sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  1449 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  müge anlı’yı izleyenler, palu ailesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

  müge anlı’yı izlemem normalde ama bugün ekşi’de başlığını görünce merak ettim. yazılanları okuyup videoları izlediğimde kanım dondu. nasıl bir aile çocuk istismarının üstüne örtebilir? hem de mevzubahis olan torunlarının/çocuklarının istismarıysa? aklım hayalim almıyor. biz hep bu kadar kötü müydük de sosyal medya çağıyla beraber her şey ortaya dökülmeye başladı yoksa ülkece çıldırıyor muyuz? siz ne düşünüyorsunuz?

  1. Süslü bence damat tuncel zaten şizofren olma eğilimi olan (baba harun palu 1990dan beri şizofreni tedavisi görüyormuş) aileyi büyü ve üç harfliler diye avucuna almış ve manipüle etmiş, yazık. Zaten tuncel ve eşi eminenin çocuklarını sosyal hizmetler ellerinden almış iyi de yapmış. Ben sadece en küçük oğul fatihin biraz ayıkmasını beklerdim. Ailede kafası doğru çalışan tek kişi dede.

  4 ocak 00:40

  2. Ya benim anlam veremediğim nokta torunlarına tecavüz edilirken ses çıkarmayan anneanne ve yine aynı şekilde çocuklarına tecavüz edilirken ses çıkarmayan havva ve emine. Gerçekten bir insanın başka insanlar üzerinde bu denli kontrolü olabilir mi ya? Tamam tarihte çok örnekleri var da 4 yaşındaki çocuğa tecavüz edilirken ses çıkarmayan anneler falan, kanım dondu süslü. 

  4 ocak 00:44

  3. Tabi anonimciğim. Olay uzun o yüzden ekşiden aldığım açıklamayı kopyaladım.

  konuyu bilmeyenler ya da sonradan dahil olanlar için hakkında uzunca bir özet yapmak istediğim palu ailesini konuk alan ve bu aileyi konuşturmak için çabalayan türkiye'nin en gerçekçi programı.

  efendim şimdi palu ailesi baba harun, anne hava 5 çocuk fatih, isa, emine, meryem ve ayşe melek. 4 torun ikisi meryem ahmet çiftinin çocukları melike ve recep tayyip diger emine tuncer çiftinin çocukları yine bir kız bir erkek.

  ailenin karabasanı tuncer ustael ismindeki damadın aileye katılması ile başlıyor. ailenin baba harun'a ait 4 evi, anne hava'ya babası tarafından verilen üsküdar'daki bir ev olmak üzere 5 evi var. 

  tuncer sağa sola kendisini cinci hoca diye yutturmaya çalışan paragöz sapık tam bir şarlatan. bu adamın yalanlarına kanmayan ailede iki birey var biri meryem'in eşi ahmet diğeri harun. tuncer ilk önce etkisi altına aldığı isa'yı, bacanağı ahmet'i vurması için ikna ediyor. isa namus gerekçesiyle ahmet'i vurup öldürüyor. sonra babasına kız kardeşimi satıyordu o yüzden vurdum diyor. aile meryem'i de cin ile korkutarak ağır tahrik ifadesi verdiriyor. cinayeti, baba harun oğlu hapse girmesin diye üstleniyor. iki kisi saf dışı kalınca ortam tamamen tuncer'e kalıyor.

  meryem ve iki çocuğu tuncer'in kapıcı dairesinde ki evinde kalmaya başlıyor. bu sırada çok büyük bir şiddet uygulayan, bu şiddetin kaynağını cinlere bağlayan yine ailede istediği zaman istediğini aç bırakarak ailede müthiş bir hakimiyet sağlıyor tuncer.

  bu adam aynı zamanda sadistik cinsel fantezileri olan işkence yaparak tecavüz etmekten hoşlanan bir adam. sürekli işkence ettiği ve cinlerle korkuttuğu karısının önünde baldızına, kendi öz çocuklarına ne yeğenlerine tecavüz ediyor. erkek çocuk ve erkek yeğenine fiili livatada bulunuyor. bunları yaparken kaba etlerine iğne batırıp makatlarına iğne sokuyor. bu çocukları ayrı odalarda anneleri meryem'i ayrı odada kilit altında tutuyor. bu sırada recep tayyip evden iki defa kaçıyor ancak her ne hikmetse polis tarafından bu sapik adama geri iade ediliyor.

