6 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

minik böcekler ?

süslüler evi sık sık temizlerim. geçen gün tavanda gezinen minik böcekler gördüm. temizledim ilaç sıktım o odaya. iki gün geçti. bugün başka iki odada kaloriferin hemen altında ölü böcekler gördüm. tavanda gördüğümün aynılarıydı. ama böyle sıra sıra dizilmişler çok. hepsi ölüydü. görünüş olarak küçük sineklere benziyorlar ama sinek değil. bunlarla karşılaşan oldu mu hiç evinde acaba? neden kaloriferin altında ölmüştü hepsi acaba ne böceğiydi. inanılmaz huylanırım inanın. evi neyle sileyim ne koyayım ki bir daha gelmesinler...

1. hiç risk etmeyin profesyonel yardım alın evinizi ilaçlatın. evin her yerini sararsa kurtulmak daha zor olur. larva bırakıyorlar, yetişkinleri böcek ilacı ile öldürseniz de yavrular gene çıkıyor. bazen yuva kaynağını bulmadıkça çözüm olmuyor ilaçlamak. ne tavsiye versek boş kalabilir. illa kendim çözeyim derseniz de böcek ilacını kendiniz 15 gün arayla evin tüm odalarına aynı anda uygulayın ama böceğin cinsi dayanıklılığı kuluçka süresine göre değişir işte o yüzden profesyonel yardım diyorum ben.

13 mart 17:47

2. Abc camasir suyu ile silin.

13 mart 18:06

3. süslüler çok teşekkürler cevaplar için. ben bu eve taşınalı 1 ay oluyor. birkaç kutu hala duruyor içinde yerleştirmediğim eşyalarım var. kutular böceklenir mi?

13 mart 18:15


4. ev temiz de olsa yuva yapmışlarsa asla gitmezler, illa ki ilaç lazım. o nedenle ben size (link: https://www.google.com.tr/search?q=shock+böcek+ilacı&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjr0rae5-nZAhUFDewKHeoIC2kQ_AUICigB&biw=1366&bih=662#imgrc=X4vDkhe21ZRfOM: şu) ilacı önericem. çok çok etkili. beş senedir aynı evde oturuyorum, her hafta bu ilacı uygularım. bir tane bile yok. evi temizledikten sonra tüm köşelere kuytulara sıkın. ev çok böcekliyse yoğunluğunu artırın.(gizlinot: suyla karıştırarak siz hazırlıyorsunuz ilacı)

13 mart 20:23

5. (yazar: pinkdore) çok teşekkürler süslücüm. bir sprey şişesine su ve ilaçtan biraz ekleyip çalkalayıp kıyıya köşeye sıkıyorum anladıgım kadarıyla. sipariş vericem

13 mart 20:47

6. camsil şişelerinde yapabilirsiniz.(gizlinot: üzerine kocaman bir kağıtla zehir yazmayı unutmayın, nolur nolmaz) üzerinde oranları yazıyor ama biraz daha yoğun yapın ilk sefer için. ben dışkapının önüne, peteklerin altına, dolapların arkasına, kapıların köşesine ve arkasına, kanepelerin altına, yatağımın altına aklıma gelen her yere sıkıyorum:) kirli eve sıkmayın. evi temizlerken kanepeye çekip sildikten sonra sıkın. kurusun yerine yerleştirin. her temizlikten sonra uygulayın. ama tüm bunları yaparken maske takmayı ve tüm pencereleri açmayı unutmayın. çünkü çok etkili bir ilaç, zehirlenebilirsiniz.

ben aklınzın alamayacağı kadar korkuyorum böceklerden. bu ilaçla gönül rahatlığı ile yaşıyorum. umarım siz de rahatlarsınız. rica ederim süslücüm :)

13 mart 21:04