yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  56 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  kilo linci? zayıfların çok üstüne gidilmiyor mu sizce de?

  arkadaşlar dün burada bir gönül işi sorusu vardı. herkes kilo konusuna takıldı. şuanda da soru cevapta üst sıralarda soru bakabilirsiniz. kalbim acıyor falan gibi bir başlığı var. soru sahibi linç yedi. haklı veya haksız bilemem ama genel olarak sanki kilolu insanlar zayıfları linç ediyormuş gibi hissediyorum siz ne düşünüyorsunuz? zayıf olmak kişinin suçuymuş gibi davranıyor bazıları. yani aldatılsak ve sevgilimiz bizi kilolu biriyle aldatsa sorun yok mu sizce cidden? sflsjfk bu kafaya gelmiş olay artık. ya da üzülen iki taraf var ve biri kilolu, sırf kilolu diye onu mu tutalım? nasıl kafalar bunlar, siz ne düşünüyorsunuz?

  1. bi de şunu eklicem erkekler zayıf kızlara bakıyor bakımlı kızlara bakıyor diye sayfalarca yazılınca sorun yok ama biri kız kiloluydu diye söyleyince mi sorun? anlamadım ki. hani hepimiz aynı fikirdeydik, erkekler şerefsizdi sfksjfkg

  14 eylül 2018 09:56

  2. O soruda soru sahibi kiz zaten 100 kg ve sevgilimden 3 yas buyuk yani ona bakmaz rakibim degil ama yine de kiskaniyorum falan demisti. Bu ayrintiyi vermesine gerek yoktu ve bu nedenle tepki gosterildi. 

  14 eylül 2018 10:02

  3. Süslülerin kiloları vb başlıklara bakınca bence tam tersi burada herkes zayıf zaten. Kiloluların daha çok lince uğradığını düşünüyorum. O konuda olay bambaşka

  14 eylül 2018 10:07

  4. Kesinlikle katılıyorum artık insan zayıfım demeye korkuyor derhal bir linc geliyor hemen bir “ kendini övüyor” tavrına giriliyor. Dün yazılan soruda soru sahibi irrite olduğu birini tasvir ederken kilolu demişti eee ne olacak ama şöyle deseydi “ ay zayıf kara kuru bişey” asla o linci yemezdi. sadece burası mı hadi burada yüz yüze değiliz birbirimizi tanımıyoruz birde gerçek yaşamda sürekli ay çok zayıfsın giydiğin yakışmıyor, oğlan gibisin vs. uzar gider ama ben ona sende Konya ovası gibi mabadın var desem dayak yerim herhalde ama o bana istediği yakıştırmayı yapabiliri çünkü o şişman ve pozitif ayrımcılık onun hakkı. bişey dersek rencide olur kilolu arkadaş ama yanında ki zayıf kişiyi yemek ye yemek kupkuru çalı gibisin diyerek rencide etmekten utanmaz hatta bunu düşünmez bile.

  14 eylül 2018 10:15

  5. Bence olay, klavyeşör duyar kasıcılar ve egolarından ibaret. Gerçek hayatta bu kadar duyarlı yaklaşmadıklarını düşünüyorum. Ayrıca bu sözlüğün çoğu kadın, yani bu ne demek? Pms dönemlerini de abartabiliyoruz demek. Sözlüğü çok da ciddiye almayın.

  14 eylül 2018 10:16

  6. tamam ciddiye almayalım da o kadar canla başla savunuyorlar ve saldırıyorlar ki rahatsız oluyorum ben artık. zayıf olmak suç değil isteyen de zayıflasın irade gösterip napalım şimdi neden saldırılan biz oluyoruz anlamadım ki. bi de biri 98 kiloyum ama bir çok kadının ağzının suyunun akacağı adamlarla birlikte oldum demiş. bunu biz desek ohooo. ikiyüzlülük bu resmen

  14 eylül 2018 10:22

  7. ya ben sorudan görüp sinirlerim tepem çıktı soruda öyleydi böyleydi demeyin genel olarak nedir bu mağdur edebiyatı ondan bahsedin? size biz yedirdikte biz mi kilo aldırdık bu hıncın sebebi ne ? sürekli anlayış hoşgörü iyi niyet falan bekliyorsunuz.

  14 eylül 2018 10:25

  8. Katılıyorum. Zayıf olan kızlar sürekli eksileniyor süslülerin kiloları başlığında. Kilolu olanlar ve öncesinde kilolu olup sonrasında zayıflayanlar artılanıyor sadece.

  Sözlüğe göre Doğuştan zayıf olmak kesinlikle kabul edilemez. Herkes hayatının bir döneminde kilo problemi yaşamış olmalı onlara göre.

  Ben doğuştan zayıf filan değilim, sonradan kilo veren kesimdeyim ve neden böyle ayrımcılık yapıldığını anlamıyorum. Zayıf olan kilo almak için ne kadar uğraşıyorsa kilolu da Zayıflamak için o kadar uğraşıyor. Biri bacaklarının inceliğini kafaya takarken öteki kalınlığını takıyor. Sorunlar neredeyse aynı ama herkes kilo veremeyenlere karşı sempati duyarken alamayanlar aynı tepkileri alamıyor insanlardan.

  Mesela Kilolu olanların giydikleri kıyafetler desteklenirken aynısı zayıflara yapılmıyor. Biri kiloluyum şortu kendime yakıştırıyorum dese ne kadar desteklenir. Zayıf olan aynı cümleyi kursa linç edilir yok kendini övüyorsun, yok kalbin kirli bilmem ne. Bildiğiniz modern ayrımcılık.

  14 eylül 2018 10:28

  9. Katılıyorum. Gerçek hayatta sanki kimse kimsenin dedikodusunu yapmıyormuş, ona çirkin buna kilolu demiyormuş gibi duyar kasılıyor. Youtuber başlıklarında o maske biraz düşüyor yine de. Samimi değil ve inanmıyorum.

  14 eylül 2018 10:52

  10. (yazar: pandaa) söylediklerine kelimesi kelimesine katılıyorum bu ikiyüzlülüğe katlanamıyorum ben de. dün kız ben çok zayıfım çok güzelim bilmem ne dememiş ama karşı tarafın kilosunu belirtti diye oooo linçler yok ağzınızın suyunun aktığı erkekler bizimle beraber oluyor demeler falan resmen çirkinlik yani. karşı taraf kızın sevdiği insana yürüyormuş arkasından dedikodu çıkarmış falan bir ton olay ama hala kız belki arkadaşça yaklaşıyor, cana yakındır, kilolular öyledir samimi insanlardır falan denmiş deliriyorum ya.

  14 eylül 2018 11:03