sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
16 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

merhaba süslüler,meslek olarak kabin memuru nasıldır deneyimi olan veya çevresinden bilen var mı?

1. ben mühendisim biz küçük dağları yarattığımızı sandığımız bir zamanlar mezun olmaya az kalmıştı yurttan bir arkadaşım ben kabin memuru sınavına giricem dedi ben dedimki sen mühendisin hostes olup ne yapacaksın kız yok mok dedi baktım kararlı içimden biraz küçümsedim, dediğim gibi küçük dağları yaratıyordum. aradan 5 yıl geçti ben her sabah 6buçukta kalkıp 7 de servise biniyorum bir birinin aynısı olan günler geçiriyorum i.4k kazanıyorum 2k kiraya veriyorum. kabin memuru olan arkadaşımı instagramdan takip ediyorum bir afrikada bir pariste daha benim adını bilmediğim bir yerde süper ötesi fotolar atıyor geçen yazmış 25.ülke diye. maaşı da 10k nın üstündedir. bence hiç düşünme en kötü birkaç yıl çalışıp dünyayı gezersin, istersen 30dan sonra masabaşı bir işe geçersin

7 kasım 2018 20:56

2. 158 boyum olmasa elime alacagim 2 diplomaya ragmen sinavlarina girerdim suslu

7 kasım 2018 22:20

3. Benim eşim kabin memuru süslü. İyi yönleri de var kötü yönleri de. Bir gün gece çalışıyorsun bir gün gündüz. Uyku ve beslenme düzeni yok hiçbir şekilde. Basınçlı bir ortamda çalıştığın için kulak ve baş ağrıları yaşanabiliyor. Bazen beş gün evde yok, bazen de beş gün evde. Yolcu kaprisi aslında her yerde olan bir şey. O yüzden onu saymıyorum. Artıları bence ve eşime göre daha fazla. Türkiye koşullarında çok iyi bir para kazanıyorsun. Gittiğin gezdiğin yerler cabası. İndirimli seyahat şansı, özel sigortası var. İzin günlerini çoğu zaman ayarlayabiliyorsun. Monoton bir hayatın yok. İnsanlar işte/okulda iken sen boş gününde gezebiliyorsun. Mecidiyeköy'den Pendik'e gider gibi İstanbul'dan İtalya'ya gidebiliyorsun. Bence güzel bir meslek.

7 kasım 2018 22:54

4. Ben 9. Anonim. Süslüm ben mesela uykuya aşık bir insanım. Hani canımı istesinler ama uyanma vaktinden önce uyanmamı istemesinler. Bir de kronikleşmiş bağırsak sorunu yaşıyorum. Sürekli şişim. Eğer bunlar olmasaydı kesinlikle tercih ederdim. İnan çok çok zor bir meslek değil. Yeri geliyor kriz çözmen ya da 15 saat ayakta çalışman gerekiyor elbette ama dediğim gibi artıları çok fazla. Gönlünce olsun her şey. İçindeki sesi dinle. ❤️

7 kasım 2018 23:00

5. süslücüm bel ve sırt ağrıları da problem olabilir, çünkü sürekli olarak ağır servis arabalarını itip duruyorsunuz. aşırı yorucu bir iş, hayat tarzı düzensiz, geceniz gündüzünüzle karışık. macera isteyen 25 yaş altına tavsiye edebileceğim bir şey olur ancak, o da en fazla 2 sene süreyle ve kendinize, bedenen özellikle iyice sağlıklı ve sağlam olduğunuza güveniyorsanız.

8 kasım 2018 02:58

6. Açılın kabin memuruyum. Bence başvurabilirsin süslü ama sonrasında bırakabileceğini sanmıyorun artıları eksilerinin çok üzerinde. Ama her gün aynı işi yapmk bir süre sonra sana bir şey katmıyor. Kısır döngüye girmiş gibi hissediyorsun. Yine de çok güZel bir deneyim. 

8 kasım 2018 12:56

7. Eksileri çalışma saatleri çok değişken gece 3te kalkıp makyaj saç yapmanız gerekebiliyor. Uzun uçuşlar, mesailer. Yeri geliyor 16-17 saat sürüyor, üstelik uykusuz. Yüzlerce insanla uğraşıyorsunuz. Türklerle uğraşmak çok zor malesef. Aşırı alıngan bir milletiz. Eğer bayram tatili gibi şeylere önem veriyorsanız ailenizle olmak için, unutun. Bayram yılbaşı izni falan yok. Her gün farklı ekiplerle uçuyorsunuz. Eğer minnoş bir kalbiniz varsa ilk zamanlar üzülebilirsiniz. Ağır şeyler taşımak malesef. İçecekler ya da bazen yolcu valizleri. Bu işte çalışmayan arkadaşlarınızla görüşememe, plan yapamama. İnsanların ooh ne güzel yiyip içip geziyorsunuz demesi asjsl. Artıları; güZel maaş. Farklı ülkeleri görme olanağı. Uçuşta ne olursa olsun bitince bitmesi yani eve iş götürmemeniz. İşi öğrendikten sonra zaten hep aynı işi yaptığımız için zorlanmamak. Yurt dışından alışveriş yapma imkanı :) yeri geliyor 5 gün üst üste evde oluyorsunuz. Kısa tatillere çıkabşliyorsunuz bilet hakkınız da olunca. Aklıma gelenler bunlar süslü. 

8 kasım 2018 14:07

8. Süslüler ben gireli baya oldu süreçler değişmil olabilir. Güler yüzlü olun sorulara gülümseyerek rahat cevap verin. Ben öyle yaptım sadece. Şık ama sade giyinin. Kumaş pantolon gömlek ceket gibi. 

8 kasım 2018 14:26

9. Süslücüm şunu diyim thy de kırmızı ruj oje yasak. Hangi şirketin mülakatına giriyorsun bilmiyorum ama.

8 kasım 2018 14:39

10. süslüm en yakın arkadaşlarımdan biri sunexpresste hostes. maaşları thy gibi 10k civarları değil ama tr şartlarında tatmin edici. sürekli boşluğu oluyor mesela boeing uçarken şirket air bus eğitimlerine göndericez diyerek 20 gün boşluk vermişti. veya kışın durgun dönemler haftada 2-3 uçuşa gidip diğer günler boş olduğu oluyor. maaşı uçuş saatien göre belirleniyor, eğer o ay fazla uçuş varsa daha yüksek alıyor. ama şirketin eğitimlere yolladığı veya 15 günlük boşluğu olan dönemlerde bile minimum 5-6 bin tl alıyor. maaşı euro bazlı belirleniyor bu arada. başka soruların varsa cevaplayabilirim bildiğim kadarıyla.

8 kasım 2018 14:51