3 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

kyk yurdu ve giris cikis olaylari?

merhabalar, kyk yurdu kazandim. 06.00/23.00 saatleri malumunuz. gec kalma ya da tek gecelik gitmeme durumunda uygulanan bir yaptirim soz konusu mu? belli bir izin gunu sayisi vb var mi? aileye gec gidilme durumunda haber verilir mi? yardimci olursaniz sevinirim.

1. Kurallar aynı ama yaptırımlar idarenin tutumuna göre değişiyor süslüm. Bizde geç kalanın ismini alıyorlar ama bir işe yaradığını görmedim. Gitmeyeceğim zaman internetten izin alıyorum. Bazen almayı unutuyorum onda da sıkıntı yaşamadım. Aileye haber verme durumu zaten yok. Ama aileniz arayıp bilgi isterse veriyorlar sanırım taahhütnamede öyle birşey olması lazımdı. İzin de bir eğitim yılı için 70 gün resmi tatiller ve haftasonları hariç.

13 eylül 20:01

2. 11'den sonra bazen inisiyatifli olsa da genelde kimlik alıyorlar herhangi bir kimlik olur bu. Sonra bizde kahvaltı yemek hakkını kesiyorlardı ceza olarak ancak aileye haber gitmiyor.

75 gündü galiba izin hakkın var buna sömestr, haftasonları Vs dahil değil yani çok çok yeter.

Bunlar dışında uzun süre izinsiz olmayın yurtta çünkü sıkıntı olabilir. İnternet üzerinden izin alabilirsiniz bu ise büyük kolaylık. Eskiden yoktu.

13 eylül 20:44

3. aileye haber verme durumu sadece yurttan temelli ayrılınca oluyordu, şimdi nasıl bilemem.

14 eylül 03:20