10 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

merhaba ben yemek yapmayi bilmiyorum dogramayi kesmeyi de bilmiyorum?

halk egitimlerde bununla ilgili kurs var mi asci ciragi kursuna gitsem bana ogretirler mi yani bu kurs ne diye geciyor

1. Ben de yemek yapmayı öğrenmek istiyorum tariflere göre yapınca güzel olmuyor pek :( takipteyim.

20 mayıs 20:59

2. Ben kültür merkezi gibi bir yere gitmiştim. Tek kurs aşçılıktı, ama sınavlardan dolayı kurusun da sabah olmasından dolayı gidemedim. Deneyimleyemedim haliyle ama yaşadığınız yerde vardır illaki böyle yerler bakın. Bazen halk eğitim merkezinde de kurslar oluyor.

20 mayıs 21:05

3. ismek'te oluyor ama hepsinde değil, ismek'in sitesine girip bölümü seçin size yakın olana gidersiniz. şu an tatil olmak üzere belki olmuştur bile ama eylül-ekim gibi başlıyor kayıtlar ve kurslar. takip etmeniz gerek 

20 mayıs 21:06


4. Youtubedan öğrenirsiniz yemek yapmakta bişi yok ki :d doğramanin nesini ogreneceksiniz zaten 0 7 yaş motor becerisi gerektirir sadece shdufk

20 mayıs 21:17

5. Merhaba. Halk eğitim gibi yerlerde öğretilenler genel hatlarıyla gösteriliyor. Bu bana yeter derseniz bir bakın derim. Ama aşçılık okullarında, daha geniş kapsamlı öğrenirsiniz. Fazlasıyla uygulama ve yeteri kadar teknik bilgiler öğretiliyor. MSA aşçılık okulunu önerebilirim size. Bir araştırın isterseniz. 

20 mayıs 21:18

6. Youtube’dan acip izleyin yada yemek yapmayi bilen biriyle beraber yemek yapin bir kac kez. Ogrendikten sonra eger cok ilginizi cekerse ascilik kursuna da gidersiniz. Mesela sebzeleri bicakla soyamiyorsaniz soymak icin aletler var onlardan alip deneyebilirsiniz. Onun disinda zaten kesme dogramayi filmlerdeki gibi sak sak sak sogan kesme seklinde yapmiyor kimse pek :)) kesebildiginiz kadar kesin yani bunun bir kurali yok. 

20 mayıs 21:29

7. Kesme doğrama yemek yapma zor işler değil ya, youtubedan açın kavrarsınız bence halk eğitime gitmenize gerek yok.

20 mayıs 21:45


8. yemek yapmak tarife ve biraz tecrübe edinmeye bakar da kesme, doğrama 10 yaşındaki yeğenimin bile yaptığı bir şey.

20 mayıs 22:18

9. Insanlar internetten bakarak enstrüman çalmayı ogreniyorlar bence yemek yapmanın temel gereklerini internetten kolayca öğrenirsiniz.

21 mayıs 13:10

10. Temel mutfak olarak geçiyor

21 mayıs 14:35