3 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

kediye iç dış parazit aşısı belediye ücretsiz yapıyor mu bilgisi olan ?

kızlar nerdeyse 2 aylık erkek bir yavru kedim var hiç sokağa çıkmadı bodrumda doğurdu annesi ve yeni aldık eve 1 buçuk hafta oluyor o yüzden aşı yaptırsammı kararsız kaldım.sorum şu aşı yaptırma düşüncem var ve iç dış parazit şart diyorlar.özel veterinerler inanılmaz para istiyolar öğrenci bütçemle gitmem zaten belediyeye yaptırıcam oraya da sokak kedisi desem ücretsiz yaparlar mı ? öyle okudum çoğu yerde ücretsiz yapıyolar dediler.bir de ilaçları varmış iç dış parazitin eczaneden alıp kırıp verebiliyomuşuz öyle yapsam ??

1. Belediye isine girmenizi hiç önermem. Universitelerin veterinerlik fakültelerini arastirin epey hesaplilar. Kendiniz yutturma konusu ise başarılı olacaginizi sanmiyorum ki bu tabii ki kişisel değil. Agzini açıp ensesinden cekiyorsunux falan yanlışlık yapilirsa allah korusun.

16 nisan 02:09

2. hayır mamasına falan koymayı düşünmüştüm.vallahi ne yapıcam şaştım :(

16 nisan 02:10

3. Kediniz ciddi bir rahatsızlık geçirse ne yapacaksınız? Testler, tahliller yüzlerce lira tutuyor kendi kendine geçmesini mi bekleyeceksiniz? Kedinize mutlaka ama mutlaka düzenli olarak iç dış parazit, karma aşı ve yılda bir kez kuduz aşısı yaptırın. Kediler ucuz mamadan bile sistit olabiliyor, sindirim sisteminde sorun çıkabiliyor. Bakamayacak durumda olanlar lütfen evine almasın ya bahçenizde besleyin. Oğluma son 6 ayda yaklaşık 4 bin lira harcadık bıraksak yaşayamazdı. Böyle bir durumda olsanız me yapacaktınız? Sokağa mı bırakacaktımız yoksa yine belediye mi gezecektiniz?

16 nisan 11:22