sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  52 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  linç yemem umarım ama bir konu hakkında fikir danışmak istiyorum?soru yorumda?

  1. şu soruyu sormadan bir yere yazın sonra kopyala yapıştır yapın ya, 5 dakikadır soru moru yok ortada. çöp oldu sözlük.

  18 ocak 17:17

  2. lise sondayım.6 yıl önce zorla kapatıldım ve açılmak isteyince tehdit edildim yani hala kapalıyım ama ailem gizli bir şekilde açık dolaşıyorum,sadece okulda açık olduğumu biliyorlar.

  son sene olduğu için kep töreni ve balo olacak.ailemden habersiz yıllık çekimleri için kendi paramla kıyafet vs aldım ve yıllığın parasını da yine ben verdim çünkü kapalı bir şey giymem gerekecekti ailem görmek isteyeceği için.harçlıklarımı ihityaç dışında harcamayıp biriktiriyorum ki mezuniyet elbisesi alabileyim ancak çok çok az birikiyor ki biriktirdiklerim de yıllığa gitmiş oldu.

  ailemin maddi durumu iyi ancak kıyafete para harcamayı saçma buldukları için tahminimce balo elbisesi için en fazla 500 falan verirler ki benim onların isteyeceği tarza göstermelik bir elbise,asıl elbise,ayakkabı vs almam lazım ki bunun saçı makyajı da var.yani o para asla ama asla yetmez. ki bir de kep töreni için kıyafet gerekecek.

  abiyelerin fiyatı malum hani güzel bir şey almak istersem(kiloluyum biraz,yakışacak modeli bulmakta zaten zorlanacağım yani seçeneklerim de dar) en az bin tl elbiseye gider.

  abim şehir dışında okuyor,kredi+bir projeden burs alıyor ve babam zaten para gönderiyor ona.acaba ona olayı anlatsam,arada sırada babama ''x (kitap,kıyafet vs) için para lazım''dese ve ondan birikecek parayı bana verse diye düşündüm.

  diğer aklıma gelen şey ise annemin cüzdanından gizlice 50 tl 20 tl falan almak oldu.cidden asla böyle bir şey yapmadım şimdiye kadar ama ailemin parası olduğu halde parasızlık çekip de baloma gidecek parayı bulamamak beni rahatsız ediyor.annem babam ne zaman bana para verse .(20 tl bile olsa)laf eden biri,bana 5tl verse 5 yıl lafını yapar.bu yüzden ondan para almak kötü bir şeymiş gibi gelmiyor.kendi kendimi inandırmaya çalışıyor da olabilirim.ne yapmalıyım sizce?bir önerim ''öğreci olan birini zora sokuyorsun''dierek linç edilebilir diğer ise hırzıslık tabii linç edilmesi normal.diyeceksiniz ki ucuz elbise al git ama cidden hem ucuz hem güzel ve vücuduma yakışacak bir şey olsa zaten onu alırım ama imkanı yok bence.

  18 ocak 17:25

  3. Arkadaslarinizdan odunc isteseniz. Size uygun elbisesi olan biri vardir bence

  18 ocak 17:29


  4. 1.anonim bilgisayarda sorun çıktığı için tekrar yazmak zorunda kaldım,yoksa önceden yazmıştım.kusura bakmayın.

  18 ocak 17:30

  5. Ailenize ne desem bilemedim. Yazık cidden yazık nasıl bir şey bu ya. Zorla küçücük çocuğu kapatmak filan. Süslü elbise konusunda fikrim yok maalesef ama şu an bunu değil üniversite sınavını düşün.kazan ve uzak bir yere git oku. Kendi paranı kazan ve istediğin gibi yaşa

  18 ocak 17:30

  6. sizin için üzüldüm süslü. aile baskısıyla o şekilde yaşamak zor olsa gerek. abinizi zora sokmayı doğru bulmuyorum. diyeceğimin doğruluğu tartışılır ama size bu şekilde baskı yapıyorsa aileniz her şeyi hakediyor bence, annenizin cüzdanından alın gitsin. nasıl olsa onları zorlamayacak bir durum bu.

  18 ocak 17:31

  7. 4.anonim tabii ki sınavı düşünüyorum ve çalışıyorum.şehir dışını yazacağım kesin zaten ailem de böyle yapacağımı biliyorlar sadece bir ihtimal yazmaz diye umuyorlar.

  ama sonuçta ben baloya gitmek istiyorum,kep törenine katılmak istiyorum o yüzden şuan bir şeyler düşünmeliyim ki gidebileyim.

  18 ocak 17:32

  8. 3.anonim arkadaşlarım incecik maalesef ben değilim.en azında kep töreninde ödünç alabileceğim elbisesi olan kesin çıkardı ama dediğim gibi onlar xs s giyiyorsa ben m L giyiyorum.ayakkabı da aynı şekilde ya 41 giyen arkadaşım var ya 37 arası yok resmen.

  18 ocak 17:34

  9. Allah kolaylık versin diyorum öncellikle canım. Ben de muhafazakar bir aileye sahibim ama bizim evde asla baskılama yok çok şükür giyimime hiç karışmazlar, sizi görünce yine sukrettim. Canım senin yerinde olsam evet gitmeyi çok istesem de gitmemeyi tercih ederdim, hem ekonomik olarak hemde fark edilebilirsiniz. Kesinlikle ama kesinlikle şehir dışında bir yeri yazın. Ve ise de şehir dışında girin.

  İslam bu şekilde baskılama yoluyla ogretilemeyecegini anlasalar keşke bazı anne babalar. Tam tersi etki yapıyor işte. Allah tekrar yardımcınız olsun diyorum.

  18 ocak 17:38

  10. 5.anonim mezuniyete gitmemeyi düşünmüyorum bile.bence önemli bir şey ve ben ailem yüzünden kaçırmak istemiyorum.gitmezsem kesin pişman olurum,biliyorum.

  18 ocak 17:45