6 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

kediye iç dış parazit aşısı belediye ücretsiz yapıyor mu bilgisi olan ?

kızlar nerdeyse 2 aylık erkek bir yavru kedim var hiç sokağa çıkmadı bodrumda doğurdu annesi ve yeni aldık eve 1 buçuk hafta oluyor o yüzden aşı yaptırsammı kararsız kaldım.sorum şu aşı yaptırma düşüncem var ve iç dış parazit şart diyorlar.özel veterinerler inanılmaz para istiyolar öğrenci bütçemle gitmem zaten belediyeye yaptırıcam oraya da sokak kedisi desem ücretsiz yaparlar mı ? öyle okudum çoğu yerde ücretsiz yapıyolar dediler.bir de ilaçları varmış iç dış parazitin eczaneden alıp kırıp verebiliyomuşuz öyle yapsam ??

1. Evde bakılan yani sizin sahiplendiğiniz hiç bir kediye aşı vs yapmıyorlar. Ayriyetten belediye aşı karneside vermez. Bunlar sizin için problem değilse kediyi sokakta biraz pisletip (toz toprak,özellikle patileri) sokak kedisiymiş gibi yutturmaya çalışabilirsiniz djemslsls veya daha basit olan dış parazit damlasını 5 teleye alıp ensesine damlatmanız iç parazit içinde haplar var ama 2 ay için ne kadar uygun olur onu bilemiyorum 

16 nisan 02:11

2. Ben kızıma yaptırdım :) normalde ev kedilerine yapmıyorlar ama rica edince geri çevirmedi. Zaten sokaktan sahiplendim.

16 nisan 03:02

3. o eczaneden alınıp verilenler işe yaramayabiliyor iç dış parazitte. tekrarlar hemen haberiniz olsun garanti olsun isterseniz veterinere götürmelisiniz. durumunuz ne bilmiyorum ama veterinerde o kadar pahalı değil. hiçbir şey yaptırmasanız bile ıç dış parazit kesin yaptırın

16 nisan 12:40


4. belediye yapmaz, ayrıca sokak kedisi gibi gösterirseniz de belediye alır ve tedaviden sonra herhangi bi yerde sokağa bırakır, kedinize ulaşamazsınız malesef. sadece verdiğiniz kediyle ilgili bilgilendirme yaparlar ama elinize vermezler. çünkü kendi kedisini sokak kedisi gibi gösterip tedavi ettirmeye çalışan insanların olduğunu biliyorlar. bilginiz olsun.

16 nisan 13:41

5. aşı her kedi ve köpek için çok önemlidir. birçok hastalığa karşı korur onları. öğrenci olabilirsin ama haftalık parandan az biraz biriktirmeyle eminimki aşıları yaptırabilirsin. tek aşı 45 tl ama yaptırmazsan ve hastalanması durumunda 4500 tl harcaman gerekir. bir de çekilen acı yanına kar kalır.

belediyeyle konuyu görüşmeni öneririm. bazı belediyeler yapıyor, ama bazıları sadece kuduz aşısı ve kısırlaştırma ameliyatı yapıyor. ek olarak internetten hangi şehirde yaşıyorsan veteriner ecza deposu araştır. oralarda veterinerde 20 tlye satılan ilaçlar 4-7 tl arasına alabilirsin. dış parazit için ense damlasını da oradan çok daha uyguna alabilirsin.

16 nisan 13:50

6. iki sene önce kartal belediyesi sadece kuduz aşısını yapıyordu diye biliyorum. benim kapımın önünde baktığım bir kedi vardı. ev kedisi değildi ama sokak kedisi hiç değildi kapının önünden ayrılmaz en fazla bahçemizdeki bankta güneşlendiği için patilerinin altı bile pembe pembe tertemiz olurdu.

işte bu kediye kuduz aşısı falan yaptılar. kısırlaştırdılar. ben de diğer aşılarını özel veterinerde yaptırdım.

siz belediyeleri arayarak daha net cevap alabilirsiniz. hiç çekinmeyin arayın güzelce bilgi alın. belediyeden belediyeye fark edebiliyor çünkü uygulamalar.

16 nisan 22:11