6 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

muhabbet kuşumun vücut sıcaklığı?

merhaba. süslüler ilk kez bir muhabbet kuşu sahiplendim 1 hafta oluyor kuş çok hareketli, kakası ve beslenmesi çok normal. yani bir hastalığı yok gibi. fakat kuş bana biraz sıcak geliyor nasıl desem parmaklarının sıcaklığını elime alınca hissediyorum yine göbeğini öpünce de aynı sıcaklık geliyor. acaba kuş sıcaklıyor mu, hasta mı ya da normal sıcaklıği böyle mi bilmiyorum. sizin kuslarinizin nasıl bilenler yazarsa çok sevinirim.

1. Süslü kuş besleyen bir arkadaşıma sordum şimdi. Özellikle yazları kuşların kan akışı biraz daha hızlı olurmuş, tüyleri de olunca normalden biraz daha sıcak gelebilir  normal o yüzden diyor.

13 haziran 16:17

2. Bol bol banyo yapmaktan hoşlanıyorlar, yazın ihmal etmeyin. 

13 haziran 16:35

3. bol bol banyo verin yapmıyorsa elinize alıp yavaşça ıslatın kanatlarını, kuşlar genelde bir tık sıcak oluyorlar

13 haziran 17:06


4. tüylerini tamamen indirip kanatlarını açıyor mu kuş? eğer öyleyse sıcaklamış demektir. elinize veya kolunuza geliyorsa musluk açıp bekleyin kendini yıkar veya bir kaba su dolduurp koyun isterse yıkanır ama siz zorla yıkamayın ve kurutma makinesi tutmayın hasta ediyor kuşları.

13 haziran 17:25

5. çok çok normal. hareketli oluşundan da kaynaklanıyor. banyoluk tak yapmıyorsa ara ara ıslat. bende boş bir sprey şişesi var ılık su koyuyorum içine öyle ıslatıyorum kuşlarımı az az. hem rahatlıyorlar hem banyo gibi oluyor.

13 haziran 19:40

6. Çok teşekkür ederim hepinize. Banyoluğu deneyeceğim. Evet kanatlarını açıp kapatıyor ara ara.

13 haziran 20:32