7 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

makyajim hemen dagiliyorrrrrr?

sabah 8de yapiyorum 3 4 gibi makyaj kendinden geciyor mesela bugun kullandiklarim rimmel london kapaticiyi goz bazi kullandim istine trimony den acik pembe onun uzerine koyu kahveyi sadece goz kapagima oturttum. rimel ve bronzer. uzerine de avon sabitleyiciyi sıktım. ama goz makyajim kendinden gecti ve hep akti panda gibi oldum :( nerde yanlis yapıyorum....

1. Kapatici da o isi görür diye düşünüyordum hep :(

19 şubat 23:15

2. Hangi rimeli kullandığınızı yazmamışsınız ama şöyle diyeyim süslüm, alt kirpiklerinize rimel sürmeyin o rimel bir şekilde akıyor ve panda yapıyor. Boş geldiyse gözünüze ince bir fırça ile önce biraz kalem üzerinden de aynı tonda bir far geçin. Üst göz kapağınızın kirpik diplerine de biraz kalem geçip dağıtırsanız gün sonunda gözleriniz hala biraz da olsa buğulu ve makyajlı durur. Maskarayı kullanırken önce kirpiklerinizi tarayın boydan boya sonra da dışa doğru dipler yoğun olmak üzere uygulayın. Yine etkisini arttıracaktır makyajınızın. Ayrıca avon yerine başka bir sabitleme spreyi deneyin, ucuz bir alternatif w7 markasının var oldukça uygun fiyatlı 10 tl falandır, sabitlemesi harika. Ve bronzer bende de uçup giden bir ürün bunu da şöyle çözdüm, aşamalı uygulamak. Önce fırçamla çok hafiften belirginleştiriyorum o bölgeyi sonrasında fırçadaki ürün miktarını arttırıp uyguluyorum. Yine de bronzer ve fırçanızı yanınızda taşımanızı öneririm.

19 şubat 23:15

3. Sephora cinescope kullanıyorum ama o cok akiyor zaten onu alt kirpiklere kullanmiyorum alta maybelline kullaniyorum.

:(

19 şubat 23:17


4. benim göz kapağım çok yağlıdır. iki saat içinde farlar çizgilenme yapıyordu. wet n wild far bazıyla bunu çözdüm. bütün gün bozulmadan kalıyor. sizin de göz kapağınız yağlıysa şans verin derim hem uygun fiyatlı. fakat far sürümünü biraz zorlaştırıyor. onun dışında bende yüzüme çare bulamadım. fondötenim gün içinde bulaşma, kusma yapıyor. yüz bazı aldım hiç bir etkisini göremedim.

20 şubat 00:00

5. Ilk firsatta bakacagim cok tesekkur ederim ❤ (yazar: Morkafa)

20 şubat 00:39

6. ondan değil göz kapağını kurutmasından kaynaklı. farlar özellikle crease bölgesinde rahat dağılmıyor. ama benim göz kapağım aşırı yağlı olduğu için fiyat performans adına katlanıyorum.

20 şubat 01:02

7. sabah 8'de yaptığınız makyaj 3-4 gibi dağılıyorsa bence dayanma süresi gayet iyi. farkında olmadan ovalıyor olabilirsiniz belki.

far bazı kullanın ve sabitleyici spreyinizi değiştirin +1

20 şubat 03:22