sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
8 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

kedimin kısırlaştırılması ve ankara'da iyi bir veterine bulmak hakkında?

merhabalar, benim dünya tatlısı 7 aylık dişi bir kedim var. belki önceki sorumdan hatırlayanlar vardır. kendisi bir sokak kedisi ve bir anda evimize gelerek kendisi bizi seçti ben o zaman burada çok korktuğumu ne yapmam gerektiğini hiç bilmediğimi ve yardımlarınıza ihtiyacım olduğunu yazmıştım ve süslüler sağolun gerçekten herkes uzun uzun bana bir sürü bilgilendirici mesaj yazmıştı. geldiğinde 3 aylık olan kızım şimdi 7 aylık bir güzellik oldu o zaman o kadar korktuğum kızımla şimdi birlikte uyuyoruz :) şu anda ise bambaşka bir sorunum var o da kızımın kısırlaştırılması ve gerçekten güvenilir veteriner meselesi. benim kızım 7 aylık ama henüz 2.5 kilo civarında biraz zayıf. aşılarını düzenli olarak yaptırdığım veteriner önceki görüşmemizde 3 kilo olmadan dişi kedilerde kısırlaştırmayı önermediğini söyledi ama nedense bir söylediği diğerini tutmuyor. bugün mama almak için gidip konuştuğumda dişi olduğunu bile hatırlayamadığı gibi 3 kilo mevzusundan bile bahsetmedi. en kısa süre içerisinde getirin kısırlaştıralım dedi. bilemiyorum bu konuda bilgisi olan varsa ve bana yardımcı olabilirse yine çok sevineceğim. şimdiden teşekkürler süslüler :)

1. merhaba

başımızdan geçen vahim bir konuyla belirtmek istiyorum ki malesef kedilerin 3 kilo olması şart gibi .ameliyat sonrasında sonrasında gelişim kanama vs yüzünden.eşimin abisinin kedisi 7 aylık 2,30 kilo civariyken kısırlaştırdı ve üzücü bir şekilde 1 hafta içinde hayatımızdan ayrıldı.yani mümkünat varsa biraz daha büyüsün biraz kilo alsın öyle yaptırın.kısırlaştırma içinde ben kendi şahsi fikrimce yapmıyorum.bununla

lgilide mesajlaşa biliriz.

16 nisan 15:13

2. kedilerin gelişimi açısından 9 aylıktan önce kısırlaştırılması çok önerilmiyor. 3 kilo üzerinde olması da narkoz alacağı için ve hafifte bir operasyon sayılmadığı için vücut direnci sebebi ile daha uygun oluyor.

veterineriz konusunda bir uyarıda bulunmam gerek. bir dediği diğerini tutmuyorsa ve acemi hayvan sahibi olduğunuz için nasıl davranacağınızı şaşırıyorsanız mutlaka ikinci bir veteriner görüşü alın. iki görüş arasında kalıyorsanız üçüncü veterineri arayın.

16 nisan 15:31

3. 7 aylık 3,8 kilo erkek kedim gözüme öyle minnak gözüküyor ki 1 yaşında 5 kilo bir kedi olmadan kısırlaştırmayı erteleyebildiğim yere kadar erteleyeceğim. Neden hemen kısırlaştırmayı düşünüyorsunuz ki çiftleşme isteğiyle başedemez hale mi geldiniz merak ettim?

16 nisan 17:39


4. Ankara’da nereye yakinsiniz?

16 nisan 17:47

5. merhabalar,

aslında hemen kısırlaştırmayı ben de düşünmüyordum. ama veteriner son kontrolünde 1,5 ay sonra 3 kilo olacağını ve kısırlaştırmamız gerektiğini, bu şekilde daha sağlıklı olacağını belirtti. bugün de işte cinsiyeti dahil 3 kilo mevzzusunu vs. hiçbir şeyi söylemeden getirin kısırlaştıralım bir an önce işte kızgınlık dönemine tekrar girmeden kısırlaşması çok önemli dedi. iki günde kızımı orada bırakmam önemliymiş işte bu sayede tekrar getirip götürmeden bütün kontrolleri yapılmış olacakmış.

benimde çok küçük gözüküyor kilo aldığını da hiç düşünmüyorum. tekrar kontrol için dahi buraya getirmek istemiyorum. kızgınlık döneminde de bana hiçbir zorluğu yok aslında geceleri zaten benimle uyuduğu zaman miyavlaması bile kesiliyor kızımın. ama sağlıklı olur böylesi deyince bir şey diyemedim ama böyle haybeye sadece para almak için konuşuyormuş gibi hissedince bilgisi olan süslülere de danışmak istedim.

16 nisan 17:58

6. böyle bir tesadüf olamaz ya. 2.800 kg'luk minik kızımı kısırlaştırmak için çok ısrar ediyor veterinerimiz ama benim gözlerim doluyor ona baktıkça, öyle zayıf ve çıtkırıldım ki:(( tabii ki kısırlaştırılacak ama içgüdüsel olarak şu an bu miniklikte hiç içime sinmiyor. tam bunu düşünürken rastladım bu başlığa. ilk anonim çok üzüldüm kaybınıza ve kafamda şimdilik beklemeyi kesinleştirdim...siz de nolur iyice araştırın. canım kızım, yazarken bile boğazım düğümlendi, minik kuşum, sevgilim, aşkım<3

16 nisan 21:38

7. buradaki cevaplaran sonra ben de kesinlikle beklemeye karar verdim. en azından 1 yaşına kadar mümkünse tekrar bu konuyu gündeme getirmeyeceğim

16 nisan 22:06


8. yıldız veteriner var bizim sevdiğimiz bir veteriner ekibi var. tavsiye ederim.

16 nisan 22:52