7 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

kurgu olmayan kitap önerisi???

süslüler ben hep roman tarzı kitap okuyorum. biraz da bana yeni ufuklar açtıracak kitaplar okumak istiyorum. deneme mi deniyor o tarza bilmiyorum vurmayın sayısal çıkışlıyım 🙈 hangi kitaplarla başlamalıyım ve genelde hangi yayınevlerine bakmalıyım? 

1. Gen çeviktir - Matt Ridley önerebileceğim bir kitap. Insan davranışlarının kökenini ve genlerimizin gelişimini ele alıyor ilginizi çekiyorsa bu tarz konular sevebilirsiniz.

12 mart 21:06

2. (yazar: Thutik) çok teşekkür ederim. D&r'dan baktım konusu baya ilgimi çekti. 

12 mart 21:09

3. Yanlış anlamayın sizin özelinizde söylemiyorum ama bu sayısal çıkışlıyım, yazım hatalarımı maruz görün, sayısal çıkışlıyım edebiyatım zayıf gibi cümleler mazeret gibi durmuyor. 

Yani roman dışında kitap okumuyorsunuz diye kim size niye vursun süslücüm, hangi alanlarda okumak istediğinize göre değişir bu durum. En basitinden çok satanlarda bile dediğiniz gibi çok fazla kitap var. 

Bir de deneme denmez o kitaplara, özel de bir adı yok aslında kategorik ayrılırlar, romanlarsa edebi kitaplardır. 

İlgi alanınız doğrultusunda internetten bakarak da filtreleyebilirsiniz. 

En basitinden en popüler olan şu sıralar hayvanlardan Tanrılara kitabı ve onun devamı homo deus olabilir Öneri olarak.

12 mart 21:10


4. (yazar: Beyaztavsan) önerdiğiniz kitapları okudum teşekkürler. Mühendislik okuyan birine göre oldukça fazla kitap okuyorum ama kategori olarak bilmiyorum maalesef. Sevdiğim yazarların kitaplarından devam ediyorum okumaya genelde. edebiyat dersi görmedim sayılır. "Yanlış yazdıysam affola" anlamında söyledim o cümleyi. Terim olduğu için bilmeyebilirim ama yazım hataları konusunda yazdıklarınıza katılıyorum. Konuştuğumuz dili yazamama lüksümüz yok bence bir şeyin altına sığınmamalıyız. 

12 mart 21:22

5. Böyle bir kalıp var ve sözlükte çok rastlıyorum bu nedenle sorunuz aracılığı ile paylaşmak istedim düşüncemi, sizin özelinizde değil asla düşüncem dediğim gibi.

İkinci öneri olarak david eagleman kitaplarına bakabilirsiniz diye düşünüyorum. Beyin hakkında onun kitapları ve çok açıklayıcı ve güzeller.

kategori derken ilgi alanlarınızı kastetmiştim ona uygun Önerilerde bulunmak adına size. Tarih olur, bilim olur, felsefe olur gibi gibi.

12 mart 21:28

6. (yazar: Beyaztavsan) ahahsj ben kategoriyi çok yanlış anlamışım, edebiyatla ilgili yazım türleri olur ya hani öyle sandım. Kusura bakmayın açıklama yaptırdım size de. Teşekkür ederim fikirleriniz için. 

12 mart 21:32

7. Rica ederim ne kusuru. Bir naçizane Önerim de alain de botton’un kitapları olacak size, okuması keyifli inanılmaz bakış açıları sunan, çok farklı alanlarda çok başarılı insanlarla sizi tanıştıran kitaplar yazıyor.

12 mart 22:15