5 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

modafinil reçetesiz satılıyor mu?

lise dönemimde çocuk-ergen psikiyatri bölümünde uyku sorunlarım nedeniyle modafinil verilmişti. yani yan etki yapıp yapmayacağını biliyorum. tabii şimdi aynı doktora gidip rica edemem çünkü kazık kadar oldum :) sabahları uykum asla açılmıyor, sınavlarda uyku basıyor başarısız oluyorum. kpss'de uyuyakaldım düşünün :d kendim reçetesiz alıp kullanabilir miyim?

1. geçen sene reçeteye bağladılar.

11 ocak 20:46

2. Peki hâlâ nörolog veya psikiyatrist tarafından mı yazılması gerekiyor? Sırf bu ilaç için bu ikisinden birine gitsem beni kovarlar mı? :) sonuçta kafama göre kullanmış olacağım.

11 ocak 20:49

3. bana psikiyatrist yazıyor, bildiğim kadarıyla nöroloji de yazabiliyor. antidepresanın yan etkilerini dengelemede emsalsiz bir başarı göstermişti bende, o ara yazdırmıştım hala bittikçe yazdırıyorum. uyku probleminiz varsa ve güncel gelişmeleri takip eden bir doktor bulursanız yazar bana kalırsa. sonuçta kpss'de uyuyakalmışsınız, adeta narkolepsik bir durum.

11 ocak 20:53

4. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim, ben bir şansımı deneyeyin öyleyse :)

11 ocak 21:47


5. Ben sınav dönemlerinde sabahlamaya çalıştığımda çok uykum geldiği için, bir arkadaşımdan duyduğum bir ilacı devlet hastanesinin psikiyatri bölümünde yazdırmıştım. Arkadaşım da ders çalışırken kullanıyordu. Doktora da gerekçe olarak aynen bunu söyledim, sadece ilacı nereden öğrendiğimi sordu. Benimki keyfi kullanıma giriyor bir de bence, sizin uyku probleminiz de varmış, direkt o gerekçeyle giderseniz zaten kendiliğinden ilaç yazacaktır diye düşünüyorum.

12 ocak 07:15