sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  10 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  mr sonucum konusunda sorum var?

  süslüler merhaba. 18 yaşındayım.geçen haftalarda çektirdiğim mr sonucumu dün öğrendim. daha yaşım bel fıtığı için erken olmasına rağmen bel fıtığı çıktı. ancak mr kağıdının en altında "kesit dahilinde sol presakral komplike kistik bir yapı dikkat çekmektedir. jinekolojik usg önerilir." yazıyor. internetten araştırma yapmaya çalıştım ancak presakral kist hakkında bir şey bulamadım. son olarak da jinekolojik ultrasonda nasıl bakılır buna sizce? karın üzerinden mi yoksa vajina girişinden mi?

  1. Vajinadan olduğunu sanmıyorum. Karın üzerinden bakacaklardır süslü.

  20 ekim 2018 13:51

  2. Teşekkür ederim süslü açıkçası biraz korkuyorum o yüzden sorayım dedim.

  20 ekim 2018 13:57

  3. Süslücüm bende de fıtık var küçük yaşta olmama rağmen bir sorum olacak kilo açısından nasılsındır zayıf mısın kilolu mu tamamen kendi datam için soruyorum etkileyip etkilemediğini merak ediyorum 

  20 ekim 2018 13:58


  4. eğer bakireysen vajinadan bakmazlar merak etme kuzum.

  bel fıtığı da pek yaşla alakalı değil galiba, bende de 23 yaşında çıkmıştı, şu an 35 yaşımdayım 3-4 kere ancak ağrı çekmişimdir. Dİkkat et, belini kuvvetlendir bilinçli sporla. yatağın ortopedik değilse değiştir, giydiğin ayakkabıya, ders çalışırken vs oturduğun sandalyeye dikkat et belyastığı kullan

  şöyle bir şey buldum ayrıca

  "Retrorektal ya da presakral bölgede (makat ile kuyruk sokumu arasındaki bölge) kitleler nadiren görülüyor. Retrorektal tümörler genellikle belirti vermeyip sessizce ilerleyebiliyor.

  Tümoral kitlelerin büyük bir kısmı iyi huylu olmakla beraber, bazı durumlarda kötü huylu kitlelere de rastlanabiliyor. Bu durumda tümörün tamamen çıkarılmasını hedefleyen cerrahi operasyon yapılması gerekiyor."

  galiba kistin adı değil bulunduğu bölge kast ediliyor raporda.

  geciktirmeden baktır için rahatlasın :) geçmiş olsun!

  20 ekim 2018 14:03

  5. 3. Süslü. 171 boya 57 kiloyum. Normal sanırım.

  20 ekim 2018 14:10

  6. 4. Süslü evet bakireyim ama ilk okuduğumda internetten korktum. Daha yeni 18 oldum ve kadın doğuma da hiç gitmedim açıkçası. Genelde 18 ve sonrası diyorlardı normal kontroller için. Fizik tedavi verildi 15 gün fizik tedaviye gideceğim eğer işe yaramaz ise beyin cerrahisine gidin dedi ortopedi doktorum. Açıkçası sadece bel fıtığı beklerken hem kist oluşumu hem de düzelmezse beyin cerrahi denilince bayağı bir tırstım. Fizik için ayrı bir yere gideceğim oradaki doktor da direkt olarak regl zamanların düzenli mi? falan gibisinden sordu. Sonra da bir kadın doğuma görünsen iyi olur dedi. 2 farklı yer de kadın doğumda ısrar etti gibi. Korktum o yüzden. Cevabınız için de teşekkür ederim ayrıca:)

  20 ekim 2018 14:15

  7. Merhaba, postürde sorununuz var mı? Duruşta eğilme vs? Bende de var fıtık kilolu da değilim ama sizden kiloluyum. Ayrıca belimin üstüne oturduğum için ondan olabileceğini düşünüyorum. Bu Tad şeylerini var mı?

  Geçmiş olsun

  20 ekim 2018 14:36

  8. 7.süslüm duruş konusunda hiç sıkıntı yaşamadım hala da duruşumda bir sorun yok. Benimki sol arka tarafımdan gelen bir ağrı ve neden kaynaklı bilmiyorum. Annemler okula giderken çok ağır çanta kullanmamdan ötürü olduğunu düşünüyorlar. Ama ağır çanta kullanmamin sebebi keyfimden değildi. O gün okula gitmesi gereken zorunlu kitaplardan dolayıydı. Haliyle dolap da yapılmayınca lisede kütük gibi taşıdım onları. Ama bunda da belimde değil sırtımda bir problem bekledim.

  20 ekim 2018 18:16

  9. Ben 7'yim oldum olası ağır çanta taşıdım bende. Bu sebeple mi bilemem ama benim boyun fıtığım da var ve postural kifoz dendi yani duruşa bağlı kamburluk. Çok dik duramıyorum açıkçası istesem de ağrıyor artık. Onu merak ettim. Bir de belimin üstüne çok otururdum ben onun da etkisi olduğunu düşünüyorum. Geçmiş olsun. İnternette bu yaşta fıtık yanlış tanı olabilir farklı hastalıklar da düşünülsün diyor ama yaşı kalmadı sanırım bu işin.

  20 ekim 2018 19:24

  10. Aynen haklısın süslü.

  20 ekim 2018 20:54