4 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

mezuniyet makyajında bb krem kullanmak?

merhabalar, haftaya çarşamba lise mezuniyetim var makyajımı kendim yapacağım. ten makyajı yapmamayı düşünüyordum aslında cildimde renk eşitsizliği leke vs yok ve fondöten kullanmayı gerçekten sevmiyorum. kullanacağım allık aydınlatıcı için falan altta bir ten ürünü daha iyi olur sanırım. elimde pure beauty bb krem var bunu kullansam içindeki spften dolayı fotoğraflarda sorun olur mu? 30 spf sanırım. ya da sadece kapatıcıyla göz altlarımı mı kapatsam? ne yapayım sizce teşekkür ederim şimdiden

1. cildin anlattığın kadarıyla gayet düzgün bana kalırsa fondöten ile cildini sıkma, sadece kapatıcı sürebilirsin, allık ile de renklendirme yaparsın, yeter.

13 haziran 14:49

2. Spf fotoğrafta sorun mu yapıyormuş ilk defa duydum 😁 cildinde bir sorun olmasa bile allık ve aydınlatıcının tutunması için bir yüzey oluşturmak mantıklı bence.

13 haziran 14:51

3. Boşver fondöteni. Bb krem cilt tonunla uyumluysa ince bir şekilde onu sür. Gerçekten ince. İçindeki spf fotoğraflarda kötü göstermiyor. Zaten spf'nin fotoğraflarda kötü gösterdiğini ilk kim uydurdu merak ediyorum. Bb kremin rengi cildinle uyumlu değilse hiç sürme. Nemlendirici üstüne ince bir pudra geçebilirsin. Sadece kapatıcıyla kızarıklık vs kapatabilirsin. Ya da hiçbirini yapmayıp sadece nemlendirici sürebilirsin. O da tek başına allığa vs zemin hazırlar. Fondötensiz bir sürü seçenek sundum süslü, seç beğen al. Mezuniyetin hayırlı olsun :)

13 haziran 14:58


4. eğer cildin iyi durumdaysa hiçbir şey sürme kapatıcı ile eşitlemen yeter. bi de pudra geçersin parlamamak için oh mis!

ama illa bb süreyim diyorsan önceden mutlaka flaşlı bir fotoğraf çek bembeyaz çıkma ihtimaline karşı.

:)

13 haziran 15:42