susululer? bir de patilerini islatmis hayvanın bak patilerine diyor. bu hareket bana bildiğiniz psikopatça geldi. ayrıca kedim de dünyanın en sakin kedisidir,inanılmaz insan canlısı.

  1. Biliyorum kediyi söylemeden eve getirmem kötü bir hareketti ama sokağa salamazdım. Eve çok alıştı ve sokakta yapamayacak bir kedi. Bir de fıtığı var.

  17 eylül 2018 11:45

  2. Sizin yaptiginiz da doğru degil.ben de 4 senedir öğrenci evinde kalıyorum.bana sormadan eve hayvan getirilirse kavga cikartirdim

  Burada konu hayvandan bağımsız o evde yasiyorsam fikri alinmali insan yerine koyulmali. Onun da babası kalıyor derseniz bu tamamen kediden bagimsiz bir konu. Rahatsız olduğunuz durumu söylemeli açık açık konusmaliydiniz hala diretiyorsa ben olsam bu şekilde evde devam edemeyeceğimi evi dagitacagimi söylerdim

  17 eylül 2018 11:48

  3. Evden ayrılmasını isteyin. Resmen yalan bu yavru kedi aynayı falan nasil devirsin akıl var mantık var. Yuzlesin. Yalan söyledin, evden çıkmanı isti yorum diyin. Evde arkadaş kalma mevzularını da soyleyin

  17 eylül 2018 11:49


  4. önceki sorunuzu hatırlamıyorum, sadece şu anki durum üzerinden yorum yapacağım o üzden. hata etmişsiniz. sadece sizin odanızda bile duracak olsa, ki bu da kedi için sağlıklı bir durum değil, arkadaşınıza sormadan, onayını almadan eve kedi getirmeye hakkınız yok maalesef. istemeyebilir, gerçekten alerjisi olabilir, bununla yaşamak zorunda değil. maalesef ya kediyi sahiplendirmeniz ya da kedinizle beraber başka eve çıkmanız gerekiyor. ya da ev arkadaşınızı evden ayrılmaya ikna edeceksiniz, eğer yapabilirseniz. 

  17 eylül 2018 14:00

  5. Şu an kediye de iyilik değil kötülük yapıyorsunuz. Kediyi sahiplendirmenizi tavsiye ederim. Ne zaman ki tek başınıza eve çıkarsınız o zaman kedi sahiplenin

  17 eylül 2018 14:56

  6. Bencil birisiniz. Arkadaşınıza sormadan bir can sahipleniyorsunuz ve o canı da bir odada yaşatmaya çalışıyorsunuz. Kediler çok hareketli canlılardır benim kedim televizyonun üzerinden en üst rafa çıkıyordu bir kere de televizyonu devirmişti tırmanacağım diye yavruyken. Odanızı da kilitliyormuşsunuz ayrıca bence kimsenin günahını almayın.

  17 eylül 2018 17:14

  7. Kedi hasta bile olsa yanlış bir şey yaptığınız. Hayvan tek odada bütün gün yalnız kalıyor ve ev arkadaşınızın rızası yok. Gerekirse tedavisini karşılayacağınızı belirterek sahiplendirmeye çalışın. 

  17 eylül 2018 18:40

  8. Eğer böyle devam ederse ya ben çıkacağım bu evden ya da o zaten arkadaşım. Biliyorum ne kadar yanlış olduğunu zaten. Kedim zaten çok durgun ve hareketsiz bir kedi hastalığı yüzünden. Yani şüpheniz olmasın bu konu hakkında. Ama gelen yorumlar çok kırıcı ve saygısızca. Ayrıca ben bu kediyi sahiplendirmek falan değil bir ömür bakmak istiyorum.

  17 eylül 2018 18:44

  9. Bencilsiniz demistim... gücünüz yetiyor mu bakmaya? İyi bakabiliyor musunuz? Anlattığınız kadarıyla bakamıyorsunuz da. Önce saygılı olun istediğiniz gibi yazılmayan  yorumlar elbet olacak 8449 kişi var bu mecrada. Cevabınızı şikayet ettim. Sırf siz istiyorsunuz diye hasta bir kediyi bir odaya kapatmayın, yazık. Sahiplendirseniz belki daha iyi bakabilen biri çıkar.

  17 eylül 2018 19:08

  10. Ben size kediyi sahiplendireyim mi diye sormadım farkındaysanız. Ama nedense hepiniz üzerinize vazife olmadığı halde sahiplendir diye çıkışıyorsunuz!

  Benim kedim gayet iyi bakılan bir kedi. Ona gereken şefkati ve ilgiyi gayet iyi bir sekilde veriyorum. Evime geleli 2 gün oldu ve bu krizi kendimce çözmeye çalışıyorum zaten. Kedinin bir göz odada yaşayamayacağının gayet iyi bir şekilde bilincindeyim. Gerekirse evden taşınırım ama bu sorunu çözerim. Yani öyle kötü bakılan bir kedi değil benim yavrum. Ben size kızın davranışının çok psikopatça olduğunu yazdım. Çünkü ben yokken kedinin patilerini ıslatıp aynamı yere atan, mamalarını sağa sola döken bir ev arkadaşım var. Bunu kedinin yapmadığını biliyorum çünkü kedimi iyi tanıyorum. Bu psikopatla uğraşırken bir de sizin azarlamalarınızı dinlemek için yazmadım. Bu kıza nasıl bir çözüm bulurum diye yazdım. Allah korusun bunu yapan yarın öbür gün kediye zarar da verir çünkü.

  17 eylül 2018 19:34