sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  13 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  kendimde hiç sevmediğim bir konuda hakkında yorumlarınızı bekliyorum, flörtözlük müdür nedir bu?

  yorum ekliyorum

  1. son derece normal bir durum bu. Hemen hemen herkes beğenilmekten, ilgi gösterilmesinden hoşlanır. Bunda abartılacak, ayıplanacak hiçbir şey yok. Siz zaten adamla bir şey yaşamamanız gerektiğinin farkındasınız.

  Evlilik yolunda olduğunuz bir erkek arkadaşınız olduğuna göre vaktinde onda da etkilendiğiniz bazı şeyler olmuş. O özelliklere odaklanın derim ben. Diğer adamın da bilmediğiniz ve bilseniz hoşlanmayacağınız özellikleri olduğunu düşünün.

  10 ağustos 2018 11:14

  2. Ben pek anlamadım yani bu adamın daha fazla ikgi göstermesini, sonrasında daha fazla bişeyler mi yaşamak istiyorsunuz da ciddi düşündüğünüz biri varken etik gelmiyor size? 

  Bu adam sevgiliniz olduğunu bildiği halde size ilgi gösteriyorsa sizin de ona göstermek zorunluluğu mu doğuyor anlamıyorum ki... 

  Buradaki kilit nokta sizsiniz. Sevgilinize değer veriyor, vicdan yapıyorsanız kendinizi geri çekersiniz. Kendi hayatınız kendi elinizde başkalarının değil. Piskil biri olmak istiyorsanız pislik biri gibi davranıraınız. İstemiyorsanız da davranmazsınız. Bu kadar basit aslında.

  Ayrıca belki adamın sinyallerini yanlış anlıyorsunuzdur? Yani çok insan karşısındaki kadın-erkek önemsemeden dokunarak da iletişim kurar ama benim hoşlandığım birley değil. Biir toplulukta insanlar birbirlerine dokunarak iletişim kurarken bana aynı şekilde davranmaz çünkü ben kimseyle o şekilde iletişim kurmam. Bilmem anlatabildim mi?

  10 ağustos 2018 11:32

  3. İnsan evladı sadece hormonlarla hareket etseydi antik çağlardan beri pek ilerlememiş olurduk ayrıca. Bilişsel farkındalığınızı artırmaya çalışsanız iyi olur. 

  10 ağustos 2018 11:36


  4. O zaman bence sizin canınız bu yüzden yanmadan kendinize bir çekidüzen verin.  Olayların farkında olmasına rağmen kendini düzeltmeyen insana daha farklı gözle bakarız biz hepimiz... ayrıca o adam de sevgiliniz olduğu halde size yanaşır ve sizden de aynı ilgiyi görürse büyük ihtimalle aranızda birşeyler geçebilir. Ee sonuç? Ya sevgilinizi aldatacaksınız ya da aldatmayacaksınız. Hangi durum sizi daha çok ğzer? Bilişsel farkındalığa duygusal iq yu da ekliyoeum. Empati yaparsanız ve olayların olası sonuçlarını düşünürseniz ne yapmanız gerektiği kabak gibi ortaya çıkıyor zaten. 

  10 ağustos 2018 11:59

  5. Yani bir de her karşımıza çıkan etkileyici insanlarla da flört edeceksek diğer bir kişiyle ciddi düzeyde ilişki kurmayalım niçin kuruyoruz ki o zaman? yaş gereği belki de ciddi ilişkiyi askıya almanız, bir süre daha başkalarıyla flörtleşmeniz gerekiyordur? Belki ilerleyen yıllarda bu geçecek. Geçmezse de size uygun ‘open relationship’lerle devam edersiniz. 

  10 ağustos 2018 12:08

  6. yalnız değilsiniz sizin gibi birçok kadın tanıdım, ilişkilerini dinledim. hepsinde gördüğüm ortak nokta kendilerini tanımamalarıydı. belki tek eşli değil çok eşlisiniz, belki de hayatınızdaki kişi sizi tam anlamıyla tatmin etmiyor. bana göre dürüsrlük ön koşuluyla tüm ilişki türlerinin oluru vardır. fakat maalesef, çoğu kişi dürüst olabilecek kadar özgüvenli ve cesur değil. eğer şu an, hayatınızdaki adam ile dürüstçe yaşadıklarınızı paylaşamıyorsanız birşeyleri kaybetmekten korktuğunuz içindir. sanıyorum bu bey, açık ilişkiyi ya da yaşadıklarınızi kabul edebilecek biri değil. "herkese olmasa da ilgim kayıyor, ilgi görmekten de hoşlanıyorum" diyorsunuz. o zaman ya kendisiyle yaşadıklarınızı cesurca paylaşın sizi bu şekilde kabul etmesini isteyin. ya da işyerinizdeki beye karşı tavrınız olumsuz yönde net olsun. çok kolay değil tabi ama yapılabilir. en etkili yolu da aynı ortama girmemek. çoğu insan şu noktayı kaçıryor bence iletişim tek kanallı değil, iki insan sussa ve hareket etmese bile burada bile bir iletişim vardır. bu beyle de bir bir kez birbirinizin radarına girmişsiniz ve ikinizin süreci başlamış. bu beyin ilgisi eksik olmasın istiyorsunuz ve aynı ortamda bulunduğunuz sürece, siz bilinçli ya da bilinçsiz "seninle lgileniyorum sen de benimle ilgilen!" verisini göndereceksiniz. bu bey de karşılık verdiği takdirde olaylar çirkinleşebilir. dediğim gibi kendinizi, hayatınızdaki beyi ve ilişkinizi, önceki ilişkilerinizi masaya yatırın ve analiz edin. bulguları cesurca kabul edin ve dürüstlükten olabildiğince taviz vermeyin.

  10 ağustos 2018 13:12

  7. Sevgilinizle olan bağınızı bir gözden geçirin. Evliliğe doğru giden bir ilişkide böyle hissetmemek gerek. 7 yıllık ilişkimde 5 yıldır hergün beraberiz, ben kocamdan asla sıkılmadım ve başka birisiyle flörtleşme düşüncesi beni irrite ediyor. 

  10 ağustos 2018 13:13

  8. Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim. Evet dediğim gibi öyle bir ilişkimiz yok ben de böyle bir ilişkiyi sürdüremem zaten. Sadece ilişkilerimde bazen kafa karışıklığı yaşayabiliyorum. Benim için bu sevgi aşk ile ilgili bir şey değil. Belki de hayatımda başka bir şeylerin heyecanını bu kanalda arıyor olabilirim. Çünkü ilişki anlamında çok yanlış insanla tanışmadım hep el üstünde tutulduö ve hep istediğimi elde ettim. Bu yüzden de belli bir süre sonra heyecan arıyorum belki de. Bu sadece biri olmuyor bazen ilişkimde sorun arıyorum işteki bir sorunu büyütüyorum aileme takıyorum gibi gibi. Yapıcı eleştiriniz için gerçekten teşekkür ederim beni düşündüren bir yorum oldu.

  10 ağustos 2018 14:05

  9. Merhaba bu konunun bağ ile ilgili olduğunu düşünmüyorum daha önce de yaşadığım tecrübelere dayanarak

  10 ağustos 2018 14:07

  10. Evet belki beğeniden çok bir enerji oluştu bilemiyorum. Çünkü ilk geldiğimde herkesle tanışmıştım o gelip benimle tanışmamıştı bile görmezden gelmişti. Daha sonra başkası tanıştırdı. Daha sonra da bununla ilgili çok fazla konuştu kimseyle konuşmamam ile ilgili

  10 ağustos 2018 14:10