sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
15 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

mezuniyete gitmemek filan durumları ?

diyelim ki okul ortamınızdan ölümüne nefret ediyorsunuz.  o ortamda o insanlarla bulunmak sizde anksiyete yaratıyor.buradaki durumlar yuzunden ağır depresyon geçirmişliğiniz var. basit bir sevmeme durumu değil yani. dolayısıyla mezuniyet kep törenine de baloya da gitmemeyi düşünüyorsunuz. gitmeye değer mi sizce ? not : lisede de baloya gitmemiştim, kep törenine gitmiştim sadece.pişmanlık hissetmedim. ama bu kez kep törenine de gitmek istemiyorum. 

1. Baloya gitmemiştim. Kep törenine gitmeni tavsiye ederim. Hem hatırası için hem de o gün herkes bir mutlu olduğu için pek konuşmadığın kişiler bile sevecen geliyor insana. Belki rahatsızlığın azalır.

12 ocak 2018 23:09

2. Gitmeyin. Kendinize o atağı yaşatmaya değmez. Muhtemelen gitmediginize pişman filan da olmayacaksınız. Öyle büyük anlamlar yüklemiyorsunuz belli ki bu tören mevzularına. Bana kalırsa güzel anıları yaratan size iyi gelen insanlarla o anları paylaşmak. Gitmeyin net.

12 ocak 2018 23:09

3. Ayy bide evet. Üstteki girdide o sevmedigin muhatapligin olmayan insanlarin sevecen davranma olayi var ki nasil bir samimiyetsizliktir. Sırf bu bile rahatsız ediyor bak beni.

12 ocak 2018 23:10

4. lise mezuniyeti ile üniversite mezuniyeti apayrı şeyler. bence kep atmaya gidin. hem sizin için hem de aileniz için özel bir anı. eğitim hayatınız bitiyor, başka bir sayfa açılacak önünüzde falan filan.

durum anlattığınız gibi iç karartıcıysa baloya gitmezsiniz. sevdiğiniz başka arkadaşlarınızla kendi aranızda bir mezuniyet kutlaması gibi bir şey yaparsınız olmadı.

12 ocak 2018 23:11

5. Lise ve lisans dönemlerimde aynı sınıfı paylaştığım insanlardan öylesine nefret ediyorum ki, derece ile mezun olmama ve diplomamı dekanın elinden alacak olmama rağmen kep törenine de, diploma törenine de, mezuniyet balosuna da gitmedim. "Keşke gitseymişim, anı olurdu." diyeceğim bir durum da olmadı, gitsem muhtemelen sinirden kendimi yiyip yapmacık tiplerin fotoğraf albümlerinde yer alacaktım, yine olsa yine gitmem.

12 ocak 2018 23:14

6. Sen ve ruh durumun kimseden ve hicbir seyden önemli değil belli ki zorlanacaksın o insanlar icin,hayat cok kısa ,kendini sıkma.balo vs.seni zorluyorsa gitme.ama kep töreni aile açısından güzel bir anıdır.elinde diploman kepve cübbenle görürse ailen eminim gülümsemeleri seni dahi mutlu edecektir.hem öyle kimseyle muhattap olmak zorunda değilsin.

Empati kuruyorum ve gercek bir anıyı anlatıyorum:4 kişilik arkadas grubumla saç saça basbasa girecek kadar aşağılık kavga ettik.tüm ortamım sıfırlandı arkadas grubum değişti.ha beni balonun en güzel kızı yapmaktan edebilirler mi asla ,çünkü sikimde değiller.kavalyemi alıp tuvaletimle aynı renk papyonu taktırıp gidecem valla ikisine de öyle beni allah yarattığı kimse aktivitelerimden edemez.kız allah can sağlığı versin gidesim var sosyal cevre umrumda olmaz.

Ama yine de sen bilirsin süslütoş karar senin

12 ocak 2018 23:22

7. Mgvn, aileni neden çağırmıyorsun ? Tek çekilir yanı onlar zaten onlar görsün dıye :(

12 ocak 2018 23:23

8. Gitmedim lise ve lisans mezuniyetlerime. Lise icin baska bi sebep vardi da lisans icin senin duygularini paylasiyordum. Pisman degilim hayatimdan hicbirsey eksilmedi

12 ocak 2018 23:33

9. Arkadaşlarımla mezun olsaydım kep törenine katılırdım ama olamadım ve katılmamak umrumda olmadı. Aileme sizin için önemliyse katılıcam ama istemiyorum dedim onlar da "sen bilirsin" dediler o yuzden hic sorun yaşamadım.

Eksik falan hissetmiyorum ama anı olsun diyorsaniz bi fotoğraf çektirin:) benim o da yok çünkü bitse de gitsek dışında bi duygum yoktu pek ve yine bi pişmanlık duymadım henüz ama sonrayı bilemem tabii

12 ocak 2018 23:58

10. baloya kıyafet almama rağmen gitmemeye karar verdim çünkü arkadaşlarım olsa da hatta gitmedim diye trip bile atsalar ben o arkadaşlarımdan çok haz almıyordum gitmedim ve hiç de üzülmedim iyi ki gitmedim. ama kep atmaya gittim çünkü lisede de gitmemiştim ve kep atmam ailemi de beni de gururlandıracaktı. sonuç olarak içinizden keşke gitseydim geçmeyecekse çok da önemli şeyler değil. tabi kep atarken çekilen fotoğraflara hala bakıp bakıp duygulanıyorum orası ayrı.

13 ocak 2018 00:08