  mayıs 2008'de recep tayyip bu sefer başararak evden 3. defa kaçıyor kaçarken kendi kız kardeşini de kurtarmak istiyor, ancak beceremiyor. bir yerlerde bayılıyor. karakola teslim ediliyor karakol nezaretinde gönderildiği muayenede vücudunun çeşitli yerlerine özellikle kaba etlerine ve makatına iğneler batırıldığı, tecavüze uğradığı, büyük işkenceler gördüğü ve aç olduğu doktor raporu ile belirleniyor. çocuk bunları yapanın eniştesi tuncer ve dayısı isa olduğunu söylüyor ancak her ne hikmetse bu olayın üzerine gidilmiyor recep tayyip yurda yerleştirilirken tuncer ve isa bu işten cezasız yırtıyor. 

  temmuz 2008'de bu sefer tuncer'in in oğlu enes, eyüp sultan'da kayıplara karışıyor. yarım saat sonra bir karakolda olduğu haberi geliyor. karakola gidildiğinde aile durum örtbas etmek için maskeli kişiler çocuğu kaçırdı diyor. bunun üzerine çocuk muayeneye gidiyor. muayene de çocuğun aynı kuzeni gibi babası tarafından işkence ve cinsel istismara tâbi tutulduğu ortaya çıkıyor. ancak bu olayın üzerine de gidilmiyor. diğer dosya ile bu dosya arasında bir bağ kurulamıyor. bu çocuk sapık tuncer'e iade ediliyor. ( en nihayetinde 1.5 yıl önce bir psikolog bu çocuk ve kız kardeşinin korumaya alınmasını sağlıyor ancak artık çok geç kalınmış çocukların yüzde seksen oranda akıl sağlığı bozuk).

  tuncer tecavüz ve işkencelerine devam ederken bu arada aileyi tamamen etkisi altına alıp muridi yapıyor. önce ölen damadın ailesi sana dava açar tüm evlerini elinden alır diye hava'yı kandırıyor evleri üstüne alıyor. sonra evleri satıyor. bu sırada hava'yı uyaran hava'nın kardeşi emine tanhal ve diğer kardeşi yusuf şipşak'ı eve büyü yaptılar diye suçlayıp aileye düşman ediyor. hazırladığı bir adamı eve gönderiyor. yaşlıca bir adam olan bu adam sanki oradan geçen mübarek bir zatmış gibi eve uğruyor. bu evin her tarafında büyü var benim burayi okumam lazım diyor. aile iyice korkuyor.

  bir yandan da sürekli emine tahnal kardeşi yusuf şipşak ve öldürülen ahmet'in kardeşi halit'in peşlerinde olduğu mahalleye para dağıttığı onları öldürmek istediği gibi hikayeler anlatarak aileyi yıllarca sürecek bir paranoyanın içine itiyor. bu arada ailenin şeyhi ve kurtarıcısı olarak öne çıkıyor önce evin duvarına arapça yazılar yazarak ve tüm muskaları bularak büyüyü bozuyor arkasından zaten sattığı evden çıkmak için kocası öldürülen meryem'e çektirdiği kredi ile aldığı arabayı aileyi doldurarak sizi kaçırıyorum diyerek evden ayrılıyor ve aile bir arabada yaşamaya başlıyor. arabadayken, daha önce tecavüz ettiği ama kendi yemeğine ilaç katarak erkek olarak kendisine tecavüz ettiğini iddia ettiği meryem'e kafayı takıyor. paranoyanın zirvesinde olan aileyi, gördüğü her arabada organ mafyası olan damadının akrabaları bizi takip ediyor diye korkutup meryem'i onlara haber uçurmak ile suçluyor. ağaca bağlıyor, darp ediyor, aç bırakıyor ve bunların sonucunda meryem ölüyor. meryem'in kardeşi isa ile birlikte meryem'i bölgede bir yere gömüyorlar.

  meryem öldükten sonra 4 kisilik çekirdek aile olan ahmet meryem recep tayyip ve melike'den yanlarında sadece melike kalıyor. bu işkenceler melike ile birlikte devam ediyor. melike'ye de henüz 6 yaşındayken tecavüz ediyor. kızın hamile kalmasından korkup karnına her gün taş bağlıyor muhtemelen karnı iltihap kapıp şiştiği için bu sefer içindeki sübyan cinleri öldürmek için kıza ispirto ve sirke içiriyor ve kızı da öldürüyor. kızı da bilinmeyen bir noktaya ailenin 4 ferdi gömüyor. ölümün sebebi olarak kıza musallat olan cinleri görüyorlar.

  bu iki kişi öldükten sonra bu sefer hapishanedeki baba harun'un kız kardeşi gülbahar'ın evine göz dikiyorlar. tuncer'in önderliğinde gülbahar'ın evine gidip yeğeni isa yengesi hava ve en küçük kız ayşe melek gülbahar'a biber gazı sıkarak zorla boş senet imzalatıyorlar. ailenin ve başta tuncer'in ceza aldığı tek olay sadece bu. 3 cinayet 4 tane çocuğa tecavüz hala cezasız kalıyor.

