5 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

kolejde ingilizce öğretmenliği örnek uygulamalı ders anlatımı?

süslüler ingilizce öğretmenliği için görüşmeye gideceğim bir koleje, örnek ders anlattırıyorlarmı. acayip gerildim, kaynaksız slaytsız videosuz falan sadece tahta kullanarak mı anlattırıyorlar, kaç dk sürüyor, bilen var mı lütfen?

1. Süslü yakın zamanda ben anlattım sürenin tamamını kullandırmadılar. 20 dk kadar anlattım. Bu tür bir soru ben de sormuştum ve gelen önerilerde mutlaka kendimi tanıtıp sürenin kısıtlı olduğundan dolayı öğrencilere “hepinizle tanışmak isterim fakat süremiz kısıtlı, daha bol bir zamanımız olursa o zaman tanışalım” dememi söylemişlerdi ve “keyifli aynı zamanda verimli bir ders olacağına sizlerin de katkısıyla inanıyorum” diye girdim ben konuya. İlk dakikalarda heyecanı atmak için ve öğrencileri de katmak için konu ile bağlantılı tekrar için soru-cevap tekniğini kullanıp (seviyelerini ölçmek amaçlı) (hem de teknik kullanmak amaçlı) derse giriş yaptım. Slayt hazırladım görsel öğelerle renklendirdim. En son bitirelim dediklerinde de ödevlerini fotokopi şeklinde dağıttım. 

11 temmuz 17:10

2. ya eğer soruyu silmediyseniz linki atabilir misiniz? çooooooooooook teşekkür ederim.

11 temmuz 17:14

3. Ben 1. Anon Türkçe öğretmeniyim süslü swh 

11 temmuz 17:22


4. (link: https://www.suslusozluk.com/soru/özel-okulda-görüşme-ve-konu-anlatımı Sorunun linki ^^)

11 temmuz 17:23

5. Ben de anlattim. Ama benimkisi asamaliydi. Ilk asamayi cuma gunu gectikten sonra pazartesi gelip ders anlatmami istediler. Sinifin seviyesini soylediler. Konuyu ve anlatim tarzini ben sectim. 20 dk surdu

11 temmuz 17:59