4 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

kuru şampuan kullanan süslüler saç dibinizi nasıl arındırıyorsunuz?

arada ben de kullanıyorum ama daha sonra saçımı bayağı yıkasam da elim saçıma gün içinde gidiyor istem dışı, bi bakıyorum saç diplerim kepeklenmiş gibi oluyor. kabuk kalkması değil de spreydeki pudralar birikmiş gibi :) arındırmak için ne yapıyorsunuz? ben bir ara urban care ın çay ağacı yağlı şampuanını kullanıyordum, nadiren prozinc in salicade şampuanını kullanıyorum ardıç katranlı.

1. kuru şampuan kullandığınızda aynı günün akşamında saçınızı yıkıyor musunuz? çünkü ertesi güne kalırsa ne kadar yıkanırsa yıkansın saçtan kolay kolay arınmıyor o pudralı görüntü. ben öyle durumlarda arındırıcı şampuanla yıkıyorum saç diplerime iyice masaj yaparak. birkaç dakika duşun altında bekliyorum o şekilde sonra yine masaj yaparak duruluyorum. isterseniz durulama işlemin sonunda sirkeli su ya da maden suyu da kullanabilirsiniz o da saç diplerini arındırıp rahatlatıyor.

12 haziran 18:44

2. Duygu özaslan da aynı sorundan bahsediyor sık sık, çözüm olarak bahsettiği bazı ürünler de vardı ama ilgimi çekmediği için aklımda kalmamış süslü. Bi bak istersen saçla ilgili videolarına.

12 haziran 19:08

3. Teşekkürler süslüler bakacağım :)

13 haziran 00:12


4. (yazar: nilll) peki hangi arındırıcı şampuanı kullanıyorusunuz?

Benim gün farketmiyor kullandığım gün akşamı yıkasam da oluyor o kepek gibi görüntü, bu yüzden acil durumlarda sadee kuru şampuan kullanıp devam eden günlerde head and sholders gibi şampuanlar kullanıyorum. urban care ın şampuanlarına devam edip haftada 1 filan da (link: https://www.eczane.com.tr/prozinc-salicade-sampuan-300-ml?gclid=EAIaIQobChMI4Y_fh4_Q2wIVDflRCh2gWQ2DEAQYAiABEgIikvD_BwE bu şampuanı) kullanıyorum. kepektek kurtarabiliyorum ama oluşmasını istemiyorum, arındırıcı olarak neler kullanılıyor bunları merak ediyorum :)

13 haziran 10:30