  baba harun, hapishaneden çıkıp olanları duyunca oğlu fatih kızı ayşe melek ve karısı havayı alıp cumhuriyet savcılığı'na suç duyurusunda bulunuyor. tahkikat devam ederken tuncer aileyi yine bir şekilde avucunun içine alıyor. aile ifade değiştirirken tuncer'in karşısında kalan tek kişi harun şizofreni teşhisi ile fatih'in vasiliğin de kalıyor ve onun da artık iddiaları geçersiz kalıyor.

  umarım ki müge anlı kararlı duruşuyla tunceri ve tunceri ilahları olarak görüp tüm suçlarına ortak olan bu aile bireylerini kodese tıktırmayı becerecek.

  4 ocak 00:46


  4. İnanamıyorum ben ne okudum az önce? Nasıl insanlar bunlar hepsi mi gerizekalı? O masum çocukları dinlemeyen polise savcıya lanet olsun. 

  4 ocak 00:59

  5. Ölen, kaybolan çocuklara çok üzülüyorum. Geçen gün tesadüfen denk geldim. Çocuğa ispirto icirmisler, şoka girdim duyunca

  4 ocak 01:06

  6. Hepsi birbirinden manyak kendimden geçtim izlerken. Nasıl bir piskopatlik nasıl insanlık aklım almıyor. O dört duvarların içinde bu insanlar neler yaşamış o küçücük masumlara neler yaşatmışlar akil alacak gibi değil. Nasıl kendilerini bu denli kaybetmişler. Istismatlari bilinirken neden içeri kapatmamışlar bunları anlamadım.

  Muskayla büyüyle cinle bozmuşlar kendilerini izlerken şoklara giriyorum o ifadeleri hareketleri of of

  4 ocak 01:06

  7. Süslüler ekşi yazarlarından biri bir tespitte bulunmuştu. Öğle saatlerinde okuduğum için yazar adını hatırlamıyorum ama tespiti havva’nın da tuncer’e aşık olduğu yönündeydi ki çok mantıklı. Bir insan şizofren de olsa bir tepki verir diye düşünüyorum ama bu kadın oraya resmen damadı aklamak için çıkmış. Hatta aileyi tanıyanlardan biri ailenin damadı “şıh” olarak gördüğünü, damat tuncer ne isterse ses çıkarmadan yaptıklarını söyledi. O yüzden şizofreniden ziyade havva’nın tuncer’i şıh olarak gördüğünü ve ona kendini bağlı hissettiğini düşünüyorum. Müge anlı bütün çocukların raporlarını okudu. Hepsinin nasıl cinsel istismara maruz kaldığını, makat bölgelerine sokulan iğnelerin nasıl iltihaplar yaptığını ve bu yüzden ameliyat olmak zorunda kaldıklarını, çocukların aç bırakıldığını bs. Anlattı. Bir anne ve anneanne olarak kadında tık olmadı ya. Raporlar okunduktan sonra herkesin elleri ayakları titrerken havva’nın Gözlerinin dolmasını geçtim yüzünde tek bir mimik bile oluşmadı ya. 

  4 ocak 01:10

  8. Müge anlı raporları okurken sinirden çatlayacaktı resmen. Allah sabır versin kadına. Bu kadar da kör cahil olunmaz, bu nasıl aile.

  4 ocak 01:13

  9. Süslüler çok uzun bir hikaye onedionun bu konuda bir paylaşımı var onu aratabilirsiniz. Soru sahibi bugünkü yayını daha yeni izliyorum aynen emine kendi çocuğu tecavüze uğrarken hala kocasını nasıl savunuyor anlayabilmiş değilim gerçekten hasta bu aile.

  4 ocak 01:18

  10. (yazar: kermit)

  En sonunda kendini legoya vurmuştu müge anlı. Gece ikiye kadar 70bin parçalık lego yaptığını söyledi sinirinden. Ben de emine ve havva her “alakası yok” dediklerinde kafalarını duvarlara sürterek kıvılcım çıkartmak istiyorum. Kadının etrafını pedofililer ve psikopatlar sarmış resmen. Çıldırmamak elde değil. En kötüsü de bu adamlar ellerini kollarını sallayarak dışarda geziyor. Bu kadar insan çıkıp konuştu, yapılanlar ortaya çıktı falan ama hala serbestler. İnanılır gibi değil.

  4 ocak 01:18